Interaktywne i edukacyjne zabawki, co ciekawego oferują sklepy z zabawkami?

Zastanawiasz się co kupić małemu dziecku na urodziny? A może Twoją pociechę znudziły już wszystkie zwykłe zabawki i szukasz czegoś, co jednocześnie bawi i uczy? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś, w naszym artykule podsuniemy Ci parę ciekawych propozycji.

Sklepy z zabawkami dla dzieci pękają w szwach, a wchodząc do nich można zupełnie stracić głowę i wyjść z pełną torbą niepotrzebnych rzeczy. Zabawki, którymi mają bawić się nasze dzieci powinny być przemyślanym i w żadnym wypadku nie pochopnym wyborem. Najlepiej na spokojnie przejrzeć ofertę sklepów internetowych, takich jak np. www.urwis.pl/dla-najmlodszych/interaktywne-i-edukacyjne i dopiero po głębszym namyśle dokonać zakupu.

Czym są zabawki interaktywne?

Zabawki interaktywne to taki rodzaj zabawek, który reaguje na zachowanie dziecka, a dokładnie oddziałuje na nie poprzez ruch, dźwięk i światło za sprawą np. przycisków, które dotyka maluch. Gdy malec widzi, że za jego sprawą coś zaczyna się ruszać lub wydaje dźwięki, to wchodzi z tym w interakcję. Pobudzona zostaje jego ciekawość, a z czasem rozwija się świadomość zasady przyczynowo skutkowej. Tego typu zabawki są przeznaczone już dla malców od pierwszego roku życia. Odpowiednio dobrane będą wspierać rozwój młodego człowieka, zarówno umysłowy, jak i fizyczny.

Czy zabawki interaktywne są zabawkami edukacyjnymi?

Bardzo duża część zabawek interaktywnych jest jednocześnie zabawkami edukacyjnymi. Z czego to wynika? Z tego, że ich twórcy dbając o dobro dzieci postanowili wykorzystać fakt, że mali użytkownicy ich produktów skupiają na nich całą swoją uwagę. A skoro nie trzeba już dodatkowo o nią zabiegać, to warto w formie zabawy przekazać wartościowe treści. Tak oto powstały zabawki interaktywne, które uczą alfabetu, rozpoznawania kolorów, liczenia, cyfr, odgłosów zwierząt i wielu innych podstawowych informacji.

Interaktywna zabawka piłka

Przykłady zabawek interaktywnych i edukacyjnych

Jednymi z najpopularniejszych zabawek tego typu są interaktywne misie. Posiadają one często wiele funkcji m.in. mówią do dziecka, które je przytula, dzięki czemu maluch ma szansę nauczyć się np. zwrotów grzecznościowych. Innym rodzajem zabawek edukacyjnych są „atrapy” przedmiotów codziennego użytku, jak choćby odkurzacz, kuchenka, czy robot kuchenny, dzięki którym nasz maluch będzie mógł odgrywać rolę i naśladować np. swoich rodziców podczas sprzątania czy gotowania. Pozna w ten sposób różne role społeczne i oswoi się z codziennymi obowiązkami.

Zabawka interaktywna miś

Czy warto inwestować w zabawki interaktywne i edukacyjne?

Wiele osób uważa, że kupowanie coraz to bardziej zaawansowanych technologicznie zabawek dla dzieci to wyrzucanie pieniędzy w błoto i ogłupianie rozwijającego się młodego umysłu dziecka. Prawda natomiast jest taka, że jeśli zachowamy umiar i mądrze podejdziemy do kwestii wyboru odpowiedniej zabawki, wtedy mamy szansę na dodatkowe wsparcie wielu umiejętności kiełkujących w naszym maluszku. Będzie ono pogłębiać swoją wiedzę poprzez zdobywanie nowych informacji, które jednocześnie wykorzysta bawiąc się zabawką.

Podobne

2 komentarze

  1. nati
    7 września 2017 at 13:55 Odpowiedz

    Zabawki interaktywne naprawdę bardzo dobrze się sprawdzają, dzieci je uwielbiają i traktują jako świetną zabawę. Mam znajomą małą dwulatkę, która wiecznie chodzi wszędzie z podobnymi zabawkami, które grają, śpiewają i tak dalej. A ona bawi się razem z nimi.

  2. kokarda
    2 listopada 2017 at 09:21 Odpowiedz

    Takie zabawki przede wszystkim bawią i uczą i to od najmłodszych lat, dzieci je uwielbiają 🙂

dodaj komentarz