Jak ćwiczyć kreatywność

Wielu z nas wpisuje sobie w CV kreatywność jako jedną z pozytywnych cech, które Was wyróżniają i które mają sprawić, że będziecie świetnym pracownikami. Termin staje się ostatnio nieco wyświechtany właśnie przez to nagminne używanie, jednak sama cecha jest jak najbardziej pożądana. Jak ją doskonalić? Dowiecie się, czytając poniższy poradnik.

Czytanie książek zwiększa kreatywność

Lektura książki potrafi w znaczący sposób poszerzyć naszą wyobraźnię, a także skierować nasz sposób myślenia na tory mniej standardowe. Często we współczesnym biznesie mówi się o „wychodzeniu z pudełka”. Aby nasze myślenie było właśnie takie warto wybierać autorów, którzy nie są dodawani do zakupów jak doniczki w sklepie ogrodniczym, lecz raczej twórców dzieł bardziej ambitnych. Świetnym pomysłem jest również czytanie kilku książek jednocześnie. Dzięki temu będziemy mieli do czynienia z kilkoma sposobami prowadzenia akcji, które mogą nas naprowadzić na ciekawe pomysłu w naszej pracy lub życiu prywatnym.

Ksiązka i kawa

Łamigłówki jako ćwiczenia dla mózgu

Sudoku lub innego rodzaju łamigłówki pozwalają aktywować w znacznym stopniu rejony naszego mózgu, które odpowiedzialne są za logiczne myślenie i spostrzegawczość. Tego typu rozrywka zmusza nas również do poszukiwania ciekawych rozwiązań, dzięki którym będziemy w stanie szybciej rozwiązać problem, który przed nami został postawiony.

Gry komputerowe rozwijają

Przez rodziców i dziadków są one odsądzane od czci i wiary, jednak w rzeczywistości bardzo intensywnie stymulują one rozwój naszej kreatywności. Gry stają się coraz bardziej ambitne, a zagadki, które się w nich pojawiają często wymagają długiego namysłu. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym i wolnej chwili pozwolić sobie na chwilę relaksu przy ulubionej grze. To w końcu dla rozwoju kreatywności, a to już całkiem rozsądny powód.

Gra komputerowa

Ćwiczenia umysłowe różnego rodzaju

Istnieje wiele interesujących ćwiczeń, których celem jest aktywizacji obu półkul mózgowych. Dzięki nim jesteśmy w stanie funkcjonować na co dzień na znacznie wyższych intelektualnych obrotach. Warto wyszukać te ćwiczenia, ponieważ dzięki nim staniemy się nie tylko bardziej kreatywni, ale też poprawimy swoją kondycję.

Otwartość to większa kreatywność

Badania dowodzą, że znacznie bardziej kreatywni są ludzie otwarci, którzy chętnie wymieniają się swoimi pomysłami i ideami z innymi, nawet nieznanymi sobie wcześniej osobami. Warto tego spróbować przy najbliższej okazji. Oczywiście nie musimy od razu opowiadać o kwestiach prywatnych, ale omówienie ciekawych pomysłów na projekt z nową osobą zawsze może dostarczyć pozytywnego bodźca intelektualnego, dzięki któremu będziemy mogli spojrzeć na swoje pomysły z zupełnie nowej perspektywy.

Pamiętajcie również, że najbardziej kreatywni jesteśmy wtedy, kiedy jesteśmy wyspani i wypoczęci. Starajmy się więc od czasu do czasu trochę wyspać i wyjść ze znajomymi na relaksacyjne piwo w plenerze. To zawsze dobry pomysł na to, by poprawić swoją kreatywność, zwłaszcza gdy musimy później tłumaczyć się policji, że picie piwa nie było piciem piwa.

Podobne

jeden komentarz

  1. piotrek
    5 października 2016 at 11:17 Odpowiedz

    Kreatywność to umysł. Wyobraźnia jest bardzo ważna a na nią wpływają gry, książki. Dobrze grać w gry gdzie trzeba dużo myśleć, wyobrażac sobie coś, pokazywać. To uczy kreatywności. No i ważne aby nie zamykać się w sobie, być otwartym do ludzi i na propozycje więc zgadzam się w 100%

dodaj komentarz