Popularne wyciągi w Szczyrku – gdzie na narty w Szczyrku?

Gdzie w Szczyrku można poszaleć na nartach? W miejscowości tej znajdziemy wiele stoków i wyciągów, które stanowią prawdziwą gratkę dla narciarzy, zarówno prawdziwych profesjonalistów, jak i amatorów, a także tych, którzy dopiero zaczynają.

Beskid Sport Arena

Z wyciągów i stoków korzysta się nie tylko, gdy zima w pełni. Wyciągi w Szczyrku, gdzie długo można cieszyć się śniegiem to Beskid Sport Arena – nawet dodatnia temperatura nie popsuje zabawy miłośnikom białego szaleństwa. To dzięki temu, że na tych stokach długo utrzymuje się naturalny śnieg, ale także dzięki armatce SnowBox, produkującej śnieg w warunkach odbiegających od zimowych mrozów. Dlatego też podwoje tego ośrodka są otwarte przez cały rok

Narciarze znajdą tu trasy o różnym stopniu trudności, więc każdy powinien wyszukać dla siebie coś odpowiedniego, bez względu na swój poziom zaawansowania – są 2 niebieskie, 1 czerwona i 1 czarna (slalomowa o nachyleniach dochodzących nawet do 45%), najdłuższa ma 1200 m. Zarówno narciarscy profesjonaliści jak i amatorzy nie powinni więc narzekać na brak wrażeń.

Stok Narciarski Biały Krzyż

Tu również śnieg leży długo. To dzięki wysokiemu położeniu po północnej stronie góry. Możliwość długiego cieszenia się naturalnym śniegiem jest największą zaletą tego miejsca. Miłośnicy mocnych wrażeń i starzy narciarscy wyjadacze mogą być zawiedzeni stopniem trudności – stok jest spokojny, a zjazd łatwy. Ale dla rodzin z dziećmi, które dopiero wkraczają w świat nart, jest to miejsce godne polecenia

narciarz na śniegu

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski Czyrna-Solisko

To jeden z największych i najnowocześniejszych kompleksów narciarskich w kraju. Ma aż 13 wyciągów (w tym gondolę mogącą pomieścić 10 osób) i trasy o zróżnicowanym poziomie trudności – 13 niebieskich, 7 czerwonych i 2 czarne.

Kompleks Narciarski Krasnal

To dobre miejsce dla tych, którzy swoją przygodę z nartami dopiero zaczynają. Na miejscu skorzystać można z pomocy instruktorów, którzy wdrożą początkujących w tajniki tego sportu. W ośrodku działają dwa wyciągi – Krasnal i Skrzat, które są czynne aż do ostatniego klienta. Jest tu też tor snowtubingowy, można więc osobiście przetestować, jakie wrażenia zapewnia zjazd na pontonie.

Rodzinna Stacja Narciarska Kaimówka

To miejsce powstało z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych narciarzach. Stok jest bezpieczny i nie panuje na nim tłok. Dwie trasy zjazdowe o długości 400 m i 120 m są ratrakowane, a system sztucznego naśnieżania dba o to, by zapewnić narciarzom dobre warunki śniegowe. Na pomoc instruktorów z tutejszej szkółki narciarskiej mogą liczyć nie tylko dzieci.

Kolej linowa COS Skrzyczne

Skrzyczne to największe wzniesienie Beskidów i choćby tylko z tego powodu warto wypróbować ten stok. Znajdziemy tu łącznie ponad 10 km tras, z których jedna ma homologację FIS, a ich stopień trudności jest bardzo zróżnicowany. Organizowane są tutaj nawet międzynarodowe zawody.

Podobne

jeden komentarz

  1. Anna87
    24 marca 2023 at 12:51 Odpowiedz

    Stok Narciarski Biały Krzyż to klasyk, moje dzieci tam właśnie uczyły się jeździć na nartach 😉

dodaj komentarz