Uzdrowisko Polanica Zdrój – dlaczego warto wypoczywać w Polanicy?

Polanica Zdrój to popularna miejscowość uzdrowiskowa, do której zjeżdżają się ludzie z całej Polski. To także doskonałe miejsce wypadowe na wyprawy górskie, jak również na miłe spędzenie czasu i wypoczynku od miejskiego zgiełku. Dlaczego warto pojechać do Polanicy Zdroju? Jakie atrakcje można tam znaleźć?

Dlaczego warto wypoczywać w Polanicy Zdroju?

Polanica Zdrój to przede wszystkim miasto uzdrowiskowe, znajdujące się w województwie dolnośląskim nieopodal Gór Stołowych. Jako miejscowość podgórska, wyróżnia się specyficznym łagodnym klimatem, który idealnie nadaje się do wypoczynku i regeneracji sił. Dodatkowo teren obfituje z wody mineralne, które słyną ze swoich leczniczych właściwości. Polanica Zdrój to także ważne centrum turystyczne, z licznymi zabytkami, atrakcjami oraz szlakami i trasami turystycznymi. Pozwala to więc nie tylko na spokojny leczniczy wypoczynek, ale i większą aktywność fizyczną, zależności od swoich upodobań.

Jak zadbać o zdrowie w Polanicy Zdroju?

To miasto słynie przede wszystkim z licznych centrów leczniczych, gdzie dostępne są różne profile lecznictwa w zależności od występujących dolegliwości. Uzdrowisko Polanica to świetne miejsce do leczenia chorób gastrologicznych (medicalsensus.pl), jak i kardiologicznych, przy czym osiąga na tym polu bardzo dobre wyniki. Z powodzeniem mogą tutaj odetchnąć i nabrać sił także osoby zmęczone i przepracowane, jak również posiadające schorzenia ortopedyczne, chcące schudnąć, zrelaksować się czy nawet zadbać o swoją urodę. Sanatoriów w Polanicy Zdroju jest kilka i każde z nich zapewnia pełną opiekę i szereg atrakcji.

Park zdrojowy w Polanicy Zdroju

Polanica Zdrój jako oaza relaksu

Popularność Polanicy Zdroju jako miejsca wypoczynkowego może kojarzyć się nam z tłumami i zgiełkiem, który ma niewiele wspólnego z relaksem, ale nic bardziej mylnego. Sanatoria i hotele zazwyczaj umiejscowione są w taki sposób, że zapewniają one spokój, ciszę i możliwość wypoczynku każdemu. Najczęściej oferują szereg dodatkowych atrakcji, jak możliwość skorzystania ze spa, ćwiczenia na siłowni czy podziwianie cudownej natury, która dostrzegalna jest w każdym zakątku miasta. Liczne parki pełne drzew zachęcają do spacerów, relaksu oraz rekreacji i sportu.

Jakie są atrakcje w Polanicy Zdroju?

Choć Polanica Zdrój, jako miasto uzdrowiskowe, skupia się przede wszystkim na lecznictwie, nie jest pozbawione także licznych atrakcji, które mogą umilić pobyt każdego wczasowicza. Warto choćby odwiedzić takie miejsca jak Park Zdrojowy, Park Szachowy, Tor Saneczkowy, gdzie można się wyszaleć czy Pijalnia Wód Mineralnych Wielka Pieniawa.

Można również trafić na liczne imprezy kulturalne i sportowe, jak Międzynarodowy Festiwal Twórczości, koncerty, Pejzaże Kulinarne czy Bike Maraton z wyścigiem kolarskim oraz Super Bieg z półmaratonem górskim. W okolicy Polanicy Zdroju znajduje się także wiele atrakcji i zabytków, które warto jest odwiedzić w trakcie pobytu. Warto tutaj wymienić zespół zamkowo-pałacowy w Międzylesiu, Solną Jamę koło Gniewoszowa, ruiny zamku Szczerba, Fort Wilhelma koło Zalesia czy zespół pałacowo-parkowy w Gorzanowie.

Nie można także zapomnieć o licznych trasach i szlakach turystycznych pieszych i rowerowych, które charakteryzują się szczególnymi oznaczeniami. Na przykład trasa przeznaczona dla rodzin z dziećmi to zielone postacie, a miejska trasa turystyczne to czerwone serduszko. Na stronie miasta można zapoznać się z listą wszystkich atrakcji wartych odwiedzenia.

Czy warto wypoczywać w Polanicy Zdroju?

Jak najbardziej warto. To miasto zdrojowe o niezwykłym klimacie, gdzie każdy kto chce wypocząć od codziennych problemów znajdzie coś dla siebie. Można tam zarówno poświęcić się relaksowi, regeneracji sił i zdrowia, jak również zdecydować się na bardziej wzmożoną aktywność fizyczną, która także wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

dodaj komentarz