Gdzie pojechać z dzieckiem w góry? Jak zorganizować wyjazd z małym dzieckiem w górach?

Zastanawiasz się gdzie pojechać z małym dzieckiem w góry? Masz obawy przed podróżą? Wycieczka z dzieckiem może być bardzo udana pod warunkiem, że będzie dobrze zaplanowana. Przygotuj się odpowiednio i ciesz się rodzinnym wypadem. Z poniższymi poradami wyjazd na pewno okaże się sukcesem!

Wyjazd z dzieckiem w góry to świetny pomysł na urlop i spędzenie czasu z naturą. Już nawet kilku miesięczne dzieci mogą wybrać się z rodzicem na wycieczkę po górach. Jak to zrobić? W dolinach i niskich pasmach gór można wieźć malucha nawet w wózeczku, jeżeli chcesz iść w wyższe partie, zabierz dziecko do nosidełka. Kilkuletnie dzieci świetnie sobie radzą spacerując za rączkę obok rodzica.

Dlaczego w góry?

Świeże powietrze, górski klimat, piękne widoki, przyroda na wyciągnięcie ręki i świetne atrakcje to jedne z kilku zalet podróżowania w góry. Dobrym wyborem w podróży z dzieckiem będzie dojazd pociągiem. One to uwielbiają!

Na co należy zwrócić uwagę jadąc z dzieckiem w góry?

Zakwaterowanie z dużą, zieloną przestrzenią dla dzieci
Zwróć uwagę na to, w jakim miejscu rezerwujesz nocleg. Powinien być w bezpiecznym miejscu, najlepiej z dala od ruchliwej ulicy i torów. Duża, zielona przestrzeń daje możliwość bezpiecznej zabawy.

Plac zabaw i inne atrakcje
Dobrze, aby w pobliżu był plac zabaw, na którym Twoje maluchy będą się mogły bawić. Jeżeli znajduje się tam również sala zabaw, to świetnie się składa. W razie niepogody można wybrać się z dzieckiem na salę, gdzie spędzicie fajnie czas.

Plac zabaw w ośrodku wypoczynkowym w górach

Udogodnienia w miejscu noclegowym
Przed zarezerwowaniem noclegu sprawdź czy w miejscu noclegowym jest łóżeczko dla dziecka, wanienka oraz przewijak. Zapytaj czy jest dostępne nosidełko, krzesełko dla dziecka czy wózek – nie ma potrzeby zabierania ze sobą niepotrzebnych rzeczy. Warto korzystać z dostępnych na miejscu udogodnień.

W jakie góry warto pojechać z dzieckiem?

Karkonosze
Warto wybrać się w Karkonosze, ponieważ nie są to trudne góry. Jest tam wiele łatwych do przejścia szlaków, skałki i wodospady, tory saneczkowe, parki w tym Park Miniatur, Miasteczko Westernowe i wyciągi, które na pewno spodobają się Twojemu dziecku.

Karkonosze - góry na wypady z dzieckiem


Tatry

Tatry to nie tylko skaliste góry i urwiska. Zdecydowanie warto się wybrać z dziećmi np. do Zakopanego. Znajdziesz tam wysokie i niskie partie gór, po których możesz wędrować z kilkulatkiem. Nie trzeba od razu zdobywać wielkich szczytów. W Tatrach znajdziesz piękne widoki, termy, wyciągi krzesełkowe, jaskinie, kolejkę naziemną, która prowadzi na Gubałówkę i wiele, wiele innych atrakcji.

Tatry - idealne na wyjazd z dzieckiem


Beskid Niski

Idealne miejsce na wyjazd z dzieckiem w każdym wieku. Jest to piękna i jeszcze dzika część Polski, dlatego warto tam pojechać. Okolica jest raczej spokojna, więc jeżeli szukasz ciszy, to miejsce będzie idealne. W okolicy znajduje się między innymi rezerwat przyrody, wodospad oraz park liniowy. To miejsce jest idealne na wypad z dzieckiem.

Piękne Beskidy w Polsce idealne na wyjazd z dzieckiem

Pięknych miejsc w górach jest naprawdę wiele. Na pewno znajdziesz tam dużo atrakcji dla dzieci takich jak jaskinie, parki liniowe, szlaki górskie, wyciągi krzesełkowe i cudowne, niezapomniane widoki. Oprócz wyżej wymienionych miejsc warto również przyjechać do Beskidu Śląskiego oraz Gór Świętokrzyskich.

Podobne