Trzy zalety wynajmu komercyjnych powierzchni magazynowych

Będąc właścicielem firmy i poszerzając swoją działalność, trzeba liczyć się z potrzebą zatrudnienia większej kadry osób oraz ze znalezieniem miejsca, w którym będzie można przechowywać duże ilości towaru. Idealny rozwiązaniem wydaje się więc magazyn, w którym będzie można przechowywać produkty. Czy warto wybudować własny magazyn? Może lepiej wynająć? Jakie są zalety wynajmu komercyjnych powierzchni magazynowych?

Gdzie można wynająć komercyjną powierzchnię magazynową?

Komercyjne powierzchnie magazynowe w Polsce są dostępne w obrębie dziewięciu głównych rynków: Warszawa, Górny Śląsk, Polska Centralna, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Toruń/Bydgoszcz oraz Szczecin. Jeśli więc Twoja firma znajduje się w obrębie któregoś z tych miast, z pewnością warto będzie skorzystać z usług, jakie poszczególne firmy oferują. Jedną z firm posiadających spore powierzchnie magazynowe jest firma Panattoni (więcej: topmagazyny.pl/magazyn/panattoni-park-wroclaw-i).

Według danych statystycznych, najważniejszymi czynnikami, branymi pod uwagę przez najemcę, są aspekty finansowe oraz szeroko rozumiana lokalizacja. Biorąc pod uwagę chociażby te dwa czynniki, warto zdecydować się na wynajem, nie mniej jednak, niesie to dla naszej firmy jeszcze więcej korzyści.

1. Jakie są zalety finansowe wynajmu magazynów?

Chcąc wybudować własny magazyn, należałoby zaciągnąć kredyt na kolosalną sumę i oczywiście zająć się dopilnowaniem budowy. Wynajem magazynu natomiast nie obciąży tak bardzo naszego budżetu, zaoszczędzimy sporo na czasie, gdyż po wyszukaniu odpowiedniego miejsca i załatwieniu formalności, możemy od razu składować nasze produkty. Ponadto na ogół firmy umożliwiają krótki okres użytkowania, dlatego też w przypadku zmiany lokalizacji firmy, bądź zawieszenia jej działalności, nie będziemy mieli problemu ze sprzedażą magazynu. To także wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy utracili swoje dotychczasowe hale i potrzebują jedynie na jakiś czas miejsca do przetrzymania towaru.

Magazyn wielkopowierzchniowy

2. Fachowa pomoc przy poszukiwaniu magazynów

Jeśli nie wiesz, w którym miejscu najlepiej wynająć magazyn, jak go szukać i od czego zacząć, zawsze możesz liczyć na fachowych doradców, którzy rozwiążą te problemy za Ciebie. Przeprowadzą Twoją firmę przez wszystkie etapy najmu powierzchni – przeanalizują rynek wybiorą lokalizację i podsuną Ci gotową umowę do podpisania. Doradcy pomogą Ci również wynegocjować jak najkorzystniejszą cenę oraz zadbają o jak najlepsze warunki komercyjne, tak więc nie będziesz musiał się o nic martwić ani tracić czasu na załatwianie formalności.

3. Wynajem komercyjny magazynów to duża wygoda

Wynajmując magazyn, nie musimy martwić się prawidłowością indeksacji oraz rozliczeniem kosztów eksploatacyjnych. Wszystkim bowiem zajmują się zarządcy, których zadaniem jest dbałość o wizerunek obiektu oraz jego atrakcyjność funkcjonalną i rynkową. My jako przedsiębiorcy możemy należycie zając się tym, co najważniejsze – budowaniem naszego głównego biznesu i kierowaniem w nim w taki sposób, by przynosił jak największe dochody.

Podobne

2 komentarze

  1. Stokrotka
    6 października 2016 at 09:23 Odpowiedz

    Ten temat jest mi bardzo znajomy. Ostatnio nawet rozmawiałam o tym z moim szefem, to bardzo pomocne i przydatne.

  2. Flippy
    29 listopada 2016 at 08:05 Odpowiedz

    Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, myślałam że lepiej mieć własny magazyn.

dodaj komentarz