W czym może zastąpić Ciebie księgowa? Podstawowa i dodatkowa oferta biura księgowego

Każdy, kto zostaje przedsiębiorcą staje przed koniecznością prowadzenia księgowości firmy. Oczywiście nie jest to zajęcie łatwe. W związku z tym mało kto samodzielnie się tym zajmuje. Większość osób decyduje się na księgową. W czym może zastąpić przedsiębiorcę? Jaka jest jej podstawowa i dodatkowa oferta?

W czym może zastąpić Ciebie księgowa?

Najważniejszą pozycją w ofercie księgowej jest oczywiście prowadzenie księgowości. Duże firmy zazwyczaj w tym celu zatrudniają pracownika, małe – polegają na programach. Jedno jest jednak pewne. Wybierając zewnętrzną firmę, która świadczy usługi księgowości zyskuje się nie tylko specjalistyczną pomoc, ale przede wszystkim minimalizuje się ryzyko i odpowiedzialność za popełnione błędy. Taki outsourcing pozwala również na oszczędności. Znacznie mniej należy zapłacić księgowej czy biurowi rachunkowemu z firmy zewnętrznej niż zatrudnionemu u siebie.

robienie obliczeń na laptopie

Podstawowa oferta biura księgowego

Niezależnie od tego, czy firma ma pełną księgowość, Podatkową Książkę Przychodów i Rozchodów, Ewidencję Przychodów – Ryczałt Ewidencjonowany czy Kartę Podatkową – księgowa jest w stanie pomóc w całej dokumentacji. Bardzo często już na samym początku prowadzenia działalności przedsiębiorcy zgłaszają się do księgowych, by te – analizując specyfikę biznesu – dobrały najkorzystniejszą formę opodatkowania. Jednak to nie wszystko z czego możesz skorzystać. Księgowa pomoże Ci także w sprawach kadrowo-płacowych (sykulska.pl/oferta/kadry-i-place/) i zajmie się wszystkim, co dotyczy pracowników, ich szkoleń, urlopów i wynagrodzeń.

Zlecając księgowej sporządzenie dokumentów dotyczących stosunku pracy, akt pracowników, badań, regulaminów zyskuje się nie tylko czas, ale i pewność, że wszystko właściwie działa. Dzięki outsourcingowi płac wszystko, co związane z wynagrodzeniami, ZUS i US jest wykonywane bezbłędnie i terminowo.

Dodatkowa oferta biura księgowego

Oczywiście to nie wszystko, co może zaoferować biuro rachunkowe. W ramach swoich usług wiele firm świadczy również doradztwo podatkowe i biznesowe. Decydując się na nie zyskuje się pewność, że można zająć się prowadzeniem własnej firmy, a resztę zrzucić na barki księgowej. Zwłaszcza, gdy mowa o doradztwie podatkowym. Prawo ma to do siebie, że często się zmienia. Właśnie dlatego trzeba być na bieżąco, by nie popełnić błędu. Trudno o to, gdy prowadzi się interes. Lepiej więc zlecać księgowej sprawy związane z podatkami. O czym mowa? Na pewno nie bez znaczenia jest nadzór podatkowy. Wiele biur rachunkowych pomaga również w optymalizacji podatkowej, oczywiście w granicach obowiązującego prawa.

Ważne miejsce w ofercie biur rachunkowych zajmuje doradztwo biznesowe. Dobrze, gdy osoby, które myślą o założeniu firmy konsultowały się z księgowymi na etapie wyboru odpowiedniej formy prawnej. Dlaczego? Od tego bowiem zależy ilość obowiązków prawno-księgowych, a także kosztów. Biura rachunkowe pomagają w zakładaniu nowych firm, ale nie tylko. Ich pomoc przydaje się również w momencie rozwijania, przekształcania i likwidowania przedsiębiorstw. Nieoceniona bywa i pomoc w pozyskiwaniu finansowania na firmę i późniejszego się z niego rozliczania.

Podobne

dodaj komentarz