Paintball Wisła, Istebna… w Beskidach!

Paintball – rozrywka, która swego czasu zyskała całkiem spore grono wiernych odbiorców i fanów. Obecnie można zażywać tego rodzaju sportu, bo tym właśnie jest paintball, w wielu różnych miejscach. To dobry sposób na spędzenie czasu ze znajomymi. Z pewnością jednym z ciekawszych miejsc wartych rozważenia jest wyjazd w góry, choćby do Wisły czy Istebnej. Dlaczego właśnie tam?

Paintball w górach

Tak właściwie to sport ten może być rozgrywany praktycznie wszędzie. Nie ma tu zbyt dużych wymagań przestrzennych i to jak będzie wyglądało nasze pole bity zależy tylko i wyłącznie od organizatorów i ich pomysłów. Z pewnością ciekawszym przeżyciem są walki toczone w warunkach zbliżonych do naturalnych, co daje też znacznie większego kopa, a uczestnicy czują się jak na prawdziwym polu walki. Paintball w Wiśle lub Istebnej warto przeżyć np. z bcamp.pl, ale takich miejsc znaleźć można znaleźć więcej. Specyficzny górski klimat i szczegółowo przygotowane scenariusze potyczek w otoczeniu prawdziwej górskiej natury tworzą wyjątkowe i niepowtarzalne połączenie, z którego warto skorzystać.

Czym jest paintball?

Wiele osób pewnie słyszało to słowo, są i tacy, którzy korzystali już z tej formy rozrywki, ale co można powiedzieć o tym sporcie całkowitemu laikowi nieobeznanemu w temacie? Przede wszystkim jest to forma rozrywki grupowej, do której wykorzystuje się specjalną broń zwaną markerem, wyposażonym w butlę z CO2 oraz strzelający w kulkami z farbą. Jest to farba rzecz jasna zmywalna i całkiem bezpieczna, zresztą w trakcie rozgrywki wszyscy uczestnicy posiadają specjalne ochronne kombinezony oraz maski chroniące twarz, jest to więc rozrywka jak najbardziej bezpieczna.

Gracz paintballa

Dla kogo paintball?

Właściwie dla każdego. Mogą w tej rozgrywce brać udział zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w przypadku niepełnoletnich osób potrzebny jest opiekun. Jest to rozrywka wymagająca dużej aktywności fizycznej, do tego należy zdawać sobie sprawę z tego, że marker z farbą i butlą sporo ważą, więc trzeba liczyć się z tym, że taki pojedynek będzie bardzo męczący, dlatego też najlepiej jest liczyć siły na zamiary. Z pewnością można to zaliczyć do całkiem udanego treningu sił, wytrzymałości oraz sprytu.

Paintball jako bezpieczna zabawa w wojnę

Z pewnością taka rozgrywka ma wielu zwolenników z powodu adrenaliny, jaką wywołuje w graczach. Grupa ludzi, ubrana w kombinezony i maski idąca z bronią i szykująca się na drugą grupę. To najczęściej gra oparta na scenariuszach, np. na zasadzie wybicia przeciwnika aż do ostatniej osoby. Nie jest to łatwe, szczególnie na specjalnie przygotowanym terenie, gdzie można chować się za drzewami, skałami, czy specjalnie stworzonymi załomami. To zabawa w wojnę, ale na znacznie wyższym poziomie i dla nieco większych dzieci. Symulacje walk bywają naprawdę wciągające, a lista możliwych scenariuszy stwarza wiele ciekawych sytuacji.

Marker do rozgrywki paintball

Zabawa dla rodziny i znajomych

Zazwyczaj gra rozgrywana jest właśnie na odpowiednim terenie, fragmencie lasu czy opuszczonych zabudowań. Góry mają jednak wyjątkowy klimat, a spędzenie chociażby weekendu w tamtych rejonach i zażycie takiej zabawy jak paintball może być świetnym rozwiązaniem dla krótkich wyjazdów, zarówno ze znajomymi, jak i rodziną. To dobry pomysł także na imprezy czy to urodzinowe, czy integracyjne, czy też inne okoliczności, przy których grup może wspólnie się bawić.

Podobne

3 komentarze

 1. maurycy
  28 września 2016 at 10:31 Odpowiedz

  Zabawa w wojnę dla dorosłych, to super atrakcja. Wypad z ekipą znajomych to doskonały sposób na integrację i wypoczynek. Po strzelaninie na grilla lub kręgle…

 2. oleg
  28 września 2016 at 21:59 Odpowiedz

  ten gracz ma takie oczy jakby co najmniej czołgi na niego szły, ps. w Wiśle, Istebnej i w ogóle w okolicach sa rzeczywiście dobre tereny do grania w paintballa, i dziekować za artykuł!

 3. Góral z powołania
  29 września 2016 at 09:55 Odpowiedz

  Często bywam w tych okolicach, znam park linowy w Istebnej, ale na paintball z grupką znajomych też trzeba się wybrać

  Ps. A są inne mundury niż niemieckie? 🙂

dodaj komentarz