Noclegi w Istebnej – hotele, apartamenty wakacyjne, pensjonaty – co wybrać?

Góry to jedno z tych miejsc, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów, zarówno latem, jak i zimą. Do wyboru mamy bardzo wiele możliwości noclegowych, do których zaliczają się hotele, apartamenty, pensjonaty, czy prywatne domki. Który z nich wybrać, gdy wybieramy się do Istebnej?

Nocleg w Istebnej – gdzie szukać?

Istebna to wieś położona w województwie śląskim i jednocześnie jedna z popularniejszych miejscowości turystycznych. Umiejscowiona jest ona w Beskidzie Śląskim, konkretnie na zboczu góry Złoty Groń, tworząc tym samym niezwykle malowniczy krajobraz. Dzięki swojemu położeniu jest to miejsce, w którym można zarówno odpocząć, jak i zażyć sportowych atrakcji. Wybierając Istebną, mamy do dyspozycji dość szeroką bazę noclegową, która obejmuje zarówno hotele, apartamenty, pensjonaty, jak i domki letniskowe. Które z nich wybrać i kiedy? Oferty noclegowe niewątpliwie najłatwiej znaleźć w sieci, gdzie można dokładnie zapoznać się z dostępnymi ofertami.

Hotele w Istebnej – jaki wybór?

Pierwsze, co może przychodzić nam na myśl to hotele, których w Istebnej jest kilka. Najłatwiej będzie przejrzeć ich oferty w internecie, gdzie zazwyczaj dokładnie rozpisane są warunki, jakie oferuje dane miejsce. Jest to z pewnością dobre rozwiązanie, gdy chcemy spędzić ciekawie czas, nie tylko aktywnie, ale i bardziej pod relaks, zwłaszcza gdy wyjeżdżamy z rodziną. Hotele zazwyczaj oferują wyższy standard zakwaterowania razem z dodatkowymi atrakcjami. Do wyboru mamy noclegi w Istebnej w hotelu Srebrny Bucznik, który znajduje się nieopodal stacji narciarskiej Złoty Groń. W Pobliżu można znaleźć także kilka innych hoteli jak Kompleks Zagroń czy Hotel Złoty Groń. Planując wyjazd, warto się z nimi zapoznać.

Pokój hotelowy

Apartamenty w Istebnej – kiedy warto?

Apartamenty kojarzą się nam przede wszystkim z bardzo wysokim standardem danego miejsca. Mogą to być specjalne pokoje w hotelach, wyróżniające się na tle pozostałych pomieszczeń. Najczęściej są one znacznie większe od standardowych pokoi i przypominają mieszkania z pełnym wyposażeniem, dostępem do kuchni, sprzętem RTV i AGD, a także dodatkowymi udogodnieniami, jak prywatny parking, taras oraz dodatkowy sprzęt do bezpośredniej dyspozycji gości. W Istebnej także takie miejsca występują i są szczególnie polecane przede wszystkim rodzinom z dziećmi, albo dla par, które pragną spędzić romantyczne chwile. Dużym plusem apartamentów jest cisza, spokój i prywatność.

Pensjonaty w Istebnej – gdzie szukać?

Pensjonaty pod wieloma względami przypominają hotele, tylko zazwyczaj panuje w nich bardziej domowa atmosfera, ponieważ są one mniejsze. Mają w obowiązku oferować całodzienne wyżywienie i czasem też dodatkowe atrakcje, choć nie jest to regułą. Pensjonatów w Istebnej nie brakuje, warto wymienić tutaj choćby Willę Zwolakówka, Karczma Kubalonka, Ośrodek Hadamówka czy pensjonat Na Dzielcu.

Domki letniskowe w Istebnej – dla kogo?

Ciekawą alternatywą są także domki letniskowe, które bardzo chętnie są oferowane nie tylko w górach. Ich dużą zaletą jest przede wszystkim stosunkowo niska cena, możliwość zakwaterowania większej ilości osób, a także pełne wyposażenie, nie tylko jeżeli chodzi o osobne pokoje, ale i łazienki oraz kuchnie. W Istebnej takich miejsc jest kilka, warto wymienić choćby Domki pod Beskidem, Domki u Małysza czy Domki Krótki Szpic. Najczęściej charakteryzują się ciekawym umiejscowieniem i bliskością tras turystycznych i wyciągów narciarskich. Często na terenie można znaleźć także dodatkowe atrakcje, w tym miejsce do grillowania czy place zabaw, dzięki czemu świetnie sprawdzają się ona na wypady dla rodzin z dziećmi czy większe wypady rodzinne.

Podobne

dodaj komentarz