Lalki Barbie, to klasyka cały czas na topie!

Lalka Barbie ma już ponad 50 lat. Jest to klasyczna i jednocześnie ulubiona zabawka wielu dziewczynek na całym świecie. Wybór spośród wszystkich lalek jest ogromny, dlatego każda młoda dama znajdzie idealną lalkę dla siebie. W czym tkwi fenomen lalki Barbie? Dlaczego warto ją kupić dziecku?

Lalka Barbie to ponadczasowa zabawka, która stała się dziecięcym hitem w latach 50 i 60. Pierwsza lalka zadebiutowała w 1959 roku, a jej nazwa wzięła się od zdrobnienia imienia Barbara, córki twórców słynnej lalki. Jej wygląd z czasem bardzo się zmienił. Na początku twarz lalki była dłuższa, a oczy mniejsze i bardziej przymknięte. Z roku na rok wprowadzane zostały zmiany, aż do uzyskania obecnego wyglądu. Lalki Barbie cieszą się nadal dużą popularnością w sklepach z zabawkami, pomimo tego, że na rynku od wielu lat istnieją lalki innych producentów.

Gdzie kupić lalkę Barbie?

Obecnie lalka Barbie jest dostępna w wielu sklepach z zabawkami, supermarketach czy nawet kioskach. Możesz kupić dowolną lalkę Barbie, jednak warto zwrócić uwagę na ich rodzaje. Każda mała dziewczynka marzy o lalce, która będzie wyglądała jak księżniczka. Starsze dziewczynki, w wieku szkolnym będą wolały lalki Barbie realistyczne np. takie, które dbają o dom, jeżdżą na rowerze, ćwiczą jogę. Bawiąc się nimi mogą odegrać scenki z zaobserwowanej codzienności. Natomiast dziewczynki w wieku około 10 lat preferują takie, które nawiązują wyglądem do ich zainteresowań np. Barbie baletnica, piosenkarka.

Lalka Barbie cały czas na topie – dlaczego?

Lalka barbie lubiąca aktywne ćwczenia fizyczne

Lalka Barbie cały czas się zmienia, dlatego kochają ją wszystkie dziewczynki. Inny kolor włosów, ubranka i dodatki sprawiają, że każda dziewczynka może mieć wyjątkową Barbie. Czy tylko wygląd tej znanej zabawki tak bardzo przykuwa uwagę? Na pewno są to również kolorowe dodatki.

Dodatki do lalek Barbie

Barbie dżokejka z konikiem

Obecnie do lalek Barbie można dokupić bardzo dużą ilość dodatków. Najważniejsze to ubranka i buty, dzięki którym można przebierać lalkę na wiele sposobów. Innymi, świetnymi dodatkami są: domki dla lalek o różnej wielkości, mebelki, samochody, skutery i wiele innych ciekawych dodatków. To sprawiło, że mają one niezwykle dużą liczbę fanów.

Jaką lalkę Barbie wybrać?

Lalka Barbie księżniczka w sukni

Wybór jest ogromny. Jeżeli Twoja pociecha lubi księżniczki, możesz podarować jej lalkę Barbie Roszpunkę, jeżeli kocha zwierzęta warto zastanowić się nad Barbie weterynarzem, która opiekuje się zwierzętami. Dla dziewczynek, które lubią śpiewać lub malować można wybrać Barbie piosenkarkę albo malarkę. Niech hobby dziecka wskaże trafny wybór wymarzonej lalki.

Lalka Barbie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych zabawek na całym świecie. Tysiące, a nawet miliony dziewczynek bawi się nimi każdego dnia. Są uosobieniem ich marzeń, dlatego tak bardzo są uwielbiane. Każda mała pociecha znajdzie swoją ulubioną lalkę. Oprócz wersji damskiej, dostępne są również wersje męskie, znane jako Ken. Dzięki temu w zabawie mogą uczestniczyć również młodzi panowie. Jeżeli posiadasz dwoje dzieci – chłopca i dziewczynkę, idealnym pomysłem na wspólną zabawę będzie Lalka Barbie i Ken.

Podobne