Lalki Barbie, to klasyka cały czas na topie!

Lalka Barbie ma już ponad 50 lat. Jest to klasyczna i jednocześnie ulubiona zabawka wielu dziewczynek na całym świecie. Wybór spośród wszystkich lalek jest ogromny, dlatego każda młoda dama znajdzie idealną lalkę dla siebie. W czym tkwi fenomen lalki Barbie? Dlaczego warto ją kupić dziecku?

Lalka Barbie to ponadczasowa zabawka, która stała się dziecięcym hitem w latach 50 i 60. Pierwsza lalka zadebiutowała w 1959 roku, a jej nazwa wzięła się od zdrobnienia imienia Barbara, córki twórców słynnej lalki. Jej wygląd z czasem bardzo się zmienił. Na początku twarz lalki była dłuższa, a oczy mniejsze i bardziej przymknięte. Z roku na rok wprowadzane zostały zmiany, aż do uzyskania obecnego wyglądu. Lalki Barbie cieszą się nadal dużą popularnością w sklepach z zabawkami (zobacz na http://www.urwis.pl/lalki-i-akcesoria/lalki-barbie), pomimo tego, że na rynku od wielu lat istnieją lalki innych producentów.

Gdzie kupić lalkę Barbie?

Obecnie lalka Barbie jest dostępna w wielu sklepach z zabawkami, supermarketach czy nawet kioskach. Możesz kupić dowolną lalkę Barbie, jednak warto zwrócić uwagę na ich rodzaje. Każda mała dziewczynka marzy o lalce, która będzie wyglądała jak księżniczka. Starsze dziewczynki, w wieku szkolnym będą wolały lalki Barbie realistyczne np. takie, które dbają o dom, jeżdżą na rowerze, ćwiczą jogę. Bawiąc się nimi mogą odegrać scenki z zaobserwowanej codzienności. Natomiast dziewczynki w wieku około 10 lat preferują takie, które nawiązują wyglądem do ich zainteresowań np. Barbie baletnica, piosenkarka.

Lalka Barbie cały czas na topie – dlaczego?

Lalka barbie lubiąca aktywne ćwczenia fizyczne

<pLalka Barbie cały czas się zmienia, dlatego kochają ją wszystkie dziewczynki. Inny kolor włosów, ubranka i dodatki sprawiają, że każda dziewczynka może mieć wyjątkową Barbie. Czy tylko wygląd tej znanej zabawki tak bardzo przykuwa uwagę? Na pewno są to również kolorowe dodatki.

Dodatki do lalek Barbie

Barbie dżokejka z konikiem

Obecnie do lalek Barbie można dokupić bardzo dużą ilość dodatków. Najważniejsze to ubranka i buty, dzięki którym można przebierać lalkę na wiele sposobów. Innymi, świetnymi dodatkami są: domki dla lalek o różnej wielkości, mebelki, samochody, skutery i wiele innych ciekawych dodatków. To sprawiło, że mają one niezwykle dużą liczbę fanów.

Jaką lalkę Barbie wybrać?

Lalka Barbie księżniczka w sukni

Wybór jest ogromny. Jeżeli Twoja pociecha lubi księżniczki, możesz podarować jej lalkę Barbie Roszpunkę, jeżeli kocha zwierzęta warto zastanowić się nad Barbie weterynarzem, która opiekuje się zwierzętami. Dla dziewczynek, które lubią śpiewać lub malować można wybrać Barbie piosenkarkę albo malarkę. Niech hobby dziecka wskaże trafny wybór wymarzonej lalki.

Lalka Barbie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych zabawek na całym świecie. Tysiące, a nawet miliony dziewczynek bawi się nimi każdego dnia. Są uosobieniem ich marzeń, dlatego tak bardzo są uwielbiane. Każda mała pociecha znajdzie swoją ulubioną lalkę. Oprócz wersji damskiej, dostępne są również wersje męskie, znane jako Ken. Dzięki temu w zabawie mogą uczestniczyć również młodzi panowie. Jeżeli posiadasz dwoje dzieci – chłopca i dziewczynkę, idealnym pomysłem na wspólną zabawę będzie Lalka Barbie i Ken.

Podobne

7 komentarzy

 1. Maja
  26 września 2016 at 13:06 Odpowiedz

  Która dziewczynka w dzieciństwie nie miała lalki Barbie? One są modne od lat i raczej nieprędko się to zmieni!

 2. Maj
  28 września 2016 at 10:20 Odpowiedz

  jest na topie, jedyne co sie zmienia to stylizacja i jej figura 🙂

 3. Sailor Mars
  3 października 2016 at 15:08 Odpowiedz

  Jak na pięćdziesięciolatkę, to Barbie dobrze się trzyma.

 4. Gia
  4 października 2016 at 13:38 Odpowiedz

  Szkoda tylko, że te lalki dalej robią takie dalekie od naturalnych kobiecych figur. A potem się dziwić, że dziewczynki mają kompleksy.

 5. Toy Story
  5 października 2016 at 14:31 Odpowiedz

  Ja lubiłam w dzieciństwie bawić się lalkami Barbie i myślę, że będę też kupować je mojej córce (jeśli będę miała córkę ;)). Są sympatyczne i zawsze na czasie. Myślę, że mądrzy rodzice wiedzą jak wytłumaczyć dziecku, że taka lalka nie jest dobrym odzwierciedleniem człowieka.

 6. barbiegirl
  6 października 2016 at 10:56 Odpowiedz

  Jak byłam dzieckiem to uwielbiałam Barbie. Nie były tanie, więc się chodziło do sklepu i się na nie patrzyło. Dzisiaj już nie ma na nie takiego szału. A pamiętacie, że nawet było czasopismo „Barbie”?

 7. marzycielka z wieży
  31 października 2016 at 17:49 Odpowiedz

  Jako dziewczynka marzyłam o lalce Barbie, w końcu gdy taką dostałam okazało się, że trzeba dokupić także dodatki – stroje, kucyka, domek…dla mnie Barbie to symbol dzieciństwa lat 90-tych. Dziś chyba Barbie nie robi takiej „kariery” jak dawniej, może to i lepiej – dziewczynki powinny chyba bawić się zwykłymi lalkami, a nie utożsamiać z ikoną kokietki lub femme fatale.

dodaj komentarz