Jakie meble młodzieżowe najczęściej kupują rodzice?

Wybór mebli młodzieżowych to często droga przez mękę i masa kompromisów. Na szczęście producenci starają się obecnie zaspokoić oczekiwania rodziców i nastolatków. Z jednej strony sprzęty w pokoju młodzieżowym powinny być bowiem praktyczne i możliwie uniwersalne, a z drugiej muszą również odzwierciedlać charakter dziecka, ponieważ to ono będzie w tym pomieszczeniu spędzać najwięcej czasu. Zobacz, jakie meble wybierają inni rodzice najczęściej, by samemu oszczędzić mnóstwo czasu.

Kiedyś wybór mebli dla naszego nastolatka mógł się kojarzyć przede wszystkim z niekończącym się szukaniem odpowiednich sprzętów, które do siebie pasują, a także spełniają postawione przez rodziców i dziecko wymagania. Na szczęście obecnie nie musimy spędzać tyle czasu w sklepach, ponieważ producenci bardzo często oferują gotowe zestawy młodzieżowe, które są funkcjonalne i solidne. Powinniśmy pamiętać, że ilość produktów poszczególnych mebli u producentów świadczy także o ich popularności (http://atbmeble.pl/strefy-zycia/meble-mlodziezowe/), a więc zwiększa się nasza szansa na to, że dla dziecka zostanie wybrany komplet, który mu się spodoba.

Meble młodzieżowe

Nowoczesne meblościanki i szafy wnękowe

Meblościanki kojarzą nam się przede wszystkim z PRL-em, jednak obecnie producenci uczynili z nich prawdziwe designerskie cuda, które w dodatku są niezwykle funkcjonalne. Każdy nastolatek będzie w stanie dzięki nim bardzo dobrze uporządkować swoje rzeczy. Miejsce znajdzie się zarówno dla książek i zabawek, jak i dla sprzętów, które raczej chcemy schować przed widokiem osób postronnych. Zwykle meblościanki oferują również miejsce na biurko lub telewizor.

Zdrowy kręgosłup

Wielu rodziców zwraca również uwagę na to, by dziecko mogło zachować prawidłową postawę w trakcie zabawy i nauki przy biurku. Aby było to możliwe wybierane są przede wszystkim sprzęty, które można dostosować do wzrostu dziecka. Warto więc kupić obrotowe krzesło z podłokietnikami i regulacją wysokości, a także specjalną podstawkę na monitor.

Klasyczny pokój młodzieżowy

Trochę szaleństwa, trochę klasyki

To oczywiste, że w każdym przypadku wiele do powiedzenia mają same dzieci. Tworzymy w końcu przestrzeń, w której one będą przebywać najczęściej. Ważne jednak jest to, by najważniejsze sprzętu w pokoju były raczej uniwersalne. Wraz z rozwojem dziecka nie będziemy ich dzięki temu musieli wymieniać. Rodzice najczęściej pozwalają dziecku na całkowitą dowolność w przypadku lampek, plakatów czy drobnych ozdób. Nie są one kluczowymi elementami pokoju, a jednak pozwalają na stworzenie indywidualnego klimatu, który będzie odpowiedni dla nastolatka.

Podsumowując, rodzice najczęściej wybierają obecnie gotowe zestawy meblowe, które stworzone są specjalnie dla młodzieży. Najchętniej kupowane są meble od większych producentów, którzy oferują wiele różnego rodzaju produktów, dzięki czemu można wybrać można sprzęty, które spełnią wymagania wszystkich domowników.

Podobne

2 komentarze

 1. Celestia
  29 listopada 2016 at 08:14 Odpowiedz

  Bardzo ładne te mebelki, aż by się chciało dla takich mebli być dzieckiem 🙂

 2. Natalia Kruk
  26 czerwca 2017 at 19:07 Odpowiedz

  Urządzałam mieszkanie meblami z agata meble, do
  tego załapałam się na promocje, więc zaczęłam meblować pokój dziecka i od razu swój salon 🙂 Mebli jest tam sporo do wyboru, także myślę, że po trochu dla każdego 😉

dodaj komentarz