Jakie pojemniki ułatwiają pracę w magazynie?

Właściwa organizacja przestrzeni magazynowych umożliwia bezpieczne i efektywne składowanie towarów. Niezbędnym elementem wyposażenia hurtowni i składów są specjalne pojemniki magazynowe, które muszą spełniać określone warunki. Jakie pojemniki ułatwiają pracę w magazynie?

pojemniki obrotowe

Pojemniki magazynowe – rodzaje

Magazynowanie towarów musi odbywać się nie tylko zgodnie z obowiązującymi przepisami, należy również dostosować rodzaj pojemników przeznaczonych do przechowywania do rodzaju produktów. Skrzynki techniczno – magazynowe muszą zabezpieczać towar przed uszkodzeniem i zabrudzeniem oraz zapewniać ergonomikę pracy.

Funkcjonalnym rozwiązaniem w procesie składowania towarów są pojemniki sztaplowalno-gniazdowe, które wyróżnia możliwość redukcji ich wielkości. Mechanizm obrotowy w pojemnikach magazynowych tego rodzaju umożliwia zmniejszenie rozmiaru skrzynki nawet do 75%. Zagnieżdżenie pustych skrzyń transportowych w sobie nawzajem ogranicza cenną podczas przechowywania towarów przestrzeń. Pojemniki magazynowe obrotowe podejrzyj na bekuplast.com.pl, są one dedykowane magazynom, w których liczy się każdy metr kwadratowy powierzchni użytkowej. Wysokiej jakości skrzynki obrotowe z tworzyw sztucznych są bardzo wytrzymałe i stabilne. Bez problemu można układać je w stosy, bez ryzyka uszkodzenia towaru.

Wielu przedsiębiorców stawia na pojemniki plastikowe składane. Kiedy są nieużywane można je szybko złożyć i w ten sposób zredukować ich objętość do 84%. To ogromna zaleta zarówno podczas przechowywania, jak i podczas transportu.

Jakie pojemniki ułatwiają pracę w magazynie?

Podczas magazynowania towarów ogromnym ułatwieniem pracy jest automatyczny system magazynowania, który przyspiesza wszystkie procesy oraz minimalizuje ryzyko popełnianych błędów. Specjalne pojemniki z tworzyw sztucznych znajdują zastosowanie w technologii regałów przepływowych i w systemach przenośników taśmowych. W uzależnieniu do indywidualnych potrzeb, określonego systemu pracy skrzynki do automatycznego magazynowania mogą być też wyposażone w specjalne uchwyty, co ułatwia manualną obsługę. W sprzedaży można znaleźć skrzynki obrotowe i pojemniki składane przystosowane do automatycznej lub półautomatycznej obsługi.

Chcąc uniknąć ryzyka uszkodzenia i zabrudzenia przechowywanych towarów, w przestrzeniach magazynowych warto wykorzystywać pojemniki z tworzyw sztucznych z pokrywą. Takie pojemniki chronią przechowywane produkty przed zniszczeniem i zakurzeniem. Plastikowe skrzynki zamykane konkretnego producenta występują w znormalizowanych wymiarach, co umożliwia dokupienie pokrywy osobno.

Właściciele hurtowni motoryzacyjnych, w których przechowuje się drobne elementy podczas składowania wykorzystują pojemniki VDA. To skrzynki znajdujące zastosowanie w zautomatyzowanych systemach magazynowania towarów, trwałe i łatwe w czyszczeniu. Skrzynki VDA występują w kilku odmianach co umożliwia ich dobór w zależności od konkretnych potrzeb.
Przemysł rozlewniczy i piwowarski stawia natomiast na skrzynki przegrodowe, który chroni butelki przed stłuczeniem.

Podobne

jeden komentarz

  1. Hubert
    30 maja 2022 at 11:42 Odpowiedz

    W naszym przypadku były to pojemniki ze sklepu Skladuj24. Mają świetny wybór wyposażenia magazynowego w dobrej cenie.

dodaj komentarz