Pierwsza randka – jak się zachować, by zrobić dobre wrażenie?

Stało się! Umówiliście się na wyczekiwaną, pierwszą randkę. Teraz gorączkowo zastanawiasz się, jak powinieneś się zachować, by spodobać się dziewczynie i sprawić, aby zechciała spotkać się po raz kolejny. Oto kilka podstawowych zasad.

Czym podbić serce dziewczyny podczas pierwszej randki?

 • Przynieś kwiaty – wszystkie kobiety lubią dostawać od mężczyzn kwiaty. Nie musisz przynosić od razu bukietu ze stu róż, wystarczy pojedynczy kwiatek, którego wręczysz kobiecie, patrząc jej głęboko w oczy.
 • Okazuj zainteresowanie – jeśli dziewczyna coś Ci opowiada, reaguj odpowiednio na jej słowa, pokazując tym samym, że rzeczywiście jej słuchasz. Zadawaj pytania, komentuj jej słowa, śmiej się, gdy opowiada coś zabawnego. Kobiety uwielbiają widzieć, że mężczyzna naprawdę skupia na nich uwagę.
 • Bądź sobą – a jednocześnie pokaż się z najlepszej strony. Nie zachowuj się w sposób sztuczny, bo dziewczyna od razu wyczuje, że udajesz kogoś, kim nie jesteś. Skoro postanowiła się z Tobą umówić, to znaczy, że zauroczyłeś ją swoim sposobem bycia. Będąc sobą, nie zapominaj jednak o dobrych manierach: przepuść ją w drzwiach, odsuń jej krzesło itp.
 • Odprowadź ją do domu – zwłaszcza, gdy randka kończy się wieczorem. Jeśli jednak dziewczyna nie życzy sobie odprowadzenia, nie nalegaj, bo zostaniesz odebrany jako naprzykrzający się facet. Jeśli kobieta życzy sobie samotnie wrócić do domu, poproś ją o sms, w którym powiadomi Cię, że szczęśliwie dotarła na miejsce. Przy pożegnaniu podziękuj za miłe spotkanie.

Para na spacerze w parku na randce

Pocałunek na pierwszej randce – czy wypada?

Te kilka podstawowych zasad, to kluczowe kwestie, które sprawią, że randka przebiegnie w miłej atmosferze. Jeśli zastanawiasz się, jak zachować się na pierwszej randce i w Twojej głowie pojawiają się pytania: „Czy wypada pocałować kobietę na pierwszej randce?”, „Czy mogę ją wziąć za rękę, kiedy będziemy spacerować?”, „Czy mam jej mówić, że się w niej zakochałem?”, to niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania.

Wszystko zależy od stopnia zażyłości między Wami, od nastawienia dziewczyny do Twojej osoby, od atmosfery, jaka będzie towarzyszyć Waszemu spotkaniu. Sam musisz wyczuć, czego oczekuje od Ciebie dziewczyna. To nie zawsze jest łatwe, jeśli więc masz wątpliwości, czy możesz ją pocałować, po prostu zapytaj ją o to! Wielu osobom takie zachowanie wydaje się mało romantyczne, ale z pewnością jest eleganckie i nawet odmowa przysporzy Ci mniej przykrości, niż cios wymierzony w policzek.

Kto powinien zapłacić na pierwszej randce?

A jak zachować się na pierwszej randce w kwestiach finansowych? Przyjęło się, że jeśli mężczyzna zaprasza gdzieś kobietę, to on powinien za wszystko płacić. W dzisiejszych czasach jednak, wiele kobiet ceni sobie niezależność (także tę finansową) i upiera się przy płaceniu za siebie. Jeśli kobieta, z którą jesteś na randce, za żadne skarby świata nie chce się zgodzić, byś zapłacił za jej kolację, czy bilet do kina, odpuść.

Jednak absolutnie pod żadnym pozorem nie można dopuścić do sytuacji, w której to kobieta płaci za wszystko. Zanim wybierzesz się na randkę, upewnij się, że posiadasz odpowiednią ilość gotówki w portfelu. Jeśli nie masz zbyt wiele pieniędzy, jeszcze nie wszystko stracone. Na pierwszą randkę z powodzeniem można wybrać się na spacer do parku!

2 komentarze

 1. Klaudia
  5 października 2016 at 08:48 Odpowiedz

  Kurcze pamiętam jak byłam na pierwszej randce z moim facetem, cała zestresowana ale super było, ne trzeba się tak bać. I zgadzam się najbardziej z jednym pkt: trzeba być sobą!!! 😉

 2. Melodia
  29 listopada 2016 at 08:00 Odpowiedz

  Trzeba się zachowywać naturalnie i nie udawać kogoś, kim się nie jest.

dodaj komentarz