Co przygotować na romantyczną kolację?

Romantyczna kolacja z dziewczyną to ważna sprawa dla każdego mężczyzny niezależnie od wieku. Trzeba sobie już na wstępie powiedzieć, że faceci poświęcają czas na tego rodzaju inicjatywy głównie z dwóch powodów. Przede wszystkim, gdy chcą zdobyć kobietę. Drugi powód jest też łatwy do odgadnięcia: to oczywiście forma przeprosin wyższego rzędu. Zwykle w ten sposób udaje nam się rozwiązać problemy, przy których tradycyjne „przepraszam” nie będzie wystarczające.

Jakie danie przygotować na romantyczną kolację?

Najlepiej przygotować ulubiony posiłek naszej wybranki. Sprawimy jej w ten sposób przyjemność, ponieważ wykażemy się znajomością jej upodobań. W większości jednak przypadków jesteśmy skazani na spaghetti. Na szczęście jest to danie lubiane przez wiele osób, więc możesz mieć praktycznie stuprocentową pewność, że będzie smakowało Twojej partnerce. Warto również zauważyć, że świetnie komponuje się ono z winem, a jak wiadomo po tym alkoholu znacznie łatwiej się wybacza.

Jak przygotować potrawę na randkę?

Musimy mieć na uwadze to, czy nasza partnerka nie jest wegetarianką. Jeśli popełnimy ten podstawowy błąd, to możemy od razu spuścić głowę w dół i spakować swoje walizki. Pamiętajmy również o uczuleniach naszej ukochanej. Nie chcemy, żeby była to jej ostatnia wieczerza. Poza tym mamy sporą dowolność. Warto jednak wykazać się pewną oryginalnością i zaskoczyć nieco swoją partnerką. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest na przykład spaghetti ze szpinakiem. W przypadku mięsnych odmian, warto wybrać się do dobrego sklepu garmażeryjnego, by kupić produkty najlepszej jakości.

Tak, wiem, że lubisz tłuste jedzenie, ale kobiety raczej za nim nie przepadają. W czasie smażenia staraj się więc odlewać tłuszcz. Dzięki temu Twoja wybranka będzie mogła zjeść całe danie bez wyrzutów sumienia. Przypominam: chcemy, żeby była najedzona i szczęśliwa.

Stół przygotowany na romantyczną kolację dla dwojga

Jak stworzyć romantyczną atmosferę?

Nieodłącznym atrybutem, który koniecznie musi się pojawić w czasie romantycznej kolacji jest czerwone wino. Nie, wódka nie jest dobrym pomysłem, nawet jeśli bardzo Ci smakuje. Kobiety maja skłonność do sprawdzania kwot, jakie na nie wydajemy. Pamiętaj, żeby wino było dopasowane do rangi Twojego przewinienia. Okazja: wino 9,99zł nie powinna przykuwać Twojej uwagi, jeśli Twoja ukochana nie jest Szkotką.

Wybór muzyki jest również istotnym elementem wieczoru. Odpowiednie melodie ( i alkohol) wykonają sporą część pracy za Ciebie. Warto więc spędzić trochę czasu, szukając czegoś właściwego wśród jej ulubionej muzyki, której zazwyczaj nie jesteś w stanie słuchać. Rozstaw również świece w kilku miejscach w mieszkaniu, ale pamiętaj, żeby niczego nie podpalić. Co prawda, ekstremalne sytuacje potrafią zbliżyć ludzi, ale ta na pewno nie jest jedną z nich.

Trzymam za Ciebie kciuki. Z doświadczenia wiem jednak, że spaghetti, wino i świece sprawdzają się idealnie. Jeśli jeszcze coś zostało w Twoim budżecie, kup kwiaty.

Podobne

2 komentarze

  1. Otylia
    30 września 2016 at 17:50 Odpowiedz

    Na pewno wykorzystam powyższe wskazówki do przygotowania kolacji na pierwszą rocznicę ślubu, która już niebawem 🙂

  2. Śpiąca_krolewna
    29 listopada 2016 at 09:27 Odpowiedz

    Na pewno nie należy się spinać bo można narobić masę błędów i cała kolacja runie w gruzach.

dodaj komentarz