Co sprawdzić przed pierwszą randką, kiedy znajomość nawiązujesz przez internet?

W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi ani wzburza, kiedy ktoś szuka miłości w internecie. Portale randkowe to już rzecz powszechna, w której kierunku, skłania się coraz więcej osób. Jedni odnoszą na tym polu sukces, inni niestety nie. Jeśli poznałeś kogoś przez internet i szykujesz się do pierwszego spotkania, dowiedz się z poniższych wskazówek, co powinieneś wcześniej sprawdzić.

Udana randka to bezpieczna randka

Do tej pory kontaktowałeś się z daną osobą tylko w sieci. Nigdy nie spotkałeś jej w realu więc tak naprawdę, nie możesz być w 100% pewien czy jest tym, za kogo się podaje. Jest jedno z największych zagrożeń sieci, kiedy każdy może podawać się za kogo tylko chce. Aby uniknąć rozczarowania, sprawdź wcześniej osobę, z którą się komunikujesz. Bezpieczna randka to temat, który sprawdzisz na Narandce.pl, który pomoże ci ocenić, czy nie pakujesz się w kłopoty. Przede wszystkim zawsze kieruj się swoją intuicją. Co prawda, każdy serwis randkowy zapewnia swoich użytkowników o uczciwości i wiarygodności utworzonych kont, jednak wszyscy dobrze wiemy, że ostrożności nigdy za wiele. To ty musisz ocenić, czy osoba, z którą nawiązałeś pewną relację, jest godna twojego zaufania, szczera i że to zasługuje na to, aby się z tobą umówić w realu. Jeżeli intuicja podpowiada ci, że coś jest nie tak, nie lekceważ jej. Jeśli nie czujesz się pewny danej osoby, nie rób niczego na siłę. Jeśli nie czujesz tego „czegoś”, odpuść i szukaj dalej.

Szczególną ostrożność zachowaj w stosunku do osób, które wypytują cię o pieniądze, w rozmowie używają niecenzuralnego języka, zadają intymne i niewłaściwe pytania, narzucają ci się lub chcą koniecznie kontaktować się w inny sposób niż przez dany portal. Nie zgadzaj się również na spotkanie z tymi, którzy narzucają zbyt szybkie tempo znajomości, opowiadają niestworzone i trudne do uwierzenia historie, udzielają niejednoznacznych i wymijających odpowiedzi lub chcą od razu przejść do „sedna”. Takie osoby nie tyle, że nie są warte twojej uwagi, ile mogą być niebezpieczne.

Para na kawie w kawiarni

Pierwsze spotkanie

Gdy już w końcu dojdzie do spotkania z osobą, którą uznasz za wiarygodną, zapytaj wcześniej samego siebie, jakie masz w stosunku do niej oczekiwania. Czego się spodziewasz po danej znajomości, czy liczysz bardziej na zdobycie przyjaciela, czy raczej partnera na całe życie. W rozmowie bądź szczery i nie owijaj w bawełnę. Nie ukrywaj żadnych, nawet najmniej nieprzyjemnych faktów ze swojego życia, bo prędzej czy później i tak wszystko wychodzi na jaw. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, tylko pokaż siebie takim, jak się przedstawiłeś w sieci. Pokaż, że jesteś uczciwy. Oczywiście bądź miły i uprzejmy. Idź na to spotkanie z pozytywnym nastawieniem, bo skoro wybrałeś właśnie tę osobę, to znaczy, że coś cię w niej urzekło. Wybierz neutralne miejsce na spotkanie np. spacer w parku lub wyjście do kawiarni, czyli gdzieś, gdzie będzie dużo ludzi. Ubierz się schludnie, ale też nie przesadnie elegancko. Rozmawiajcie na luźne tematy typu ulubiony film, książka, podróże itp. Nie wylewaj swoich żali na temat byłych partnerów czy trudnych życiowych przeżyć. Na to wszystko przyjdzie czas później.

Podobne

dodaj komentarz