Gdzie na wakacje w Polsce?

Wakacje to czas, kiedy rok rocznie tłumy ludzi spragnionych odpoczynku decydują się na wyjazd i przyjemne spędzenie czasu z dala od trosk i zmartwień. Co roku również powstaje dylemat dotyczący tego, gdzie się wybrać na wakacje, szczególnie, gdy chodzi o wakacje w Polsce. W końcu nasz kraj obfituje w wiele ciekawych miejsc atrakcyjnych turystycznie i nadających się do różnych form wypoczynku. O czym warto pomyśleć, zanim się wyjedzie?

Wyjazd w góry dobrym pomysłem na wakacje?

To jeden z najczęściej obieranych kierunków i nie ma w tym nic dziwnego. Nasze piękne Polskie góry mają bardzo wiele do zaoferowania, zarówno dla tych, którzy chcą po prostu odpocząć oddychając świeżym górskim powietrzem, jak i dla tych spragnionych mocniejszych wrażeń i większej aktywności. Wspinaczki górskie, wycieczki krajobrazowe, podziwianie widoków i poznawanie góralskiej tradycji. Daje to niezwykle wiele możliwości do wykorzystania i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Takie miejscowości jak Zakopane, Wisła, Szczyrk, Szklarska Poręba, Białka Tatrzańska to tylko kilka z najpopularniejszych miejsc wybieranych przez turystów.

Nad Bałtykiem – plażowanie i nie tylko

Nasze polskie wybrzeże wcale nie jest gorsze od innych i równie często przyciąga do siebie turystów spragnionych plażowego lenistwa. Mogłoby się wydawać, że nad morzem, w przeciwieństwie do gór niewiele da się zrobić, zwłaszcza, gdy pogoda nie dopisuje i nie da się wyjść na plażę, ale nic bardziej mylnego. Nadmorskie kurorty oraz miasta prześcigają się w atrakcjach i możliwościach różnego rodzaju rozrywek. Można zwiedzać miasta i to co mają do zaoferowania. Nie tylko popularne rozrywki, ale również liczne zabytki dla miłośników historii. Najpopularniejsze kierunki wybierane przez turystów to: Krynica Morska, Trójmiasto, Władysławowo, Łeba, Mileno, Międzyzdroje, Jastarnia, Kołobrzeg i Świnoujście.

Muszla leżąca na słonecznej plaży

Zwiedzanie zabytkowych miast Polski

Polska to kraj, w którym natykamy się na historię niemalże na każdym kroku, często nawet o tym nie wiedząc. Każdy miłośnik historii i niesamowitych opowieści może znaleźć u nas coś dla siebie. Gdziekolwiek się udamy, niezależnie od kierunku, zawsze można znaleźć coś ciekawego. Zarówno w większych miejscowościach, jak i małych wsiach czy miejscach położonych poza miastami. Usatysfakcjonowani mogą być zarówno miłośnicy rycerzy, jak ci, którzy interesują się czasami II Wojny Światowej.

Ciężko jest wymienić wszystkie miejsca, bo jest ich naprawdę dużo, ale najbardziej popularne to: Karków, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Gniezno, Zamość, Toruń, Malbork i wiele innych. Zamki, kościoły, katedry, pałace, stare kamienice, pozostałości po czasach wojny takie jak bunkry. Ślady naszej historii czekają tylko na odkrycie.

Mazurskie tereny idealne na wakacyjny wypoczynek

Jest to region bardzo popularny, szczególnie przez wzgląd na dużą liczbę jezior i miejscowości przystosowanych dla turystów. Można tam wypocząć na łonie natury, zwiedzać miejscowości, ale także spędzić czas bardziej aktywnie, co może być szczególnie atrakcyjne dla miłośników żeglarstwa i spływów kajakowych. To także duże bogactwo historii, zarówno tej bardziej odległej, jak i bliższej. Warte odwiedzenia są: Giżycko, Mrągowo, Mikołajki, Ostróda, Węgorzewo, Iława, Szczytno, Grunwald.

Podobne

3 komentarze

 1. kiero
  28 września 2016 at 10:34 Odpowiedz

  Polska ma naprawdę piękne miejsca i często z familią podróżujemy po kraju wynajętym kamperem. Pomysł na urlop doskonały, kto podróżuje w ten sposób to wie 🙂

 2. taternik
  3 października 2016 at 15:40 Odpowiedz

  Ja jak mam wybór zawsze wybieram góry. Oferują takie bogactwo, że w takie chociażby Tatry można jeździć każdego roku i jeszcze nie przejść wszystkich wartych uwagi szlaków.

 3. globtroterka
  6 października 2016 at 11:15 Odpowiedz

  W góry mam blisko, więc to najczęściej tam jeździmy. Na Mazurach dawno mnie nie było, a kocham to miejsce! Ileż wakacji za dziecka się tam spędzało! Co do morza – dla mnie musi być pogoda. Inaczej staje się byle jakie, humorzaste. Historyczne miejsca w Polsce zjechałam w ogólniaku.

dodaj komentarz