Gdzie kupić zniżkę na siłownie, fitness, baseny i inne obiekty sportowe?

Dzisiaj wiele osób chce żyć aktywnie i stara się uprawiać sport. Niestety karnety na siłownie, wejściówki na baseny i do innych obiektów sportowych są dość kosztowne. Na szczęście da się na nie otrzymać zniżki. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Gdzie można uprawiać sport?

W każdej, nawet najmniejszej miejscowości mamy możliwość skorzystania z obiektów sportowych, które mają bogatą ofertę zajęć. Można wybrać się na siłownię lub do klubu fitness na grupowe ćwiczenia, można udać się na basen lub do aquaparku, opanować podstawowe kroki w szkołach tańca, odgrodzić się od codzienności w szkołach jogi, czy spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, czy też w duchu rywalizacji zagrać w squasha lub w kręgle. Jak widać – jest w czym wybierać. Niestety gdyby chcieć odwiedzić te wszystkie miejsca w ciągu miesiąca, to pochłonęłoby to sporą ilość gotówki. Jak więc zaoszczędzić nie odmawiając sobie aktywności? Najlepiej poszukać zniżek.

siłownia

Jak zdobyć zniżki do obiektów sportowych?

Jest kilka sposobów na to, by płacić mniej za korzystanie z obiektów sportowych. Przede wszystkim warto wiedzieć, że zniżki sportowe np. na basen i siłownię oferuje m.in. OK System (https://www.oksystem.pl/). Jak z nich skorzystać?

Z pewnością dobrze, by przedsiębiorstwo, w którym pracujemy, skorzystało z oferty przygotowanej przez tego typu firmy. Polega ona na tym, że pracownik otrzymuje kartę lub dostęp umożliwiany np. przez SMS, które uprawniają go do skorzystania z oferty wielu obiektów sportowych i rekreacyjnych. Opłata jest rozłożona pomiędzy niego i zakład pracy. Najczęściej mieści się w kwocie, jaką należałoby zapłacić za karnet do siłowni.

Z tą różnicą, że taka zniżka uprawnia do korzystania z wielu obiektów. Płacąc za karnet oferowany przez pracodawcę ma się możliwość skorzystania z siłowni, klubów fitness, basenów, aquaparków, ścianek wspinaczkowych i wielu, wielu innych zajęć.

Innym sposobem na zdobycie zniżek do obiektów sportowych jest branie udziału w konkursach przez nie organizowanych, zwłaszcza podczas dni otwartych. Czasami takie promocyjne karnety dodawane są do czasopism. Jednak obie metody nie są ani pewne, ani zawsze dostępne. Tak więc znacznie lepiej skorzystać ze zniżek do obiektów sportowych, które mogą w ramach benefitu udostępnić nam pracodawcy. Można też poszukać miejsc, w których można ćwiczyć bezpłatnie.

Gdzie ćwiczyć za darmo?

Oczywiście sport można uprawiać również bez ponoszenia kosztów. Można iść pojeździć na rowerze, czy rolkach, pobiegać. W wielu miastach udostępnione są również siłownie plenerowe. Jednak na taką aktywność decyduje się niewielu z nas. Głównie z powodu krępacji. Tak więc, jeśli nie potrafimy ćwiczyć na zewnątrz – lepiej poszukać sposobu na zdobycie zniżek do obiektów sportowych.

Jak widać – chcąc żyć aktywnie wcale nie trzeba wydawać majątku na karnety na siłownię, wejścia na zajęcia fitness, czy na basen. Warto szukać okazji i nie przepłacać. Wtedy znacznie łatwiej zachęcić się do aktywności fizycznej, gdy ma się świadomość, że nie kosztuje nas to wiele. No może z wyjątkiem wysiłku i silnej woli, ale to temat na inny artykuł.

Podobne

jeden komentarz

  1. Leza
    26 października 2017 at 13:52 Odpowiedz

    Gdybym wiedziała gdzie, to pewnie chętnie bym korzystała, ale w sumie tutaj też często wychodzi na jaw zwykłe ludzkie lenistwo.

dodaj komentarz