Sposoby oczyszczania organizmu z toksyn

Organizm, który nie jest regularnie oczyszczany z toksyn potrafi płatać nam figle. Czujemy się wówczas niewyspani, zmęczeni, brak nam energii, a wszystko to odbija się również na naszej skórze, włosach oraz paznokciach. Jest jednak kilka sposobów, dzięki którym możemy temu skutecznie zaradzić. Grunt to wprowadzenie choć części z nich w życie i cieszenie się nadchodzącymi zmianami.

Zielona herbata na oczyszczenie organizmu z toksyn

Ekstrakt z liści zielonej herbaty to świetne źródło tzw. polifenoli, które pomagają nam pozbyć się z organizmu toksycznych wolnych rodników tlenowych, przyspieszając ich zmianę w formy rozpuszczalne w wodzie i tłuszczach. Pamiętajmy jednak, że lepiej postawić na naturalną zieloną herbatę w liściach. Te w torebkach pozbawione są części istotnych dla organizmu wartości odżywczych.

Oczyszczanie organizmu wodą z cytryną

Nawykiem, który powinniśmy wprowadzić do swojego codziennego planu dnia powinno być wypicie szklanki ciepłej wody rankiem, jeszcze przed zjedzeniem śniadania. Można dodać do niej kilka kropli cytryny, a taka mieszka świetnie pobudzi organizm do działania, wpływając pozytywnie na oczyszczanie organizmu z toksyn (www.skuteczneoczyszczanie.pl/detoks-czyli-jak-skutecznie-oczyscic-organizm-z-toksyn-cz-2/), a także układ trawienny, wątrobę oraz odporność. Dużo wody powinniśmy również pić w ciągu dnia, wyrzucając z jadłospisu niezdrowe słodzone napoje i kawę.

Usuwanie toksyn z organizmu w saunie

Wraz z potem organizm pozbywa się wielu toksycznych substancji, dlatego też dobrze wybrać się od czasu do czasu do sauny. Wysoka temperatura, z której słynie to miejsce sprawia, że rozszerzają się naczynia krwionośne skóry i wzmaga się tym samym pocenie. Podczas jednego półgodzinnego lub godzinnego pobytu w saunie człowiek pozbyć może się nawet do kilku litrów potu. Pamiętajmy jednak, że nie każdy może korzystać z odpoczynku w tym gorącym miejscu. Przeciwwskazaniami są między innymi choroby serca oraz układu krążenia, choroby nerek, choroby zakaźne, infekcje oraz nadciśnienie tętnicze krwi.

Drewniana sauna do oczyszczania organizmu

Hydrokolonoterapia – oczyszczanie jelit

Hydrokolonoterapia, mylona czasami błędnie z lewatywą to zabieg, polegający na płukaniu jelita grubego wodą. Wykonuje się go w specjalnie przygotowanych do tego gabinetach medycznych, jest on zupełnie nieinwazyjny oraz bezbolesny, a świetnie oczyszcza okrężnicę z zalegających w niej złogów, przygotowując nasz organizm na zmianę nawyków żywieniowych, związanych ze stosowaniem zdrowszej diety i mając na niego dobroczynny wpływ.

Ci, którzy przez długi czas wzdrygali się na samo słowo „lewatywa”, mogą być spokojni. Zabieg ten jest niezwykle komfortowy, a wykwalifikowany personel medyczny go wykonujący dopełnia wszelkich starań, aby pacjent czuł się podczas niego dobrze. Podczas jego wykonywania nie widać wypływających z jelita zanieczyszczeń, nie czuć również ich zapachu, co sprawia, że można się zrelaksować i odpocząć.

Dieta oczyszczająca z toksyn

Kluczem do sukcesu nie są jednak pojedyncze zabiegi czy wyjście do sauny w momencie, kiedy nam się o tym przypomni. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto zmienić nawyki żywieniowe i postawić na produkty nieprzetworzone i naturalne, które nie będą miały złego wpływu na nasz organizm i wspomogą regularne pozbywanie się z organizmu toksyn.

Podobne

2 komentarze

  1. Nati1990
    5 października 2016 at 09:04 Odpowiedz

    Ja bardzo lubię chodzić na saunę. Najbardziej po dużym wysiłku na siłowni. Bardzo odprężające i przede wszystkim dzięki temu oczyszczam swój organizm. Kiedyś słyszałam o czystku. Stosuje ktoś?!

  2. aragona
    4 marca 2019 at 07:33 Odpowiedz

    Wieki nie byłam w saunie! Muszę o tym pomyśleć. Co do czystka – piłam kiedyś regularnie. Świetny na oczyszczenie organizmu z toksyn jest post dr Dąbrowskiej. A co do wody z cytryną – różne są teorie na ten temat.

dodaj komentarz