Zastosowanie Regeneris w regeneracji i odnowy Twojej skóry

Nasza skóra niczym zwierciadło bardzo szybko pokazuje oznaki zmęczenia, a także starzenia. Z wiekiem pojawiają się na niej zmarszczki, czyli niewielkie załamania w skórze. Każdy z nas chce jednak jak najdłużej cieszyć się gładką i jędrną cerą. Szuka więc sposobów na to, by uniknąć pojawiania się zmarszczek, a jeśli wystąpią – wypłycenia ich lub całkowitego usunięcia. Jednym ze sposobów jest podanie osocza bogatopłytkowego.

Osocze bogatopłytkowe – co to takiego?

Zabieg przy użyciu osocza bogatopłytkowego nazywany jest także Platelet Rich Plasma (PRP), liftingiem wampirzym, mezoterapią krwią i osoczem. Jest to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywany jest w procesie wirowania krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta tuż przed zabiegiem. Właśnie dlatego cały ten proces musi odbywać się w zabiegowych gabinetach lekarskich. Regeneris podaje np. znana doktor dermatolog Budzicz z Krakowa (www.budzicz.pl/regeneris-regeneracja-odnowa-skory/).

Mechanizm działania osocza bogatopłytkowego

Powstawanie zmarszczek wiąże się z utratą kolagenu, który odpowiedzialny jest za regenerację i odnowę skóry. Metoda iniekcji osocza bogatopłytkowego opiera się więc na wykorzystaniu krwinek płytkowych, które uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu, m.in. PDGF, TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. To właśnie one stymulują procesy naprawy tkanek, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, a także wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste.

Jak wygląda zabieg?

Każdy zabieg w celu podania osocza bogatopłytkowego składa się z 3 etapów. Pierwszy z nich to pobranie krwi. Drugi to otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego w wyniku wirowania pobranej krwi w wirówce laboratoryjnej. Z kolei etap trzeci to podanie otrzymanego osocza z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, czyli liniowo wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry. Zabieg powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów. Najczęściej ostrzykiwana jest skóra twarzy, szyi i dekoltu.


Odnowa i regeneracja skóry dzięki osoczu bogatopłytkowemu

Jakie są korzyści zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Zabieg z wykorzystaniem Platelet Rich Plasma pomaga zwalczać oznaki starzenia takie jak zmarszczki, fałdy, bruzdy, kurze łapki, zapadnięta skóra, czy zmniejszona gęstość skóry. Wspiera także odnowę zmęczonej, przesuszonej, słabo napiętej skóry. Przyspiesza jej gojenie i regenerację po zabiegach. Pomaga wypełnić blizny po trądziku. Jest także doskonałym wyjściem dla osób, które są uczulone na inne substancje, a oczekują efektu odmłodzenia skóry.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii krwią?

Niestety, mimo że w zasadzie jest to najbezpieczniejszy z możliwych zabiegów odmładzających, to są pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Są to przede wszystkim: choroby krwi, nowotwory, ciąża, laktacja oraz leczenie niektórymi rodzajami leków przeciwzakrzepowych.

Podobne

2 komentarze

  1. colaka
    5 października 2016 at 12:26 Odpowiedz

    Nie słyszałam o tych sposobach, ciekawe. Tylko kurcze nie stać mnie raczej :((

  2. Meggie
    29 listopada 2016 at 08:50 Odpowiedz

    Czego ro już ludzie nie wymyślą na zatrzymanie młodości.

dodaj komentarz