Powiększanie ust – co trzeba wiedzieć przed zabiegiem?

Piękne, pełne i uwydatnione usta to marzenie niejednej kobiety. Niektóre kobiety rodzą się z takimi ustami, a inne muszą sięgać po bardziej radykalne środki jakimi są zabiegi medycyny estetycznej. W ciągu ostatnich lat popularność tego zabiegu znacznie wzrosła i zyskuje coraz większe grono zwolenników. W poniższym artykule dowiesz się, co musisz wiedzieć o powiększaniu ust.

Istnieje kilka sposobów na powiększenie i wypełnienie ust. Największą popularnością i uznaniem cieszą się zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego ponieważ efekt jest praktycznie natychmiastowy i całkowicie bezpieczny. Co warto wiedzieć o takim zabiegu?

1. Jak się przygotować do zabiegu powiększania ust?

Pomimo faktu, iż zabieg szybki, łatwy i bezbolesny, to jego efekt będzie zależał od doświadczenia i umiejętności osoby przeprowadzającej zabieg. Dlatego szukaj zawsze takich miejsc, gdzie takie zabiegi przeprowadzają lekarze, specjaliści w zakresie medycyny estetycznej.

Profesjonalny i fachowy lekarz przeprowadza z pacjentami odpowiedni wywiad, który pozwala stwierdzić czy pacjent może się takiemu zabiegowi poddać. Sporządzana jest odpowiednia dokumentacja medyczna oraz fotograficzna.

W trakcie zabiegu podawany jest środek znieczulający, a w następnej kolejności wstrzykuje się odpowiednią dawkę kwasu hialuronowego. Dzięki temu czuć tylko delikatne ukłucie. Aby lepiej wymodelować usta wypełnione kwasem, osoba prowadząca może wymasować usta które od razu stają się bardziej wydatne.

Zdarza się, że po zabiegu mogą pojawiać się małe siniaki lub opuchlizna w miejscu ukłucia. Nie należy się tym przejmować ponieważ to jest normalna reakcja skóry na działanie czynników zewnętrznych. Po niedługim czasie, zmiany ustąpią. Przez kilka godzin po zakończonej procedurze nie wolno dotykać ani malować ust, aby nie doszło do przykrej w skutkach infekcji.

Usta powiększone kwasem hialuronowym

Rezultaty wykonanego zabiegu są widoczne natychmiast po zakończeniu wstrzykiwania kwasu. Z uwagi na fakt, iż kwas hialuronowy jest rozkładany i później wchłaniany przez organizm, efekt może się utrzymywać od sześciu miesięcy do nawet dwóch lat, a nawet w niektórych przypadkach dłużej. Zależy to od tego, jaki preparat został zastosowany (stężenie kwasu w mililitrze oscyluje od szesnastu do dwudziestu czterech miligramów na mililitr) ale ważniejszy wydaje się sposób jego sieciowania.

Po prawidłowo wykonanej procedurze uzyskuje się powiększone, ujędrnione oraz wyraźnie miękkie i nawilżone wargi, przy jednoczesnej redukcji zmarszczek wokół ust. Dzięki temu cała twarz sprawia wrażenie młodszej o kilka lat. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym można powtórzyć po zaniku widocznych efektów.

2. Czy zabieg powiększania ust jest bezpieczny?

Można powiedzieć, że jest bezpieczny pod warunkiem że przeprowadza go dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. Takie usługi, oferowane przez gabinety kosmetyczne są wątpliwej jakości ponieważ osoby w nim pracującej nie miały z kwasem hialuronowym wcześniej do czynienia i nie mają w tym zakresie doświadczenia. Może się to wtedy wiązać z ryzykiem powstania różnych komplikacji. Doświadczony lekarz w razie jakiegokolwiek zagrożenia, jest w stanie odpowiednio zareagować.

Dziewczyna o pięknie wypełnionych ustach

3. Kto może poddać się zabiegowi powiększania ust?

Istnieje kilka przypadków w których zabrania się przeprowadzenie lub poddania się zabiegowi powiększania ust. Absolutnie nie wolno tego robić kobietom w ciąży i karmiących piersią. Każda osoba, zgłaszająca się na taki zabieg musi być całkowicie zdrowa. Nie kwalifikują się osoby który przeszły infekcje, chorują na nowotwory, cukrzycę i wiele innych.

Podobne

dodaj komentarz