Wszystko, co powinnaś wiedzieć o liftingu piersi

Każda z nas dba o swój wygląd, zdrowie i samopoczucie. Dokładamy wszelkich starań, by nasze ciała wyglądały młodo, skóra była napięta i pozbawiona zmarszczek, a piersi i pośladki pełne, jędrne i elastyczne. Niestety z biegiem czasu, a także w wyniku ciąży i karmienia piersią, wygląd piersi się pogarsza. Wiotczeją, stają się obwisłe, tracą na jędrności. Przestajemy je akceptować, staramy się je ukryć nawet przed nami samymi. W takich chwilach przypomnijmy sobie o chirurgii plastycznej i zabiegu mastopeksji, który poprawi wygląd piersi, a nam pozwoli skierować myśli na inne – przyjemniejsze tory.

Czym jest mastopeksja?

Mastopeksja nie jest niczym innym jak liftingiem piersi, czyli operacyjnym ich wymodelowaniem i podniesieniem. Dzięki takiemu zabiegowi, przy pomocy niewielkiego cięcia, możliwe jest poprawienie wyglądu biustu.

Powiększanie piersi - przed i po zabiegu

Kto może operacyjnie podnieść sobie biust?

W zasadzie zabieg ten może być przeprowadzony na każdej pełnoletniej kobiecie. Są jednak pewne ograniczenia. Przede wszystkim zdrowotne. Należy mieć dobry stan ogólny organizmu, czyli inaczej mówiąc – cieszyć się zdrowiem, nie mieć żadnych infekcji, ani stanów zapalnych. Liftingu piersi nie mogą zrobić sobie kobiety cierpiące na ciężkie choroby serca, układu krążenia, cukrzycę i zaburzenia krzepnięcia krwi. Należy wykonać badania laboratoryjne, w tym morfologię, OB, a także USG piersi, mammografię, RTG klatki piersiowej i u kobiet po 45. roku życia także EKG. Warto wspomnieć także o tym, że kobiety, które urodziły dzieci, muszą odczekać przynajmniej pół roku. Jednakże jeśli planują kolejne potomstwo – po liftingu bez obaw mogą karmić piersią.

Kto decyduje się na lifting piersi?

Na modelowanie piersi decydują się kobiety u których ciąże, karmienie piersią, gwałtowna i znaczna utrata wagi, a także starzenie i grawitacja, spowodowały , że biust stał się mniej elastyczny i jędrny. Piersi, które tracą swój pierwotny kształt, zwykle stają się obwisłe, przez co wyglądają nieatrakcyjnie , co wpływa na złe samopoczucie i brak akceptacji własnego ciała przez kobietę. Zabieg ten wykonywany jest także u kobiet z wrodzonymi niedoskonałościami biustu, czyli o nieregularnym kształcie lub wielkości.

Przed liftingiem
Po liftingu piersi

Jak przebiega lifting piersi?

Chirurg plastyczny na podstawie przeprowadzonego wywiadu, określa jak będzie przebiegało cięcie. Przed samym zabiegiem zabronione jest picie i jedzenie. Klika tygodni wcześniej warto ograniczyć palenie papierosów i nie przyjmować leków, które mogą mieć negatywny wpływ na proces krzepnięcia krwi. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 1 do 3 godzin. W tym czasie lekarz wycina nadmiar skóry, podnosi tkanki piersi i je modeluje. Po operacji konieczne jest pozostanie w klinice przynajmniej przez jedną dobę.

Podobne

2 komentarze

  1. Napi
    6 października 2016 at 09:05 Odpowiedz

    Myślę, że jeżeli kobieta ma kompleks na punkcie swoich piersi to śmiało może taki zabieg zrobić.

  2. Tabaluga
    29 listopada 2016 at 08:11 Odpowiedz

    Ja na lifting bym się nie zdecydowała, raczej na delikatne wygładzanie zmarszczek ale to w ostateczności.

dodaj komentarz