Lifting piersi — nici czy operacja?

Piersi uznawane są za atrybut kobiecości, dlatego każda z nas marzy o pięknym, pełnym i jędrnym biuście. Niekiedy jednak, z różnych przyczyn, piersi opadają, a to z kolei przyczynia się do zmniejszenia pewności siebie. Potrzebujemy wtedy zmian, które mogą nam umożliwić zabiegi zwane liftingiem piersi. Co więc wybrać, lifting operacyjny, czy podniesienie biustu nićmi?

Czym jest lifting piersi?

Lifting piersi to zabieg nazywany inaczej mastopeksją. Polega on na uformowaniu tkanek gruczołu piersiowego i usunięciu nadmiaru skóry tak, by biust był pełny i jędrny. Głównym celem jest więc przywrócenie naturalnego wyglądu, w przypadkach gdy piersi straciły elastyczność i są niżej usytuowane. Kobiety decydują się na taki zabieg w różnych sytuacjach, m.in. procesy starzenia, odchudzanie lub ciąża. 

Operacyjny lifting piersi

Jeśli chcemy poprawić wygląd biustu, mamy kilka alternatyw. Możemy na przykład skorzystać z pomocy chirurga. Warto wiedzieć, że lifting piersi przeprowadzany na przykład przez clinicforyou.pl, to zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym, lub miejscowym. Podczas operacji lekarz dokonuje formowania gruczołów oraz naciąga bądź usuwa zbędne fragmenty skóry. Dodatkowo chirurg zajmuje się odpowiednim usytuowaniem brodawek i w razie potrzeby modyfikuje wielkość i kształt sutków. Efekt, jaki chcemy uzyskać poprzez lifting, to pełne i uniesione, jędrne piersi. Zabieg trwa około 3 godzin, a po około 2 tygodniach można zacząć wracać do codziennych aktywności.

Lifting piersi nićmi

Od jakiegoś czasu popularna stała się alternatywa dla chirurgicznej plastyki piersi, mianowicie lifting biustu za pomocą nici. Jest to mniej inwazyjna metoda, ponieważ polega na wszczepieniu pod skórę nici, które są degradowane i z czasem rozpuszczają się, powodując syntezę kolagenu i fibroblastów, które skutecznie wpływają na lepszy wygląd piersi. Efekty, które można uzyskać tą metodą, są zbliżone do operacyjnego liftingu piersi, jednak widoczne są dopiero po około 2-3 miesiącach. Różnicą jest również okres rekonwalescencji, który jest łagodniejszy i krótszy, aniżeli w przypadku operacji.

Lifting piersi nićmi czy operacyjny — co wybrać?

Najistotniejszą różnica między operacyjnym liftingiem piersi a zabiegiem z nićmi dotyczy intensywności efektu, jaki można uzyskać. Lifting za pomocą nici przeznaczony jest raczej do przypadków, gdzie biust nie jest duży i nie opada za bardzo. W przypadku większych piersi zmiany nie będą spektakularne, z czym trzeba się liczyć. Kobietom, które chcą sporych zmian, polecamy więc przemyśleć rozmowę z chirurgiem plastycznym, gdyż w takim przypadku, to on może najwięcej zdziałać. Operacje umożliwiają zmianę wyglądu piersi nie do poznania.

 

Innym bardzo ważnym czynnikiem, jest rekonwalescencja po zabiegu. W przypadku liftingu piersi nićmi powrót do pełni sprawności zajmuje około 4 tygodni, jednak już tuż po zabiegu można wykonywać codzienne czynności. Czas dochodzenia do siebie jest też mniej uciążliwy, niż w przypadku operacji. Po chirurgicznym liftingu do pełnej aktywności zaczynamy wracać po około 2 miesiącach. Rekonwalescencja bywa też bardziej bolesna. Możliwe są też powikłania, czego należy być świadomym w przypadku każdego zabiegu, jednak nici liftingujące są zdecydowanie bezpieczniejsze.

 

Podobne

3 komentarze

 1. Amela
  11 sierpnia 2022 at 10:54 Odpowiedz

  Moim zdaniem tylko operacja. Nici dają bardzo delikatny efekt, a do tego trzeba powtarzać zabieg — kto ma czas i pieniądze na takie regularne wizyty…?

 2. Wiesio
  8 września 2022 at 12:44 Odpowiedz

  Kobiety są piękne takie jakie są, na co im te operacje plastyczne… Zwisają? No zwisają, tak działa grawitacja, po co drążyć temat….

 3. kot
  2 lutego 2023 at 11:26 Odpowiedz

  Nie no tylko operacja. raz dobrze zrobione piersi i spokój na reszte życie. Lifting biustu nićmi do mnie nie przemawia

dodaj komentarz