Seriale, które warto obejrzeć – TOP 5

Oglądanie seriali to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Ich twórcy prześcigają się w zabawianiu swoich widzów ciekawymi historiami, bazując czasami na literaturze, innym razem z kolei posiłkując się własną wyobraźnią. Znajdziemy wśród nich te z wątkami komediowymi, dramatycznymi, historycznymi i science-fiction. Wybór jest znaczny, dlatego też każdy widz postawić może na gatunek, który zainteresuje go najbardziej.

Które seriale górują jednak nad resztą? Które warto wyłuskać z ogromu tak wielu propozycji? Oto zestawienie pięciu najciekawszych produkcji ostatnich lat.

1. Gra o tron

W 2011 roku HBO wypuściło pierwszy sezon niezwykle popularnego dziś serialu Gra o tron. Saga historyczno-przygodowa George’a R.R. Martina podbiła serca ludzi na całym świecie, częstując swych widzów ogromnie ciekawą, mocno zakrapianą krwią, nieszczędzącą im scen brutalnych mordów i seksu opowieścią. Mnogość bohaterów i wątków, skupiających się wokół walki o władzę w królestwie Westeros przyprawia o zawrót głowy, lecz ciężko oderwać się od tak pędzącej fabuły, która bawi, bulwersuje i intryguje.

2. Breaking Bad

W latach 2008-2013 fani dobrych amerykańskich seriali mieli okazję zapoznać się z Walterem Whitem – zwykłym facetem, nauczycielem chemii, mieszkającym w Nowym Meksyku wraz z żoną i synem, cierpiącym na porażenie mózgowe. Nie byłoby w tej historii nic fascynującego, gdyby nie fakt, że u naszego bohatera wykryto trzecie stadium raka. Lekarze nie dają mu żadnych szans, stwierdzając, że zostały mu zaledwie dwa lata życia. Na Waltera wiadomość ta działa jednak motywująco. Aby pomóc swojej rodzinie i zapewnić jej dobry byt, ten zupełnie bezproblemowy jak dotąd obywatel, wstępuje w świat zbrodni i narkotyków.

3. Sherlock

2010 rok należał do Sherlocka Holmesa, którego chyba zresztą nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten słynny na cały świat detektyw, znany głównie z opowieści spisanych przez Arthura Conan Doyla oczarował nas tym razem w opcji serialowej. Historia jest wszystkim znana – Sherlock wraz z poznanym przypadkiem lekarzem i weteranem wojennym Watsonem, odkrywa zagadki zbrodni popełnianych w Londynie. Kanwa serialu oparta jest jednak na teraźniejszości, a nasi bohaterowie przeniesieni zostali do współczesnej Anglii i to właśnie w niej bawią się w pełnoetatowych detektywów.

4. House of Cards

Myślicie, że serial polityczny może być nudny? Zdecydowanie nie w tym przypadku! House of Cards ruszył w 2013 roku i niemal z miejsca wciągnął w swój rytm rzeszę zachwyconych widzów. Historia bezwzględnego i dążącego za wszelką cenę do władzy senatora Franka Underwooda, to niesamowicie ciekawa i niezwykle oryginalna baza serialu. Intrygi, knowania, szantaże, a nawet zabójstwa są tu na porządku dziennym. Z czasem i my przekonujemy się, że w polityce i zdobywaniu władzy wszystkie chwyty są dozwolone.

5. Dexter

Tytułowy bohater ostatniego w tym zestawieniu serialu – Dexter, to morderca, nie jednak taki typowy, on zdecydowanie różni się od innych. Jest on bowiem mordercą, który przyjął, że jego celem i sensem życia jest uśmiercanie innych zabójców, którzy dopuszczają się tej zbrodni na niewinnych osobach. Serial wciąga ogromnie, jest zabawny, nie brakuje w nim jednak także licznych wątków sensacyjnych i kryminalnych, dlatego też z pewnością nie pozwoli nam się nudzić.

Podobne