Ranking najlepszych seriali – co obejrzeć w TV?

Pomimo wiosny, kuszącej nas słońcem i bujną zielenią do wyjścia na łono natury, lubimy od czasu do czasu zrelaksować się w domowym zaciszu przed telewizorem. Stacje telewizyjne oferują nam bogaty zestaw rozrywek, a jedną z najciekawszych propozycji są seriale. Które z nich warto obejrzeć? Oto lista najciekawszych produkcji tego sezonu.

„Gra o tron” (twórcy – David Benioff i D.B. Weiss)

Najbardziej popularny serial fantasy ostatnich czasów, który pobudza wyobraźnię niejednego widza. Fabuła, oparta na powieściach George’a R. R. Martina, już zgromadziła rzesze fanów na całym świecie. Walka siedmiu królestw o Żelazny Tron, który pozwoli na panowanie nad wszystkimi ludami, będzie toczyć się już 6 sezon, który za parę dni ukaże się na ekranach naszych telewizorów. Czy jesteście już znawcami „Gry o tron”, czy dopiero zaczniecie z nią przygodę, nie możecie pominąć tej pozycji w swoim serialowym programie.

Najlepsze seriale telewizyjne

„Vinyl” (twórca – m. in. Martin Scorsese)

Nowa superprodukcja znanego reżysera filmowego Martina Scorsese i Micka Jaggera, wokalisty The Rolling Stones. Wspaniałe kostiumy, scenografia i przede wszystkim muzyka, przeniosą Was do Nowego Jorku z lat 70. XX wieku. „Sex, drugs & rock’n’roll” – to hasło przewodnie tego serialu. W samym centrum wydarzeń znajduje się Richie Finestra – właściciel upadającej wytwórni płytowej, który wszelkimi siłami próbuje ją ratować. Jest nawet skłonny zapożyczyć się u groźnego mafioza, byleby tylko mieć dalej wpływ na to co będzie modne na rynku fonograficznym. Zadymiona atmosfera, piękne kobiety, pewni siebie mężczyźni i zawiłości artystycznego światka stanowią świetną rozrywkę na nudne wieczory.

„Banshee” (twórcy – Greg Yaitanes, Miguel Sapochnik)

Serial pełen mroku, napięcia, przemocy i wartkiej akcji, specjalnie dla fanów mocnych wrażeń. Głównym bohaterem jest były skazaniec, który po przybyciu do tytułowego miasteczka Banshee, spod wpływem zaskakujących wydarzeń zostaje szeryfem i staje na straży prawa, jednocześnie nie przerywając swojej przestępczej kariery. Nie dość, że dzielnie stawia opór lokalnym gangsterom, to jeszcze musi radzić sobie z tajemniczą przeszłością, która nie daje o sobie zapomnieć. Jak potoczyły się jego losy, przekonajcie się sami włączając stację Cinemax 2.

„Outlander” (twórca – Ronald D. Moore)

Piękna opowieść o kobiecie (Claire Randall), która niespodziewanie przenosi się z 1945 do 1743 roku, przez co opuszcza męża i całe swoje dotychczasowe życie. Claire musi odnaleźć się w świecie gdzie nie ma wszystkich technologii, medycyny i dogodności, do których przywykła. W tym samym czasie poznaje przystojnego szkockiego wojownika, Jamiego Frasera i ich losy wiążą się już na dobre. W drugim sezonie, który teraz będziemy mieli okazję oglądać, para bohaterów bo burzliwych przygodach, wyrusza do Francji gdzie spróbują zmienić bieg historii.

„Bodo” (twórcy – Michał Kwieciński, Michał Rosa)

Gratka dla widzów ceniących polskie produkcje. Nowy serial opowiada historię gwiazdora filmowego i teatralnego – Eugeniusza Bodo. Jego życiorys jest barwną opowieścią o dążeniu do spełniania marzeń i pokonywaniu przeciwności losu. Od najmłodszych lat Bodo marzył o podboju scen i kin na całym świecie, a oglądanie jego wysiłków i przygód temu towarzyszących, sprawi odbiorcom ogromną radość. Dodatkowo możemy z sentymentem spojrzeć na dawną Polskę i przypomnieć sobie naszą barwną historię, a wszystko to w formie wodewilowego musicalu.

Od jakiegoś czasu twórcy seriali prześcigają się w staraniach, żeby nas zaskoczyć rozmachem i efektownością ich produkcji, a to z pewnością zasługuje na nasze zainteresowanie. Jak widać, serialowa wiosna na ekranach zapowiada się bardzo interesująco i każdy znajdzie coś dla siebie, a czas, który spędzimy oglądając serialowe perypetie, nie będzie czasem straconym.

Podobne

jeden komentarz

  1. Lorelai
    24 listopada 2016 at 19:01 Odpowiedz

    Ooo, muszę obejrzeć „Vinyl”! Lubię seriale właśnie w takim klimacie.

dodaj komentarz