Tanie noclegi w Katowicach, gdzie szukać? 5 miejsc, które warto sprawdzić!

Osoby planujące kilkudniowy pobyt w Katowicach często przerażają ceny hoteli w centrum miasta, które mogą sięgać nawet do 500 zł za dobę. Dlatego znaleźliśmy 5 miejsc, które warto sprawdzić, jeśli szukamy taniego noclegu w Katowicach.

  1. Hostel Rynek 7
  2. Hostel Katowice Centrum
  3. Klimczoka 6
  4. Ondraszka
  5. Hostel Kamienna Centrum

1. Hostel Rynek 7

Tani nocleg w Katowicach znajdziemy w Hostel Rynek 7 (http://noclegi-katowice.com.pl), gdzie dostępne są zarówno pokoje jedno-, jak i kilkuosobowe. Jak sama nazwa wskazuje, hostel ten znajduje się przy samym rynku, co sprawia, że do największych atrakcji można dojść pieszo. Nie powinno być też problemu z poruszaniem się komunikacją miejską.

W ofercie hostelu znajdują się zarówno pokoje standardowe, jak i apartamenty. Nocleg w pokoju jednoosobowym kosztuje od 80 zł. Jeśli natomiast podróżujemy grupowo i chcemy wynająć pokój pięcioosobowy, wtedy cena za dobę na jedną osobę wynosi już ok. 30 zł. Biorąc pod uwagę tę lokalizację, trudno jest znaleźć korzystniejszą ofertę. Warto też dodać, że w te koszty wliczone jest już śniadanie kontynentalne, ręczniki oraz dostęp do zimnych i ciepłych napojów.

Dodatkowymi zaletami tego hostelu jest całodobowa recepcja oraz możliwość skorzystania z miejsc parkingowych i wypożyczenia auta.

Dworzec w Katowicach

2. Hostel Katowice Centrum

Drugą z propozycji jest Hostel Katowice Centrum, w którym cena za pokój jednoosobowy ze wspólną łazienką wynosi 70 zł. Mieści się on przy ul. Andrzeja 19, a więc w bliskiej okolicy dworca czy rynku. Również i tutaj goście mogą spodziewać się całodobowej recepcji, co zwiększa komfort podróżowania.

Pokoje posiadają podstawowe wyposażenie, dodatkowo do dyspozycji oddana jest kuchnia oraz pokój z telewizorem. Z tych pomieszczeń korzystać mogą z wszyscy mieszkańcy hostelu.

3. Klimczoka 6

W hostelu Klimczoka 6 za pokój jednoosobowy typu standard zapłacimy 72 zł, natomiast jeśli chcielibyśmy wynająć pokój typu Comfort, cena ta zwiększy się o 10 zł. Można tu liczyć na całodobową recepcję, wspólną kuchnię oraz bezpłatny parking. Minusem może być jednak lokalizacja – do głównego dworca kolejowego w Katowicach jest ponad 2 km.

Biorąc pod uwagę konkurencyjność cen w innych hostelach, lepiej jest na początku szukać czegoś bliżej rynku czy najważniejszych atrakcji Katowic.

4. Ondraszka

Niedaleko hostelu Klimczoka 6 mieści się Ondrasza – hostel znajdujący się na ulicy o tej samej nazwie, pod numerem 12. Tutaj za pokój jednoosobowy trzeba zapłacić 72 zł. Jest też możliwość zarezerwowania śniadania, ale za dodatkową opłatą. I choć warunki są atrakcyjne, i w tym wypadku umiejscawianie hostelu nie jest tak korzystne, jak np. Hostelu Rynek 7.

5. Hostel Kamienna Centrum

Ostatnia z propozycji również nie przekracza 100 zł za dobę, choć tu warunki są nieco bardziej skomplikowane. Pobyt w pokoju jednoosobowym kosztuje 90 zł, ale dotyczy to wyłącznie oferty bezzwrotnej. Jeśli natomiast chcemy mieć możliwość odwołania rezerwacji czy zapłacenia w obiekcie, musimy wybrać ofertę za 99 zł. Plusem jest natomiast to, że w tym obiekcie zwierzęta domowe są akceptowane.

Hostel ten mieści się przy ul. Kamiennej 4, 500 m od dworca. Dzięki temu również pełni funkcję taniej bazy wypadowej.

Podobne

dodaj komentarz