Sprzedaż i zakup bitcoinów w kantorze. Jak wybrać kantor kryptowalut?

Popularność kryptowalut z roku na rok rośnie, w wielu miejscach w internecie, można już z nich korzystać, by opłacić swoje zakupy. W kilka minut jesteśmy w stanie wymienić wiele różnych wirtualnych walut. Podpowiemy wam, jak wygląda zakup i sprzedaż wirtualnych walut i jak wybrać odpowiedni kantor.

Gdzie się kupuje bitcoiny?

Osoby, które chcą zainwestować w kryptowaluty, najczęściej korzystają z giełdy kryptowalutowej. Istnieje wiele giełd, które zajmują się tylko wirtualnymi walutami, jak Zonda, Binance czy Coinbase. Każda z nich obsługuje ponad 50 kryptowalut, wśród nich możemy znaleźć Bitcoin, Dogecoin, Ethereum itp.

Osoby początkujące, które nie są zaznajomione z giełdą i nie mają doświadczenia w inwestowaniu w kryptowaluty, mogą skorzystać z kantoru, jak np.: www.kantorbitcoin.pl, gdzie mogą zakupić lub sprzedać jedną z dostępnych kryptowalut. Nie trzeba znać się na mechanizmach giełdowych i ekonomii, by móc skorzystać z kantoru, jednak inwestowanie w kryptowaluty jest na tyle skomplikowane, że warto wiedzieć o nich coś więcej.

Czym się różni kantor od giełdy kryptowalutowej?

Kantor kryptowalutowy działa dokładnie tak samo, jak zwykły kantor, w którym zwykliśmy wymieniać euro, dolary czy franki szwajcarskie. Największą różnicą między kantorem a giełdą jest sposób pozyskiwania waluty. Na giełdzie możemy zakupić kryptowaluty bezpośrednio z giełdy, lub złożyć ofertę kupna na daną kryptowalutę, jak otrzymamy atrakcyjną ofertę sprzedaży, możemy przystąpić do transakcji. Kantor BTC jest znacznie prostszy w obsłudze, wystarczy założyć konto, potwierdzić tożsamość i można wymienić jedną kryptowalutę na drugą. Cena bitcoinów jest kształtowana przez użytkowników, co znaczy, że jeśli aktualnie BTC kosztuje ponad 90 tysięcy, to znaczy, że jest to kwota, na którą została wykonana ostatnia transakcja. Ceny kryptowalut w kantorach mogą być nieznacznie wyższe, ponieważ uwzględniają marżę. Jeśli zatem zależy nam na niższej cenie, lepiej jest skorzystać z giełdy, kantory zaś są znacznie prostsze w obsłudze.

Jak wybrać kantor kryptowalut?

Pierwsze pytanie, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, to czy chcemy skorzystać z kantoru stacjonarnego, czy online. Tych pierwszych jest dużo mniej, w całej Polsce jest zaledwie kilka stacjonarnych kantorów, które obsługują wirtualną walutę. Przy wyborze kantoru, warto zwrócić uwagę na ofertę, czy dane miejsce posiada szeroki wybór kryptowalut, czy może ma ich tylko kilka. Warto przyjrzeć się też metodom płatności, miejsce, w którym możemy zakupić kryptowalutę za pomocą BLIKa, przelewu bankowego czy kartą, jest bardziej wiarygodne.

Przy kantorach online niezwykle ważne jest bezpieczeństwo, nie chcemy, by nasze dane i dostęp do konta bankowego wyciekł, dlatego należy się upewnić, że strona posiada wszystkie zabezpieczenia i certyfikaty bezpieczeństwa.

Na co uważać przy wyborze kantoru kryptowalut?

Warto sprawdzić dany kantor w specjalnych rankingach, które porównują kantory kryptowalutowe między sobą. Dobrze jest zrobić dogłębny research i przeczytać opinie na temat danej firmy, żebyśmy mieli pewność, że nasze kryptowaluty trafią w uczciwe ręce.

Strony, które nie wymagają weryfikacji danych osobowych, powinny budzić w nas ostrożność, ponieważ działalność kantorów jest objęta prawem, nie spotkamy kantoru, w którym nie będzie potrzebna weryfikacja danych osobowych w przypadku wyższych kwot.

Coraz więcej osób traktuje bitcoiny jako sposób na oszczędności lub inwestycję. Warto więc wiedzieć, jak wyglądają mechanizmy kupna i sprzedaży wirtualnej waluty.

Podobne

jeden komentarz

  1. bigos
    9 września 2022 at 12:06 Odpowiedz

    Ja tam lubię w kantorze wymieniać, najłatwiej i najmniej zachodu, a to ważne przy kupowaniu kryptowalut.

dodaj komentarz