Gdzie kupić bitcoin? Jak kupić bitcoin, aby było bezpieczniej?

Choć jeszcze kilka lat temu wiele osób prognozowało, że zainteresowanie kryptowalutami szybko zacznie spadać, jest wręcz przeciwnie. Pojawia się wiele nowych projektów, inwestorzy stawiają także na sprawdzone rozwiązania. I nie tylko oni, ponieważ na zakup bitcoinów decydują się także początkujący. Gdzie kupić bitcoina oraz jakie korzyści może on przynieść? Sprawdzamy.

Jak kupić bitcoina?

Zanim zaczniesz kupować bitcoiny, musisz posiadać portfel kryptowalut. Jest tak ze względu na to, że mówimy o wirtualnej walucie, a więc potrzebujesz miejsca, w którym będziesz mógł ją przechowywać. Teraz podpowiemy jedynie, że te portfele inwestycyjne dzielą się na online (mobilne, przeglądarkowe i desktopowe) oraz offline (USB lub papierowe). Przed dokonaniem pierwszej transakcji, musisz o to zadbać. Masz już portfel kryptowalut? W takim razie możesz zacząć działać.

Wyróżnia się trzy główne sposoby na zakup bitcoina i w praktyce każdy z nich jest tak samo bezpieczny. Różnią się natomiast stopniem zaawansowania.

Zdecydowanie najprostszy i najszybszy jest zakup bitcoina w kantorze kryptowalut, np. KantorBitcoin.pl. Możliwe jest zarówno kupno, jak i sprzedaż bitcoina po aktualnym kursie, dostępnym w aktualizowanej tabeli. Aby zrealizować taką transakcję, wystarczy wpisać kwotę, którą chcesz wpłacić, a także adres swojego portfela krytpowalut, adres e-mail oraz numer telefonu. Po wpisaniu kwoty automatycznie otrzymujesz informację, ile bitcoina kupisz za tę cenę. Cały proces jest szybki i prosty, nawet osoba początkująca nie będzie mieć problemów z jego realizacją.

Inwestorzy częściej decydują się na zakup bitcoinów na jednej z giełd kryptowalut. W Polsce popularny jest m.in. Binance oraz BitBay. Aby handlować kryptowalutami na giełdzie, musisz najpierw zarejestrować oraz zweryfikować konto. W przypadku Binance weryfikacja nie jest konieczna, jeśli obracasz nie więcej niż 2 BTC dziennie. Jest jednak pewien niuans, o którym musisz wiedzieć. Większość giełd nie umożliwia obracania walutą tradycyjną. Co to oznacza? Nie możesz wpłacić na swoje konto np. złotówek czy dolarów i za to kupić bitcoina, handel odbywa się za pomocą innych kryptowalut. To oznacza, że najczęściej i tak będziesz musiał kupić BTC, np. w kantorze.

Pisaliśmy, że są trzy metody. O ostatniej jedynie wspomnimy, ponieważ jest niepopularna w Polsce – to bezpośredni zakup bitcoina od innej osoby. Jednak szukanie inwestorów nie jest łatwym zadaniem, to również najmniej bezpieczny sposób, dlatego mało osób z niego korzysta.

Bitcoin

Zarabianie na bitcoinach

Zastanawiasz się, w jaki sposób zarabiać na bitcoinach? To właściwie jest proste – na różnicy ceny zakupu i sprzedaży. Trzeba wiedzieć, że w przypadku kryptowalut kurs ten jest zmienny, dlatego tak wiele osób widzi w tym potencjał. Przykładowo, najniższa cena BTC w ciągu 24 h mogła wynieść 38416,85 PLN, natomiast najwyższa 41654,94 PLN. Jeśli udałoby ci się zakupić kryptowalutę po najniższej cenie, a sprzedać po najdroższej, w ciągu kilku godzin mógłbyś zyskać ponad 3 000 zł. Oczywiście, ryzyko straty również jest duże, aczkolwiek z tym należy liczyć się w przypadku każdego instrumentu finansowego.

Bitcoin – dodatkowe korzyści

Nie każdy wie o tym, że posiadanie bitcoina generuje dodatkowe korzyści. Przy pomocy tej kryptowaluty możesz m.in. opłacić rachunki lub dokonać błyskawicznego i bardzo bezpiecznego przelewu, nawet zagranicznego. Ryzyko kradzieży bitcoina, włamania się na portfel kryptowalut jest bardzo niskie. Zapewniają one także anonimowość transakcji.

Podobne

dodaj komentarz