Sklep z zabawkami, który jest bezpieczny i znany? TOP 3

Szukasz zabawki dla dziecka, ale nie wiesz, który sklep wybrać? Któremu można zaufać? Który cieszy się renomą i został już sprawdzony przez wielu, gorąco go teraz polecających? Specjalnie dla wszystkich wahających się rodziców, niestrudzonych poszukiwaczy dobrych zabawek dla swoich pociech, przedstawiamy oto ranking najlepszych sklepów z zabawkami.

1. Urwis.pl – zakupy bez wychodzenia z domu

A zatem pora zacząć nasz krótki przegląd. Przegląd, w którym przede wszystkim liczyć się będzie zdanie klientów. Jakie okażą się najbardziej cenione przez nich sklepy? Z ofert których z nich korzystają najczęściej? Cóż, w pierwszej kolejności trzeba powiedzieć, że sklep z zabawkami, który zasługuje na pewno na podium to Urwis.pl. Pytacie, dlaczego? Czym się wyróżnia spośród innych?

Przede wszystkim Urwis.pl nie jest zwyczajnym, standardowym sklepem, jednym z tych, do których przywykliście. Jest sklepem internetowym, a to naturalnie oznacza, że wszystkie zabawki zamawiacie przez internet. Nie musicie wychodzić z domu. Nie musicie tłuc się przez pół miasta do sklepu. Błąkać się od działu do działu w poszukiwaniu tego, co chcecie kupić. Ani wreszcie tracić cennego czasu, stojąc w niekończącej się kolejce do kasy. To wszystko już przeszłość.

Z Urwisem.pl możecie siedzieć wygodnie przed komputerem i na spokojnie, popijając herbatę, przeglądać bogatą ofertę. O każdej porze dnia i nocy, bez obawy, że zabrzmi wam nad uchem głos, obwieszczający, by się pośpieszyć, bo zaraz sklep będzie zamknięty. Nareszcie zakupy można robić komfortowo, bez tej całej nerwówki, która dotąd tak często im niestety towarzyszyła.

To prawdziwa ulga, nie musieć wybierać na szybko, lecz mieć czas, by z rozwagą przemyśleć i – w razie potrzeby – przedyskutować sprawę. Nie mówiąc o tym, że czasem od samego chodzenia po sklepie w poszukiwaniu towaru potrafią rozboleć nogi, co teraz wam już nie grozi.

Oferta jest tu bardzo bogata, możecie tu bowiem znaleźć ponad dziesięć tysięcy różnych zabawek, z których większość pomaga dzieciom właściwie się rozwijać. Obejrzenie ich wszystkich na sklepowych półkach mogłoby zająć naprawdę ogrom czasu, więc fakt, iż sklep działa w sieci, jest tu nieocenionym ułatwieniem dla klientów. A zakupy stają się dużo łatwiejsze, kiedy wystarczy kliknąć myszką.

Trzeba tu jeszcze dodać, że ci, którzy kupowali zabawki w Urwis.pl, nie mogą się nachwalić błyskawicznej przesyłki, która często zostaje dostarczona już następnego dnia po złożeniu zamówienia (nawet jeśli paczka miała do przejechania pół Polski, co, zdaniem niektórych, zakrawa już na jakąś magię).

maskotki

2. Smyk – sklepy z historią

Smyk to polska sieć sklepów o uznanej renomie i długiej tradycji. Jest w branży już od wczesnych lat pięćdziesiątych. Pierwsza placówka powstała w 1952 (choć wtedy jeszcze Smyk funkcjonował pod nazwą Centralny Dom Towarowy) i już wtedy było to jedno z najlepiej zaopatrzonych miejsc tego rodzaju.

W nowym tysiącleciu Smyk jest już dużą siecią, której sklepy można znaleźć w każdym większym polskim mieście. Zresztą ambicje właścicieli sieci sięgają dalej, planowany jest bowiem jej rozrost i za granicą, przede wszystkim w Niemczech i na Ukrainie, w których to krajach już od 2006 roku Smyk ma swoje placówki. Polska sieć ruszająca na podbój zagranicznych rynków? Musicie przyznać, że to niezwykłe i jak najbardziej imponujące.

A co zaważyło na takim sukcesie? Wydaje się, że przede wszystkim kompleksowość usług. Bo Smyk to miejsce, w których znajdziecie nie tylko zabawki – choć w kontekście niniejszego artykułu oczywiście właśnie to was najbardziej interesuje – ale i inne artykuły przeznaczone dla dzieci (jak chociażby obuwie i ubranka), a także dla kobiet w ciąży.

A zatem twórcy tego rozwiązania wyszli rodzicom naprzeciw – nie tylko kupią tu swoim pociechom wymarzone zabawki, ale i załatwią pozostałe sprawunki nieodłącznie związane z opieką nad dziećmi.

Sieć jest nastawiona na pomoc rodzicom do tego stopnia, że stworzyła nawet własne marki zabawek (Smiki) i ubranek. Ale i to nie wszystko. Smyk stara się zrzeszać rodziców i wyciągać do nich pomocną dłoń, stąd strona internetowa Smyka nie tylko prezentuje bogatą ofertę sklepu, ale obfituje też w wiele artykułów o opiece nad dzieckiem i forum dla rodziców, na którym mogą się oni zwracać o porady do ekspertów (położnej, pediatry czy pedagoga dziecięcego).

ogromnie dużo zabawek

3. Toys R Us – amerykański rozmach

Amerykański zabawkarski gigant z siecią sklepów na całym świecie dopiero od niedawna gości i w Polsce, ale odkąd tylko się pojawił, z miejsca zaczął cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Ci, którzy robili zakupy w Toys R Us, opowiadając o swoich doświadczeniach z tym sklepem, kładą szczególny nacisk na jeden podstawowy aspekt, a mianowicie bogactwo asortymentu. Zabawek nie tylko jest dużo – klientom podoba się przede wszystkim ich ogromne zróżnicowanie.

To niesamowite ułatwienie dla zagonionych rodziców, którzy wcześniej musieli nieraz urządzać prawdziwą wycieczkę objazdową po okolicznych sklepach, by zdobyć dla swojego dziecka upragnioną zabawkę (a i tak często ponosili klęskę w tym boju). Teraz mogą mieć dużą nadzieję, że jeśli zabawki nie ma nigdzie indziej, to znajdą ją w Toys R Us.

Stał się ten sklep więc czymś w rodzaju ostatniej deski ratunku dla tych, którzy poszukują rzadkich zabawek. I to takich naprawdę rzadkich, z których wiele dotychczas w ogóle nie było spotykanych w Polsce – można było je co najwyżej zamówić przez internet, ale i to wyłącznie z zagranicznych stron. Toys R Us to sieć sklepów, która niejako przyniosła do Polski ten zabawkarski „wielki świat”, sprawiając, że to, co było dotychczas niedostępne, znalazło się w zasięgu ręki.

Oczywiście nie wszystkie opinie klientów są stuprocentowo pozytywne. Najczęstszym zarzutem wysuwanym wobec tego sklepu, są wysokie ceny. Należy jednak wspomnieć, że regularnie można tam natrafić na promocje na określone artykuły, więc mimo ogólnych wysokich cen, często można sporo zaoszczędzić.

Podobne

3 komentarze

 1. Leosia
  30 września 2016 at 10:50 Odpowiedz

  ja znam urwisa i smyka. Teraz w sumie zamawiam tylko w Urwisie, bo ceny w Smyku czesto bywają zabójcze. Ale o Toys R Us nie słyszałam, muszę sprawdzić ten sklep. Szczególnie jeśli faktycznie ma takie trudno dostępne zabawki, to świetna opcja.

 2. Farna
  13 lipca 2017 at 12:58 Odpowiedz

  Kojarzę wszystkie te sklepy u powiem tak – każdy z nich jest dobry i warty polecenia. O Toy R Us usłyszałam jakiś czas temu, swego czasu mnóstwo reklam w radiu leciało od nich.

 3. Kucza
  17 sierpnia 2017 at 13:53 Odpowiedz

  Sklepów z zabawkami jest tyle na rynku, że można dostać zawrotów głowy od nich.

dodaj komentarz