Pomysły na urządzenie pokoju dziecka na poddaszu

Zawsze marzyłam o tym, aby mieć swój własny pokój na poddaszu. A Wy? Nie da się ukryć, że w takich pomieszczeniach jest coś magicznego. I chociaż duże skosy oraz niskie ścianki kolankowe wcale nie ułatwiają nam w jakikolwiek sposób aranżacji, to i tak przy odrobinie chęci oraz kreatywności rodzice z łatwością wyczarują urokliwe cztery kąty dla swojej pociechy.

Wszelakie zakamarki w takim miejscu pobudzają ludzką, a zwłaszcza dziecięcą wyobraźnię, zachęcając tym samym i te mniejsze i te większe szkraby do wesołych zabaw lub leniwego wypoczynku. Jak więc urządzić pokój dziecka na poddaszu, aby z jednej strony zadbać o jego bezpieczeństwo, a z drugiej wykorzystać w pełni posiadaną przez nas przestrzeń? Przed Wami parę świetnych pomysłów!

Jak urządzić pokój na poddaszu dla chłopca?

Twój młodzieniec uwielbia grać w nogę? Przekształć więc jego pokój w istny stadion piłkarski. Jeżeli skos nie jest zbyt wielki, to pod pochyłą ścianą możesz ustawić łóżko, dzięki czemu już z rana maluch będzie budzony pierwszymi promieniami słonecznymi. Zainwestuj koniecznie w zielony dywan w formie boiska, narzutę na łóżko z motywem piłki oraz umieść na podłodze bramkę. Jestem pewna, że każdy fan futbolu z pewnością będzie wniebowzięty taką aranżacją pokoju w sportowym stylu.

Aranżacja sufitu na poddaszu

Zazwyczaj bywa tak, że pokój dziecka na poddaszu charakteryzuje się dość wysokim sufitem. Szkoda byłoby zmarnować taką przestrzeń, więc warto ją wykorzystać w odpowiedni sposób. Możemy więc zawiesić na nim obniżone lampy… a nawet latające zabawki! Helikoptery albo samoloty bez wątpienia ucieszą małego miłośnika lotnictwa i sprawią, że będzie on nieustanie fantazjować o podniebnych podróżach.

Urządzony pokój dziecka na poddaszu

Jak na poddaszu stworzyć przytulny pokój?

Kto z nas nie marzy czasem o tym, aby pobujać się w komfortowym hamaku lub pohuśtać w wiszącym fotelu? Spokojny i miarowy ruch tych mebli ukoi zwłaszcza nerwy nastolatków zmęczonych burzą hormonalną i ciężkimi dniami w szkolnej ławie. Wniebowzięte będą także mole książkowe dla których wygodne siedzisko podczas lektury jest na wagę złota. Warto pamiętać o tym, że takie podwieszane sprzęty potrzebują dość sporo miejsca dookoła. Znajdźmy więc takie punkt w pokoju dziecka na poddaszu, w którym podczas bujania nie ucierpią okoliczne meble ani ściany.

Jak wykorzystać szeroki parapet na poddaszu?

Kojarzycie te sceny z filmów na których główna bohaterka siedzi przy oknie z zamyśleniem wyglądając na zewnątrz? Dlaczego by nie urządzić czegoś podobnego dla naszej pociechy? Każdy w końcu zasługuje na miejsce, w którym można zrelaksować się i odprężyć z dala od reszty domowników i całego hałasu oraz gwaru, zakłócającego nasze myśli. A taki szeroki i pełen przytulności parapet z wygodnymi poduchami może zachęcać nie tylko do lenistwa, ale również do odkrycia dodatkowych pokładów kreatywności w sobie. Cóż bardziej inspirującego może być w końcu od pięknych widoków za oknem, zachęcających do snucia marzeń i planów, a nawet do pisania czy też rysowania.

2 komentarze

  1. Karoo
    5 października 2016 at 09:49 Odpowiedz

    Mi sie bardzo podobają pastele w pokoju dziecięcym. Pokój dziewczynki zawsze wyobrażałam sobie w bieli, różu i błękicie a chłopca w zieleni i bieli. Te pokoje na poddaszu mają taki fajny klimat.

  2. Ingrid
    6 września 2017 at 13:52 Odpowiedz

    Ciekawe pomysły i naprawdę można to zrobić w bardzo interesujący sposób. Rady praktyczne i warte zapamiętania, a opcji pewnie jest tu jeszcze więcej, trzeba tylko poszukać

dodaj komentarz