Producenci i operatorzy biletomatów w Polsce

Liczba biletomatów w Polsce stale rośnie, nie ma się co dziwić, są to niezwykle praktyczne urządzenia, które pozwalają nam na zakup biletów bezpośrednio przy przystankach komunikacji miejskiej, a nawet podczas podróży autobusem lub tramwajem. Mogą pełnić również wiele innych funkcji, a zakres ich możliwości stale rozszerzany jest przez producentów.

Biletomat – co to takiego?

Biletomaty to urządzenia służące przede wszystkim do zakupu biletów autobusowych i tramwajowych, ale coraz częściej można z ich pomocą zaplanować trasę podróży komunikacją miejską, zapoznać się z ofertą transportową oraz turystyczną danego miasta. Dużą część biletomatów stanowią urządzenia stacjonarne, znajdujące się zwykle w pobliżu przystanków, jednak dość często możemy spotkać także biletomaty mobilne, zainstalowane w środkach komunikacji. Przewagą biletomatów nad tradycyjnymi kioskami jest bez wątpienia to, że można z nich korzystać przez całą dobę, gdyż są samoobsługowe.

Wnętrze autobusu

Najpopularniejsi producenci biletomatów w Polsce

Najczęściej w Polskich miastach możemy natknąć się na biletomaty takich producentów, jak Mera Systemy (mera-systemy.pl), Unicard, Locomat, Mennica Polska S.A., czy ASEC S.A. Na terenie całego kraju znajdują się tysiące ich urządzeń, które każdego dnia ułatwiają dłuższe i krótsze podróże osobom rezygnującym z własnych środków transportu na rzecz publicznych. Są to biletomaty stacjonarne oraz mobilne. Można dokonywać w nich zakupu biletów zarówno poprzez transakcje z użyciem gotówki, jak i bezgotówkowe.

Mera Systemy

Najwięcej urządzeń tego producenta znajdziemy w Warszawie, ale nie tylko. Mera Systemy świadczy swoje usługi na potrzeby dużych aglomeracji, takich jak Wrocław, Kraków czy Łódź, ale także mniejszych ośrodków, takich jak Bydgoszcz, Radom, Puławy czy Piła i wiele innych. Swoim klientom oferują nie tylko możliwość zakupu biletów, ale także obsługę kart miejskich. Oprócz stacjonarnych oraz mobilnych biletomatów, Mera Systemy oferuje także infokioski, opłatomaty oraz inne inteligentne urządzenia samoobsługowe.

Unicard

Automaty firmy Unicard oferują nam bardzo przejrzysty intuicyjny interfejs, zapewniają możliwość płatności kartą, a także gotówką z funkcją wydania reszty. Zarówno biletomaty stacjonarne jak i mobilne posiadają bardzo wytrzymałe obudowy, dzięki czemu są odporne na ewentualne zniszczenia oraz akty wandalizmu. Do najważniejszych systemów firmy Unicard należy wdrażany od wielu lat System Kart Miejskich.

Autobus na polskich drogach

KZŁ Bydgoszcz – Locomat

KZŁ Bydgoszcz to najstarszy i największy polski producent automatów biletowych. System biletowy stworzony przez tę firmę pozwala na zakup biletów jednorazowych z uwzględnieniem wszystkich przysługujących danej osobie zniżek oraz dokonanie zakupu lub rezerwacji biletu okresowego. Producent ten stara się jak najbardziej przyśpieszyć i ułatwić zakup biletu każdemu użytkownikowi komunikacji miejskiej.

Jak widać, biletomaty to przede wszystkim ukłon w stronę użytkowników transportu miejskiego, pozwalają nam na stały dostęp do wielu usług, minimalizują czas poświęcany na zakup biletów, a także oferują wiele przydatnych funkcji. Producenci i operatorzy biletomatów w Polsce stale unowocześniają swoje urządzenia, tak by były proste w obsłudze, ogólnie dostępne oraz niezawodne.

Podobne

dodaj komentarz