Jakie zabiegi kosmetyczne warto robić zimą?

Myślisz, że zima to nie jest dobry czas na wykonywanie zabiegów kosmetycznych, a niskie temperatury skutecznie odstraszają się od wizyty w salonie piękności? Faktycznie, część z oferowanych tam sposobów na poprawienie stanu twojej skóry zimą może bardziej zaszkodzić niż pomóc, jednak istnieją takie zabiegi, które można robić jedynie zimową porą. Chcesz je poznać? Przeczytaj nasz artykuł!

Laser i zima – najlepsi przyjaciele?

Marzysz o pozbyciu się blizn, przebarwień lub nieestetycznych naczynek z twarzy? Lekarstwem na twoje problemy będzie laser. Ten, zachwalany przez dermatologów, zabieg skutecznie się z nimi rozprawi. O ile oczywiście zostanie przeprowadzony
w odpowiednim czasie
.

Należy go bowiem wykonywać kiedy skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznych. Mogą one spowodować poważne komplikacje. Dlatego jeśli planowałaś umówić się na laser w lipcu radzimy ci: wybierz inną porę! Unikniesz dzięki temu wielu poważnych komplikacji i zyskasz piękny i młody wygląd.

Chcesz pozbyć się blizn? Zrób to teraz!

Pomogą ci w tym peelingi chemiczne, których nie można wykonywać kiedy na dworze świeci intensywnie słońce. Zawarte w nich kwasy: migdałowy, salicylowy lub glikolowy skutecznie złuszczą martwy naskórek, a przy tym zniwelują wszelkie pozostałe po lecie piegi i przebarwienia.

Doskonale poradzą sobie również z bliznami. Dzięki kwasom nie będą one aż tak widoczne. Jednak zabieg zadziała jedynie na płytkie blizny. Z tymi większymi poradzi sobie jedynie laser. Pamiętaj również o tym, aby nie robić zabiegu z kwasem kiedy na dworze panuje siarczysty mróz! Skóra po zabiegu jest bowiem bardzo podrażniona, a mróz jedynie nasili te objawy.

gabinet kosmetyczny

Skuteczny sposób na piękną cerę? Mikrodermabrazja!

Idealny zabieg na zimową porę. Mikrodermabrazja polega na złuszczaniu martwego naskórka z twarzy, szyi i dekoltu. Polecana jest nie tylko osobom zmagającym się z trądzikiem czy przebarwieniami, ale wszystkim, którzy chcą poprawić wygląd swojej cery. Aby ta terapia była skuteczna należy przeprowadzić serię zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Należy również dobrze dobrać rodzaj zabiegu do potrzeb skóry. Istnieją bowiem różne rodzaje mikrodermabrazji: tlenowa, diamentowa i korundowa. Każda z nich przeznaczona jest do innego typu skóry. Dlatego przed zabiegiem skonsultuj się z osobą przeprowadzającą zabieg. Ona dobierze odpowiednią dla ciebie metodę.

Najpopularniejszy zimowy zabieg? Depilacja laserowa!

Chcesz skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia? Wypróbuj depilację laserem! Jest bardziej skuteczna i mniej bolesna niż inne formy usuwania włosków. Polega na niszczeniu cebulek włosków wskutek działania energii wysyłanej przez specjalne urządzenie. Skuteczna ich likwidacja jest możliwa jedynie, gdy włosy są w odpowiedniej fazie wzrostu.

Dlatego dla uzyskania odpowiednich efektów, zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie w ciągu paru tygodni. Pomiędzy kolejnymi seriami należy unikać słońca, dlatego zaleca się przeprowadzać zabieg w okresie jesienno-zimowym. To się na niego umówisz?

Podobne

dodaj komentarz