Organizacje stomatologiczne w Polsce

Zdrowy i piękny uśmiech jest pożądany przez wielu z nas. Aby to osiągnąć musimy dbać o higienę jamy ustnej każdego dnia. Nie jest to jednak w wielu przypadkach wystarczające. Musimy wybierać się do specjalisty, by usunąć kamień nazębny lub wyleczyć ubytek w zębie. Jeśli nasze uzębienie jest krzywe korzystamy z pomocy ortodonty. W przypadku braku zęba konieczna jest natomiast ingerencja implantologa. Osoby o różnych specjalizacjach zrzeszają się w specjalnych stowarzyszeniach. Poświadczają one kwalifikacje stomatologa, a także służą rozwijaniu wiedzy. Sprawdźmy, jakie organizacje działają w Polsce.


Implant Masters Poland

Brak zęba jest poważnym problemem dla każdego człowieka. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest oczywiście implant, który jest wytrzymały i estetyczny. Na terenie Polski działa stowarzyszenie Implant Masters Poland (strona: implantmasterspoland.pl/misja/), które zrzesza najlepszych specjalistów z tej dziedziny stomatologii. Zadaniem tej organizacji jest przede wszystkim ustawiczne kształcenie się i doskonalenie swoich umiejętności. Bardzo istotne jest to, że członkowie grupy ukończyli prestiżowe studia podyplomowe z zakresu implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie J.W.Goethego we Frankfurcie nad Menem. Wchodząc na stronę tego towarzystwa znajdziemy specjalistów, którzy reprezentują najwyższe kwalifikacje.


biały uśmiech

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

To stowarzyszenie zajmuje się rozwojem wiedzy stomatologicznej. Jednocześnie stara się kształtować właściwe nawyki higieny jamy ustnej wśród mieszkańców naszego kraju. PTS pomaga też przy tworzeniu pomocy stomatologicznej. Często możemy się również spotkać z drukami popularnonaukowymi, z których możemy się dowiedzieć więcej na temat tego, w jaki sposób powinniśmy dbać o swoje zęby.

Polska Akademia Stomatologii Estetycznej

Organizacja powstała w 2003 i postawiła sobie za główny cel doskonalenie stomatologii estetycznej w Polsce. Członkowie stowarzyszenia uważają, że w osiągnięciu najlepszych rezultatów istotna jest interdyscyplinarna współpraca. Z tego powodu w szeregach PASE znajdują się zarówno stomatolodzy, jak i technicy. Często organizowane są warsztaty i szkolenia, dzięki którym podnoszone są kwalifikacje specjalistów.

Polskie Towarzystwo Endodontyczne

W dzisiejszych czasach dążymy do tego, by zachować zęby. Z tego założenie wychodzi Polskie Towarzystwo Endodontyczne. Zrzesza ono w swoich strukturach stomatologów, którzy specjalizują się w leczeniu kanałowym. Organizują oni szkolenia i konferencje, które mają służyć poszerzaniu wiedzy na temat najnowszych technik leczenia. Na stronie znajdziemy również adresy konkretnych klinik, z których warto skorzystać.

Jak widać stomatologia w Polsce rozwija się bardzo prężnie. Stowarzyszenie mają w tym ogromny udział. Dla pacjentów są one przede wszystkim źródłem informacji na temat konkretnych lekarzy. Pomagają również w popularyzowaniu wiedzy stomatologicznej wśród wszystkich obywateli.

Podobne

2 komentarze

  1. dali
    5 października 2016 at 12:13 Odpowiedz

    Kurcze po przeczytaniu tego artykułu sama zastanawiam się nad wizytą u dentysty. Dawno nie byłam na wizycie. A o zęby trzeba dbać.

  2. Bouli
    29 listopada 2016 at 08:42 Odpowiedz

    Dobrze, że powstają takie organizacje bo profesjonalnego dentystę to ze świecą szukać.

dodaj komentarz