Najciekawsze strony internetowe o tematyce filmowej

Uwielbiamy chodzić do kina lub siadać wieczorami przed domowym seansem. Filmy nas relaksują, odwracają naszą uwagę od problemów, przenoszą w inny wymiar i czarują tym, co nieznane. Czasami jednak nie wystarczy nam jedynie sprawdzanie kinowego repertuaru. Pragniemy dowiedzieć się czegoś o aktorach, reżyserach, znaleźć dzieła, które swego czasu pominęliśmy i obejrzeć ich zwiastuny. Z pomocą przychodzą nam wtedy najciekawsze strony internetowe o tematyce filmowej.

1. Player – wideo na życzenie

Oglądanie filmów i seriali wyłącznie w telewizji jest już dzisiaj passe. Teraz to widz decyduje, kiedy i w jaki sposób chce zrelaksować się, wybierając ulubiony program. Z pomocą przychodzi oczywiście Internet. W sieci można obejrzeć mnóstwo polskich i zagranicznych produkcji, sami wybieramy, o której zasiądziemy do domowego seansu. Filmy online to przede wszystkim popularny Player.pl, serwis internetowy z wideo na życzenie. Na stronie dostępne są zarówno nowe produkcje, jak i nieco starsze, które wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród widzów w każdym wieku.

2. Filmweb – filmy takie jak Ty!

Popularną witryną zgłębiającą tematykę kina w Polsce jest niewątpliwie Filmweb. To portal, na którym odnajdzie się każdy wytrawny lub początkujący kinoman. Wchodząc na stronę, zalani jesteśmy falą zdjęć i przeróżnych informacji ze świata filmu, a zaglądając do poszczególnych zakładek, widzimy, jak bardzo rozbudowany jest to serwis i jak bogatą stanowi bazę. Znajdziemy tu nie tylko wszelakie nowinki ze świata filmu, ale również aktualny repertuar polskich kin, zapowiedzi na kolejne miesiące, program telewizyjny, różnego rodzaju rankingi, listę nagród filmowych i ich laureatów oraz zwiastuny. Przeczytamy podstawowe informacje na temat wybranych produkcji, a także ich recenzje spisane przez profesjonalnych krytyków, jak również użytkowników portalu.

Do dyspozycji mamy forum, a pod każdym filmem pozostawić możemy własną na jego temat opinię, wymieniając się spostrzeżeniami z innymi kinomanami. Rejestrując się na Filmwebie, możemy także oceniać wybrane dzieła, a wtedy, znając nasz gust, serwis poleci nam inne, które miałyby szansę nam się spodobać.

Rolka z taśmą filmową w projektorni

3. Stopklatka – polska odsłona kina

Kolejną znaną w naszym kraju stroną o tematyce filmowej jest Stopklatka. Portal ten działa mniej więcej na tej samej zasadzie, co Filmweb. Serwuje nam najświeższe wiadomości z rodzimego i światowego kina, informuje o premierach filmowych, przedstawia repertuar kin oraz program telewizyjny. Możemy przeczytać tu wiele ciekawych wywiadów, artykułów oraz recenzji, wziąć udział w konkursach i udzielać się przy ocenie wybranych dzieł. Na Stopklatce założyć można również bloga, wziąć udział w dyskusji na forum, a także uzyskać rekomendację filmów, na podstawie mierzonego ocenami innych produkcji gustu. Oba te portale obejmują ponadto tematykę seriali, które nierzadko interesują nas w tej samej mierze, co sam film.

4. Najpopularniejsze zagraniczne portale filmowe

Poza polskimi stronami warto zajrzeć czasami na te zagraniczne. Najsłynniejszą z nich jest bez żadnych wątpliwości IMDB – bogata baza filmów z całej kuli ziemskiej, odwiedzana każdego dnia przez kinomanów ze wszystkich zakątków świata. Godne polecenia jest również Rottentomatoes. Oprócz opisów filmów, galerii i newsów se świata kina, znajdziemy tu przede wszystkim opinie krytyków, na których podstawie budowana jest ogólna ocena filmu. Nie wszystkimi koniecznie należy się kierować, niektóre mogą być obraźliwe, zniechęcające, ale również humorystyczne, ciekawe i zabawne.

Jak widać, wybór mamy spory i dosyć zróżnicowany, warto więc przejrzeć każdą z tych stron, wyrobić sobie na ich temat własne zdanie i postawić na tę, która najbardziej wpisuje się w nasze potrzeby.

Podobne

3 komentarze

 1. Kajetan
  3 października 2016 at 15:23 Odpowiedz

  Stopklatka prezentuje się (przynajmniej ostatnio) dosyć ubogo.
  Warto jeszcze wspomnieć o takich stronach jak choćby Klub Miłośników Filmu czy Movieweb.

 2. Klakier
  29 listopada 2016 at 08:50 Odpowiedz

  Bardzo fajnie, lubię filmy więc chętnie zajrzę na te strony.

 3. Kinomaniak
  1 marca 2019 at 09:21 Odpowiedz

  U nas tylko i wyłącznie FIlmweb. Ewentualnie jakieś inne strony, które nam się w Google podpowiedzą. Ostatnio szczerze mówiąc częściej oglądamy Netflix niż chodzimy do kina.

dodaj komentarz