Czy na pewno potrzebujesz powiększania piersi?

Kobieto, jeżeli trafiłaś na ten artykuł w internecie to albo przypadkiem zabłądziłaś w sieci albo od jakiegoś czasu mierzysz się z myślą o wykonaniu operacji plastycznej powiększenia piersi. Cóż, całkowicie to rozumiem. W XXI wieku coraz większą uwagę zwracamy na wygląd. Nie bez powodu często bowiem spotykamy się ze stwierdzeniem „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”

Dlaczego operacje piersi?

My kobiety prócz tego, że na co dzień chciałybyśmy wyglądać całkiem przyzwoicie, to jeszcze staramy się przypodobać mężczyznom. A panowie jak wiadomo chcąc nie chcąc zwracają w pierwszym odruchu uwagę na nasze krągłości – i te przednie i te tylne, czyli krótko mówiąc na piersi oraz pośladki. O ile z tymi drugimi nie mamy zazwyczaj problemu, o tyle rozmiar pierwszych często budzi zdecydowane zastrzeżenia i jest powodem wielu kompleksów. W artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie „Czy na pewno potrzebujesz operacji powiększenia piersi (przykładowy link do www.droledner.pl) i skłonić Cię czytelniczko do refleksji na ten temat.

Czy potrafisz zaakceptować własne niedoskonałości?

Kobiety mające kompleksy dzielą się zasadniczo na dwie grupy. Pierwsza grupa jest swoich kompleksów świadoma, akceptuje drobne defekty w swoim wyglądzie i mimo wszystko jest dalej zadowolona z siebie oraz życia, nie przywiązując większej uwagi do mankamentów własnej aparycji.

Druga grupa natomiast nie jest w stanie żyć ze swoimi kompleksami. Czuje się niepewnie, wciąż porównuje się do jej zdaniem lepiej wyglądających osób, jej niedoskonałości mogą być także dość dużą przeszkodą w nawiązywaniu nowych kontaktów z ludźmi oraz prawidłowym utrzymywaniu obecnych relacji.

Jeżeli jest Ci nie obcy drugi przypadek i rzeczywiście uważasz, że Twoje piersi są za małe, to być może operacja powiększania piersi będzie dobrym rozwiązaniem? Czasami lepiej zaryzykować i zdecydować się na interwencję chirurga niż rzeczywiście pogrążać w smutku i żalu nad tym, że nie wyglądamy tak jakbyśmy chciały.

Kobieta w koszuli

Nie spiesz się z decyzją o powiększaniu piersi

Powiększanie piersi nie powinno być ot taką spontaniczną decyzją, która jest podejmowana z dnia na dzień. Poczekaj rok, a nawet dwa, zanim rzeczywiście wybierzesz się z wizytą do chirurga plastycznego i ustalicie termin operacji.

Osiemnaście lat to także często nie najlepszy wiek na taką operację. A nóż widelec, może coś jeszcze zaskoczy w Twoim organizmie i Twój biust się powiększy? Poza tym wybór dokonywany w tak młodym wieku, rzeczywiście może być podyktowany chwilowym impulsem lub kaprysem.

Zawsze dobrze jest również przedyskutować kwestię powiększania piersi wraz z najbliższymi przyjaciółkami i wziąć pod uwagę ich argumenty „za” i „przeciw”, aby nieco poszerzyć swój pogląd na tą sprawę i nie skupiać się tylko na własnej opinii. Taka rozmowa może pomoc w lepszym zrozumieniu sienie i swoich potrzeb oraz racjonalnym podejściu do całej sytuacji.

Czy kremy mogą powiększyć piersi?

Wiele kobiet o małym biuście wciąż niestety uważa, że za pomocą cudownych kremów i innych szemranych specyfików jest w stanie powiększyć znacząco swoje piersi. Niestety, ale takie cuda raczej się nie zdarzają, a kosmetyki mogą co najwyżej ujędrnić Twój biust, co w niektórych przypadkach daje efekt, jakby zrobił się on większy. Jest to jednak tylko optyczne wrażenie, a nie realna zmiana rozmiaru miseczki. Zamiast więc się łudzić i czekać na lepsze jutro, warto udać się na konsultację do chirurga plastycznego, wcześniej jednak rzecz jasna zastanawiając się nad tym, czy jest to coś, czego naprawdę chcemy.

Podobne

2 komentarze

  1. jadźkal
    5 października 2016 at 12:23 Odpowiedz

    Ja bym się chyba nie zdecydowała. Nie mam żadnych kompleksów pod tym względem póki co, ale gdybym miała… kto wie. Trzeba to sobie na pewno dobrze przemyśleć.

  2. Mr Hyde
    29 listopada 2016 at 08:49 Odpowiedz

    Dla niektórych to jest bardzo ważne bo to szansa na pozbycie się kompleksów.

dodaj komentarz