Leczenie łuszczycy naturalnymi sposobami

Chorujący na przewlekłą chorobę skóry, jaką jest łuszczyca, szukają różnych metod leczenia, także tych alternatywnych. Indywidualnie dopasowana dieta, stosowanie wybranych ziół, unikanie aktywizatorów dających silne objawy tej choroby to najpopularniejsze sposoby wsparcia leczenia łuszczycy. Czy faktycznie są one skuteczne? Czy warto zainteresować się naturalnymi metodami, które pomogą poskromić tą chorobę skóry?

Najważniejsza jest właściwa diagnoza

Kiedy na naszym ciele pojawiają się niepokojące zmiany skórne, pierwszą myślą jest wizyta u lekarza. Wybór dobrego dermatologa to podstawa w postawieniu diagnozy, ale też gwarancja skutecznej terapii. Dobre podejście do leczenia łuszczycy to klucz do sukcesu wg serwisu www.drmichaels.com.pl, gdzie tej chorobie poświęcono mnóstwo uwagi. Łuszczyca często może być mylona z innymi chorobami, na przykład z atopowym zapaleniem skóry. Dokładne opisanie dolegliwości i wnikliwość lekarza pozwolą na wybranie odpowiedniej metody leczenia każdej choroby skóry.

Alternatywa dla tradycyjnego leczenia

Poza przyjmowaniem specjalistycznych leków czy stosowaniem maści złuszczających, walczyć z łuszczycą można na różne sposoby. W przypadku wielu chorób zresztą udowodniono, że przestrzeganie odpowiedniej diety, zmiana trybu życia czy stosowanie ziół może faktycznie pomóc. Czemu więc z takich naturalnych sposobów nie skorzystać?


leczenie łuszczycy

Zbilansowana dieta

Najłatwiej jest zacząć od zmiany nawyków żywieniowych. Trudno ustalić taką dietę, która w ten sam sposób zadziała u każdego. Najlepiej obserwować własne reakcje skórne na dany produkt. U niektórych osób na przykład ser pleśniowy może być aktywizatorem objawów łuszczycy, a u innych może on być obojętny. Jest jednak kilka produktów, które są szczególnie zalecane osobom z tą chorobą. Wszystko, co zawiera w sobie kwasy tłuszczowe omega-3, będzie w diecie mile widziane, ponieważ pozytywnie wpłynie to na skórę. Oprócz tego, warto wprowadzić do jadłospisu zielone warzywa. Brokuły, brukselka, szpinak – jeśli ktoś ich nie lubi, musi zmienić swoje przyzwyczajenia.

Zmiana trybu życia

Papierosy, alkohol, napoje energetyczne i inne używki na pewno nasilą objawy łuszczycy, dlatego jeśli zależy nam na remisji choroby lepiej wyeliminować je na stałe. Nawet kawa czy mocna herbata mogą niekorzystnie wpłynąć na kondycję skóry. Tak samo jak stres, który może w znacznej mierze przyczynić się do nawrotu choroby.

Leczenie ziołami

W ziołolecznictwo wciąż wierzy wiele osób, zresztą słusznie. Zioła mogą pomóc w wielu chorobach, także tych skórnych. Wystarczy wiedzieć po jakie sięgnąć. W przypadku łuszczycy może to być gwiazdnica, która ma w sobie wiele witamin z grupy B i cynk, łopian, mniszek lekarski, aminek większy czy przywrotnik pospolity. Zioła te można wykorzystywać pod postacią naparów lub jako dodatki do kąpieli. O tym, co będzie dla nas najlepsze, zadecydujemy sami, wypróbowując podane metody leczenia na własnej skórze.

Podobne

2 komentarze

  1. womenka
    5 października 2016 at 12:19 Odpowiedz

    Z tego co wiadomo to łuszczycy nie da się wyleczyć. No ewentualnie można łagodzić objawy.

  2. Poochini
    29 listopada 2016 at 08:44 Odpowiedz

    Moja mama ma łuszczyce i naprawdę, ciężko to znosi. Bardzo wiele zależy od leków i kosmetyków które muzą być konsultowane z lekarzem.

dodaj komentarz