Krzesła pokojowe, jak wybrać? Jak dopasować krzesła pokojowe do wystroju?

Krzesła pokojowe to niezbędne elementy wyposażenia każdej jadalni czy salonu. Pełnią one nie tylko funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną, głównie dla stołu, ale i dla całego wystroju. Na co więc zwrócić uwagę wybierając takie meble do domu? Jak dopasować krzesła pokojowe do aranżacji i stołu?

Gdzie szukać krzeseł pokojowych?

Największy wybór krzeseł pokojowych znaleźć można oczywiście w sklepach z meblami. Chociaż bardzo popularne są znane sieciówki, warto korzystać także z mniejszych salonów, w których dostępne są oryginalne i wyjątkowe modele mebli i akcesoriów do urządzania wnętrz. Duży wybór krzeseł pokojowych, które z łatwością można dopasować niemal do każdej aranżacji, znaleźć można na https://www.meblewersal.pl/50-krzesla-pokojowe, gdzie są zarówno modele klasyczne, jak i bardziej nowoczesne.

Czym kierować się przy wyborze krzeseł pokojowych?

Wygląd w przypadku krzeseł pokojowych ma szczególne znaczenie. W końcu meble te mają uzupełniać aranżację całego pomieszczenia. Muszą być zatem wkomponowane w przestrzeń i doskonale z nią współgrać. Zazwyczaj krzesła utrzymane są w podobnej stylistyce co wnętrze. Może się jednak zdarzyć, że zostaną wybrane za zasadzie kontrastu, co również jest dobrym rozwiązaniem, jeśli całość nienagannie się prezentuje. Najważniejsze jednak, by wybrane krzesła wyróżniały się wysoką jakością wykonania, niezależnie od tego, czy będą one utrzymane w stylistyce klasycznej, nowoczesnej czy glamour.

Salon z krzesłami i stołem

Oprócz wyglądu, należy zwrócić szczególną uwagę na praktyczną stronę krzeseł. Meble te będą często użytkowane podczas spożywania posiłków czy przyjmowania gości, warto zatem zadbać o to, by były one komfortowe i funkcjonalne. Bardzo ważna jest tapicerka, która została użyta do wykonania krzeseł. Należy ocenić, czy jest ona odporna na zniszczenia, czy jest plamoodporna itp. Istotne jest również to, z czego wykonana jest rama krzesła. Najpopularniejszym materiałem jest drewno, ponieważ jest szczególnie wytrzymałe na upływ czasu. Ponadto, dużym zainteresowaniem cieszą się także krzesła metalowe i plastikowe.

Jak dobrać krzesła do stołu?

Niektórzy decydują się na zakup kompletu, czyli stołu i krzeseł. Dzięki temu nie muszą myśleć, jak dopasować jedne elementy do drugich, ponieważ wszystko stanowi spójną całość. Istnieje także możliwość zakupienia krzeseł u tego samego producenta, który wykonał stół, dzięki temu można znaleźć zbliżone wzornictwo mebli. Kupując natomiast krzesła osobno, należy zwrócić uwagę na rozmiar stołu oraz wysokość blatu i siedzisk. Przeciętnie krzesło zajmuje około 60 cm, warto to wziąć pod uwagę sprawdzając wymiary stołu. Siedzisko natomiast powinno znajdować się około 45 – 49 cm nad podłogą. Siedząc na krześle powinniśmy swobodnie móc sięgnąć nogami do podłogi, a rękami do blatu. Warto też pamiętać, że dobrze wyglądają krzesła wykonane z tego samego materiału. Od tego schematu odchodzi się jednak w aranżacjach nowoczesnych i industrialnych, gdzie często wykorzystuje się np. szklane elementy.

Podobne

jeden komentarz

  1. Martuś
    22 lutego 2019 at 11:04 Odpowiedz

    Dzisiaj jest taki wybór krzeseł, że każdy bez trudu znajdzie takie, które spełni jego oczekiwania. Sądzę, że grunt, to sprawdzić w sieci, jakie mniej więcej krzesła pasują do stylu, w jakim chce się mieć wykończone wnętrze.

dodaj komentarz