Kluby biznesowe we Wrocławiu, które warto odwiedzić

Networking to coraz prężniej rozwijający się sposób na pozyskanie klientów, nawiązanie nowych biznesowych znajomości i wymianę informacji. Dzięki niemu można budować relacje, wymieniać się wizytówkami i wspierać własne pomysły. Jakie kluby biznesowe promujące ideę networkingu warto odwiedzić?

Spotkaj Biznes

Klub biznesowy Spotkaj Biznes (spotkajbiznes.pl) spotyka się co dwa tygodnie, w czwartki, w Cafe Fashion przy ul. Powstańców Śląskich 2-4 we Wrocławiu. Celem takich regularnych śniadań jest zdobycie kontaktów, wiedzy o potencjalnym kliencie, rozwiązaniach, pomysłach na biznes, ale też zapewnienie rozwoju, który można osiągnąć poprzez nawiązanie nowych znajomości. Aby móc pojawić się na śniadaniu biznesowym, nowa osoba musi umówić się wcześniej z organizatorem lub może być polecona przez aktywnego członka grupy. Uczestnictwo we wszystkich spotkaniach jest obowiązkowe. Jeśli dana osoba nie może pojawić się na najbliższym spotkaniu, zobowiązana jest do zorganizowania zastępstwa. A kto może zostać członkiem klubu Spotkaj Biznes? Przedsiębiorca, który reprezentuje branżę nie występującą jeszcze w klubie, prowadzi działalność gospodarczą od co najmniej roku, przedstawi zaświadczenie z ZUS, US oraz o niezaleganiu z podatkami i składkami.

Dolnośląski Kobiecy Klub Biznesu

Dolnośląski Kobiecy Klub Biznesu powstał w celu zrzeszania przedsiębiorczych kobiet z województwa. Celem jest integracja przedstawicielek biznesu, zachęcanie do działania, wspólne tworzenie nowych rozwiązań i pobudzanie kreatywności. Dolnośląski Kobiecy Klub Biznesu organizuje regularne spotkania networkingowe, szkolenia z zakresu prowadzenia własnej firmy, eventy motywacyjne. A kto może dołączyć do klubu? Każda kobieta, która ma działalność gospodarczą lub dopiero rozważa założenie własnego biznesu. Jak dołączyć do klubu? Wystarczy wypełnić formularz podając dane swojej firmy. Skontaktować można się telefonicznie lub mailowo pisząc na adres wskazany na stronie klubu.

Partnerskie Kluby Biznesu

Partnerskie Kluby Biznesu działają w wielu miastach w Polsce, w tym także we Wrocławiu. Jest to duża platforma networkingowo-biznesowa, która zrzesza przedsiębiorców z różnych branż. Celem Partnerskich Klubów Biznesu jest nawiązanie nowych kontaktów, zdobycie klientów, nawiązanie współpracy i wymiana informacji. Kluby te organizują cykliczne śniadania biznesowe, na których spotyka się nawet 60 – 120 firm.

Mężczyzna podpisujący dokument

Towarzystwa Biznesowe

Towarzystwa Biznesowe organizują śniadania w wielu polskich miastach, w tym we Wrocławiu. Spotkania te odbywają się co tydzień i mają konkretną agendę, zaczynają się od lektury duchowej, następnie są dwie sesje networkingowe, na których wymienia się rekomendacje, a na końcu jest sesja szkoleniowa, prezentacja firmy członkowskiej i wystąpienie gościa. Aby dołączyć do Towarzystwa Biznesowego należy przejść pozytywnie proces rekrutacji, który obejmuje weryfikację danych i opłacenie składki członkowskiej. Kto może zostać członkiem Towarzystwa Biznesowego? Każdy przedsiębiorca, którego branża nie była dotychczas reprezentowana przez inną firmę.

dodaj komentarz