Jakie zajęcia oferują kluby fitness?

Nadchodzi lato, oglądasz swoje ciało i stwierdzasz, że znów przybyło Ci kilka kilogramów, a właściwie nie wiesz w jaki sposób się ich pozbyć. Możliwe, że trapi Cię też utrata jędrności i elastyczności ciała – nie martw się, obecnie w ofercie klubów fitness znajdziesz całą listę zajęć, które pomogą Ci wyszczuplić, ujędrnić i zrelaksować ciało. Jeśli natomiast nie jesteś pewna, które ćwiczenia wybrać, najwyższy czas poznać, co będzie dobre dla wzmocnienia, rozciągnięcia, spalenia lub wyrzeźbienia mięśni. Podpowiadamy jakie zajęcia warto wybrać w zależności od zamierzonego efektu.

Które zajęcia fitnessowe wybrać?

Niektóre zajęcia fitnessowe, takie jak fat burning zaliczane są do zajęć z grupy aerobowych tanecznych. Nie wymagają użycia sprzętu, a układy choreograficzne nie są w nich skomplikowane. Dzięki temu treningowi spalisz tkankę tłuszczową i zyskasz więcej energii. Wiele klubów oferuje różnego rodzaju ćwiczenia, ale zajęcia wzmacniające, ogólnorozwojowe, taneczne to tylko niektóre w ofercie takich sieci jak Fitness Platinium: fitnessplatinium.pl/krakowska/, które proponują połączenia kilku rodzajów technik podczas zajęć. Dla wzmocnienia mięśni i ukształtowania pięknej sylwetki warto udać się na Less Mills Bodypump®, trening, który dzięki serii powtórzeń z wykorzystaniem umiarkowanych ciężarków pozwala spalić tłuszcz i wyrzeźbić ciało, a wszystko odbywa się przy muzyce do układów choreograficznych – można je zmienić co 3 miesiące. Co za tym wszystkim idzie poprawia się Twoja kondycja, a Ty masz ciągłą kontrolę nad intensywnością treningu.

Jeśli Twoim problemem jest zaburzona proporcja sylwetki, możesz zdecydować się na zajęcia body shape – ćwiczenia z użyciem hantli, gum lub obciążeń na nogi ukształtują Twoje mięśnie i wpłyną pozytywnie na smukłość ciała. Co ważne, body shape przeznaczone jest dla osób o różnym stopniu zaawansowania i w różnym wieku. Dużo kobiet obecnie ma problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej na brzuchu, tak zwanej „oponki”- jeśli zaliczasz się do tej grupy możesz skorzystać z zajęć brzuchomania lub ABT, które dzięki serii potarzanych ćwiczeń w pozycji stojącej angażują mięśnie brzucha, bioder i dolnej części kręgosłupa. Gwarancją uczestnictwa w tych treningach jest oczywiście uzyskanie „płaskiego brzucha”.

grupa osób ćwiczy aerobik

Czym jest Group Training?

Group Training to seria precyzyjnie zaplanowanych treningów po 45 minut każdy, które angażują wszystkie mięśnie do pracy. W niektórych klubach można uzyskać nawet kartę umiejętności po 3 zajęciach. Treningi Grup Trening są zaplanowane tak, by mięśnie stale pracowały, ale Twój organizm nie został przy tym przeciążony. Spośród zajęć Group Training Ty i Twój trener możecie wybrać GT Special, GT Strength, GT Power, GT Core, GT Copmact, GT Wod – wszystkie z nich to kolejne programy, które są realizowane w danych odstępach czasu od dnia pierwszego treningu.

Jakie zajęcia taneczne można spotkać w wielu klubach fitness?

Taniec to jeden z przyjemniejszych treningów pozwalających spalić tkankę tłuszczową. Obecnie wiele klubów proponuje zumbę (połączenie treningu cardio z elementami treningu wytrzymałościowego) salsę lub salsation (zajęcia, które stawiają na akcenty fitnessowe i przy okazji są muzycznymi interpretacjami poszczególnych choreografii). Popularny jest także dance, łączący w sobie elementy aerobiku i tańca.

Dziewczyna tańczy nowoczesny taniec

Co dają zajęcia ogólnorozwojowe i relaksacyjne?

Zajęcia ogólnorozwojowe są zajęciami, które pomagają zachować zdrowie – mocny kręgosłup, elastyczne narządy ruchu, uczą jednocześnie prawidłowych nawyków zmniejszających napięcie postawy ciała. Do takich zajęć zaliczyć można zdrowy kręgosłup, TBC+step (poprawia wydolność oddechową i ujędrnia ciało). Z kolei zajęcia relaksacyjne (mentalne) są dla Ciebie jeśli Twoim głównym celem jest wyciszenie się i powrót do równowagi po ciężkim dniu pracy. W ofercie klubów fitness znajdziesz takie zajęcia jak Stretching (rozciąganie ciała i poprawianie giętkości) lub pilates (zajęcia wykonywane w rytmie własnego oddechu przy spokojnej muzyce). Zwłaszcza pilates jest tym rodzajem ćwiczeń, które oprócz ogólnego wyciszenia poprawiają postawę, wzmacniają mięśnie i przyczyniają się do poprawy koncentracji.

Rodzaj zajęć zależy od danego klubu, niektóre z nich oferują jeszcze Jogę, Move and breath, To Bare (połączenie fitnessu i baletu) po zajęcia w wodzie. Wybór naturalnie zależy od Twoich indywidualnych preferencji i oczekiwań, a także od pomysłowości i kreatywności instruktorów. Pamiętaj, że „chcieć to móc”, więc zajęcia fitness będą dla Ciebie nie tylko sposobem na poprawę figury, ale także zmobilizują Cię do poznania możliwości swojego ciała, a te mogą Cię bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Podobne

2 komentarze

  1. AlwaysFit
    30 września 2016 at 10:36 Odpowiedz

    Ja uwielbiam chodzić na pilates. Ale sprawdziłam trzy kluby zanim znalazłam ten, w którym odpowiadała mi instruktorka i takie warunki jak szatnie. Ostatecznie trafiłam do sieciówki – niektórzy wieszają na nich psy, ale jestem bardzo zadowolona.

  2. Anielka
    1 listopada 2016 at 11:18 Odpowiedz

    Mnie jest trudno zmobilizować się do jakiejkolwiek formy ćwiczeń, choć nie powiem, kluby fitness oferują wiele ciekawych zajęć. Póki co zapisałam się na crossfit – może wytrwam w postanowieniu, by regularnie trenować.

dodaj komentarz