Jakie produkty sprzedaje sklep rehabilitacyjny?

Jeśli sądzisz, że w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym znajdują się tylko skomplikowane urządzenia i maszyny, które zdolny jest obsłużyć jedynie fizjoterapeuta, jesteś w dużym błędzie. Dziś rynek obfituje w akcesoria i urządzenia do użytku domowego, za pomocą których możemy poprawić swoją kondycję, siłę mięśni, sprawność stawów, poprawić krążenie, wpłynąć na postawę ciała, czy koordynację ruchową. Jakie urządzenia wybrać?

Co oferują sklepy rehabilitacyjne?

Dobry sklep rehabilitacyjny (np. tb-polska.pl/sklep) ma na tyle bogatą ofertę, że osoba nieobeznana w temacie rehabilitacji może czuć się nieco zagubiona. Przed dokonaniem zakupu warto odpowiedzieć sobie na pytanie: do czego potrzebny mi jest sprzęt rehabilitacyjny? Poszczególne przyrządy mają różne działanie, różny jest też sposób ich użycia. Wybierzmy sprzęt, który łatwo nam będzie używać i taki, który pomoże nam zadbać o ten obszar naszego zdrowia, na którym nam zależy.

Do czego służy piłka rehabilitacyjna?

Przedmiotem dostępnym chyba w każdym sklepie rehabilitacyjnym jest popularna piłka rehabilitacyjna. To nic innego jak duża, okrągła piłka wykonana ze sztucznego, odpornego na nacisk i antypoślizgowego tworzywa. Piłki występują w wielu rozmiarach, należy wybrać taką, na której siedząc ze stopami opartymi o ziemię uzyskujemy pomiędzy łydkami a udami kąt prosty lub lekko rozwarty. Piłka rehabilitacyjna działa w ten sposób, że wymaga od użytkownika utrzymania równowagi, co aktywizuje mięśnie głębokie, nie pobudzane podczas normalnego wysiłku fizycznego. Taka piłka jest odpowiednia również dla kobiet w ciąży – mogą one za jej pomocą odciążyć zmęczony kręgosłup oraz wzmocnić mięśnie dna macicy, co ułatwi poród i zapewni szybki powrót do formy po okresie ciąży.

Piłka rehabilitacyjna

Gumowe piłeczki – do czego?

Równie popularnym produktem dostępny w każdym sklepie rehabilitacyjnym są małe gumowe piłeczki, gładkie, lub z kolcami, okrągłe albo owalne. Piłeczki te mają różną oporowość, należy wybrać takie, w których ściśnięcie musimy włożyć nieco wysiłku, ale równocześnie na tyle miękkie, by bez trudu móc wykonywać ćwiczenia przez dłuższy czas bez ryzyka nadwyrężenia mięśni i stawów. Takie piłeczki doskonale wpływają na ruchomość stawów, a te z kolcami dodatkowo pobudzają krążenie. To bardzo popularny produkt, ponieważ jest mały, stosunkowo tani i można go używać niemal zawsze i wszędzie.

Czym są drążki do aktywizacji mięśni?

Inny sprzęt dostępny w sklepie rehabilitacyjnym to np. drążki do aktywizacji mięśni głębokich, przydatne podczas poprawiania koordynacji ruchowej oraz wzmacniania siły mięśniowej i zwiększania zakresu ruchu. Popularnym przyrządem do ćwiczeń jest także dysk terapeutyczny, który zastąpić może piłkę rehabilitacyjną. Jego stosowanie ma na celu m.in. poprawić koordynację ruchową, poprawić siłę mięśniową i stabilizację stawów.

Sklep rehabilitacyjny ma zwykle bardzo bogaty asortyment, nie tylko pod względem rodzaju urządzeń do ćwiczeń, ale także pod względem ceny poszczególnych artykułów – można wybrać sprzęt droższy renomowanych firm lub nieco tańszy, pamiętajmy jednak, by nigdy nie wybierać urządzeń najtańszych, wątpliwej jakości, ponieważ ćwiczenie z ich użyciem może nie tylko być nieprzyjemne, lecz także niebezpieczne.

Podobne

2 komentarze

  1. Żaneta
    6 października 2016 at 09:08 Odpowiedz

    Produktów takich sklepach jest naprawdę wiele. Ale to bardzo dobrze. Jest przynajmniej w czym wybierać. Moja mama używa teraz jakiej piłki rehabilitacyjnej.

  2. Fluttershy
    29 listopada 2016 at 08:17 Odpowiedz

    Wybór wśród takiego sprzętu może i jest duży ale nie każdego na nie go stać. Umówmy, się większość z nich jest piekielnie droga.

dodaj komentarz