Jak wybrać spodnie robocze na lato?

Odzież robocza to bardzo ważny element pracy w przypadku osób, które wykonują zawody wymagające wysiłku fizycznego. Wysokiej jakości ubrania do pracy nie tylko chronią przed zagrożeniami, ale mogą również ułatwić pracę. Jednym z najczęściej kupowanych elementów odzieży BHP są spodnie robocze. Na co zwracać uwagę wybierając ten element garderoby? Jakie spodnie robocze wybrać na lato?

Gdzie szukać spodni roboczych?

Odzież robocza, w tym spodnie robocze są do kupienia w wielu miejscach, od marketów budowlanych, po specjalistyczne sklepy i hurtownie BHP. Podobnie jak w wielu inny przypadkach, zakupów tego typu nie trzeba już dokonywać w sklepach stacjonarnych, gdyż można je zamówić przez internet. Dzięki zakupom internetowym mamy dostęp do znacznie szerszego asortymentu. Różnego rodzaju akcesoria, odzież, w tym spodnie robocze przewiewne znajdziesz w sklepie balticbhp.pl.

Warto przy tym sprawdzić, czy sklep, w którym się zaopatrujemy ma w ofercie produkty uznanych marek, gdyż zakup ubrań roboczych niskiej jakości spowoduje nie tylko duży dyskomfort podczas pracy, ale również zmuszeni będziemy do jego szybkiego powtórzenia. Odzież BHP z materiałów złej jakość szybko ulega zniszczeniu.

pracwnik fizyczny na budowie

Spodnie robocze na lato – czym się charakteryzują?

Rodzajów spodni roboczych jest bardzo wiele, do wyboru mamy: ogrodniczki, spodnie do pasa, spodnie robocze ¾, a nawet krótkie spodenki robocze. Ciekawym rozwiązaniem są też spodnie ogrodniczki z odpinanymi nogawkami. Oczywiście ogromny wpływ na to, czy można korzystać ze spodni roboczych, które nie posiadają długich nogawek, są przepisy BHP obowiązujące na danym stanowisku pracy. Jeśli jednak nie ma ku temu przeciwwskazania, to warto tę możliwość wykorzystać.

Poza długością nogawek, spodnie robocze na lato charakteryzują się także niską gramaturą, dzięki czemu materiał, z którego są wykonane, jest cieńszy i bardziej przewiewny. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór spodni uszytych z materiału wchłaniającego pot lub odprowadzającego wilgoć na zewnątrz. Tego typu tkaniny bardzo długo kojarzyły się przede wszystkim z odzieżą sportową, jednak od jakiegoś czasu wykorzystują je także producenci odzieży roboczej.

Na co zwracać uwagę kupując spodnie robocze na lato?

Tak jak już wspomnieliśmy, powinny one być wykonane z cienkiego i przewiewnego materiału, który pochłania lub wyprowadza wilgoć na zewnątrz. Bardzo ważne jest także to, aby były rozciągliwe, elastyczne, a przy tym zachowywały wysoką wytrzymałość na przetarcia i rozdarcia. Podobnie jak w przypadku długich spodni roboczych, krótkie spodenki na lato powinny być wyposażone w praktyczne kieszenie, w których zmieszczą się wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia, które zawsze warto mieć pod ręką.

Niektóre spodnie i spodenki robocze nadają się także do noszenia ich na co dzień. Ciekawym rozwiązaniem stosowanym w tego typu spodniach są odpinane kieszenie oraz podwójne szwy w kroku i nogawkach, które zapewniają bardzo wysoką wytrzymałość. Bardzo praktyczne są również dodatkowe guziki i uchwyty na narzędzia, które mocowane są w pasie.

Podobne

dodaj komentarz