Jak oglądać filmy w internecie?

Masz ochotę obejrzeć swój ulubiony film albo serial, ale akurat nie ma go w programie telewizyjnym przez najbliższy miesiąc? Nic straconego! Istnieje wiele konkurencyjnych serwisów z legalną darmową lub płatną rozrywką w sieci. Każdy z nich proponuje bogaty katalog filmów i seriali dla każdego. Który wybrać? Płatny, a może ten darmowy?

Serwisy płatne

Podstawą dostępu do legalnego oglądania filmów, seriali i programów telewizyjnych w sieci są dzisiaj tzw. internetowe wypożyczalnie na żądanie czyli – serwisy VOD. Polegają one na tym, że bez instalowania dodatkowych oprogramowań czy aplikacji na komputer, czy telewizor w oknie internetowym możemy za pomocą streamingu oglądać film w czasie rzeczywistym. Serwisy płatne działają na dwa sposoby. Po pierwsze możemy płacić za konkretny film, serial czy program, który będzie nas kosztować od kilku do kilkunastu złotych. Możemy też wykupić abonament, który daje nam dostęp do pewnego pakietu materiału filmowego. Opłaty możemy dokonywać w formie przelewu bankowego, z karty kredytowej, a nawet za pomocą wiadomości SMS.


filmy-w-internecie-portal


Serwisy te za przystępną cenę proponują użytkownikowi dostęp do filmów, seriali, programów telewizyjnych, a nawet transmisji sportowych z kraju i zagranicy. Witryny te rozwijają się bardzo dynamiczne i proponują szeroką gamę nowości i kultowych pozycji w historii kina. Ich największą zaletą jest brak reklam, które bombardują darmowe portale tego typu.

Filmy w internecie, a także seriale, programy znajdziesz na Player, to serwis internetowy z wideo na życzenie i telewizją internetową. Dostępnych jest tam wiele gatunków filmowych, nie brakuje również produkcji dla dzieci. Osoby, które zdecydują się na ten serwis, mają do wyboru kilka pakietów abonamentowych. Możliwe jest również obejrzenie pojedynczych filmów, bez konieczności wybierania konkretnego planu.


Serwisy darmowe

Drugą grupę serwisów, na których możemy oglądać filmy w sieci, są portale darmowe, które na to, abyśmy mogli oglądać filmy i seriale za darmo pracuje reklamami. Ilość reklam zależy od pozycji i jakości portalu. Na niektórych z tych serwisów reklam możemy spodziewać się tylko raz przed filmem, w niektórych nawet kilka razy podczas filmu, inne z kolei bombardują nas reklamami kiedy tylko mogą. Jednak każdy szanujący się portal z filmami online stara się, aby ilość reklam była optymalna i nie zniechęciła użytkownika. Większość działających w Polsce serwisów płatnych ma darmowe pakiety dla użytkowników. Nie powinniśmy się jednak spodziewać w nich żadnych nowości i filmów z ostatnich miesięcy. Pakiety te obejmują zazwyczaj dosyć stare i nudne produkcje. Dobrymi serwisami, na których możemy korzystać z darmowych materiałów filmowych w Polsce, są m.in. cda.pl, darmowefilmy.pl, ipla.tv czy vod.onet.pl.


filmy-w-internecie-film


Wybierając odpowiedni dla siebie portal z filmami i serialami online, powinniśmy po pierwsze poszukać tego, który proponuje nam oglądanie legalnych materiałów, a po drugie takiego, który jest wiarygodny, dobrze znany i polecany, gdyż w sieci istnieje mnóstwo pseudo portalów, które żerują na niewiedzy użytkowników.

jeden komentarz

  1. Peggy
    30 września 2016 at 17:43 Odpowiedz

    Ja te serwisy mam obcykane bo nie mam w domu telewizora więc internet to moje jedyne okno na świat i kino domowe.

dodaj komentarz