Jak odreagować stres? 3 sprawdzone sposoby

Codziennie każdy z nas przytłoczony jest nadmiarem obowiązków. Trzeba przecież połączyć pracę zawodową, czynności domowe, życie rodzinne, jak i towarzyskie. Każdy z tych czynników dostarcza nam mnóstwo zmartwień i kłopotów, sprawia, że czujemy się coraz bardziej zmęczeni i sfrustrowani.

W jaki sposób można radzić sobie ze stresem? Czy jest szansa, żeby naprawdę odpocząć? Podpowiadamy, co możesz zrobić, by następnego dnia obudzić się w znakomitym humorze, wolny od wszelkich trosk i kłopotów.

Przyczyny stresu w pracy

Koniec tygodnia to istna gehenna dla wszystkich pracujących zawodowo ludzi. Nerwowa atmosfera w pracy i szef, który znów każe zostać po godzinach, jednocześnie nie wspominając nawet słowem o podwyżce. Do tego złośliwi koledzy, którzy tylko czekają na nasze potknięcie, byle zyskać w oczach przełożonego.

Zapewne każdy w takich chwilach marzy o oderwaniu się od tej koszmarnej rzeczywistości i o chwili relaksu, w końcu przecież mamy wakacje! Jednakże ciężko je poczuć, gdy klimatyzacja nie działa czwarty raz w tym tygodniu, portfel świeci pustkami, a do wypłaty jeszcze dwa tygodnie.

W istocie stajemy się coraz bardziej zmęczeni, zdenerwowani i zrezygnowani. Odpoczynek jednak nie zawsze musi wiązać się ze sporymi wydatkami, uporczywymi przygotowaniami i tygodniowym urlopem. Wystarczy tylko kilka godzin, spędzonych we właściwy sposób, by odstresować się i znów w pełni korzystać z życia.

Sport w walce ze stresem

Z pewnością jest to jeden z najtańszych i najszybszych sposobów walki ze stresem. Bieganie, basen, rower, rolki, siłownia – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas wysiłku fizycznego mózg wydziela endorfiny, które odpowiadają za dobry nastrój. Dlatego sport skutecznie zwalcza napięcie fizyczne i psychiczne.

Zamiast spędzać kolejny dzień przed telewizorem, warto poćwiczyć, by móc cieszyć się nie tylko dobrym samopoczuciem, ale też szczupłą sylwetką.

Niestresująca się kobieta leżąca na molo nad wodą

Spacerowanie dobrą metodą na stres

Choć na pierwszy rzut oka propozycja ta może wydawać się banalna, to tak naprawdę jest znakomitym rozwiązaniem dla osób pragnących wyciszenia i oderwania się od codziennych zmartwień. Warto więc udać się w jakieś ustronne miejsce i cieszyć się wspaniałymi widokami, szumem strumyka, czy śpiewem ptaków.

Z dala od zgiełku miasta można w zupełnie inny sposób spojrzeć na wiele spraw. Przebywanie na świeżym powietrzu z pewnością wyzwala wiele pozytywnych emocji i daje poczucie odprężenia. Ta wycieczka sprawia, że wszystkie troski i zmartwienia odsuwane są na dalszy plan.

Stres przegonią rozrywki

Na koniec coś dla tych, którzy siedzą zamknięci w czterech ścianach i marzą o spotkaniu z gronem zaprzyjaźnionych osób. W takiej sytuacji warto wybrać się gdzieś wspólnie na miasto, bądź urządzić imprezę.

Osoby towarzyskie z pewnością szybko w ten sposób odreagują stresujące sytuacje. Nic tak przecież nie odpręża, jak zabawa w kręgu znanych i lubianych ludzi. Urozmaiceniem będzie sprawdzona muzyka oraz odrobina alkoholu. Taka forma rozrywki pozwoli nawet najbardziej wymagającym osobom zapomnieć o problemach i zniweluje uporczywy stres.

Podobne

jeden komentarz

  1. Maryś
    5 października 2016 at 09:22 Odpowiedz

    Siłka! na siłowni można sie tak wyżyć, przetestowane! 🙂 🙂 Polecam też nauke tańca lub bieganie.

dodaj komentarz