Gdzie warto spędzić majówkę?

Długi weekend majowy to okazja, by nacieszyć się budzącą się do życia przyrodą. To także czas, kiedy możemy wyjechać na kilka dni z naszego miasta i pozwiedzać różne ciekawe zakątki w kraju. Podpowiadamy, gdzie warto spędzić majówkę, by wypocząć i zapewnić sobie wiele atrakcji.

Dolina Biebrzy

Na pewno od dawna marzysz, by obudził Cię słodki świergot ptaków i pianie koguta. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Dolinę Biebrzy na Podlasiu, cuda budzącej się wiosną przyrody na pewno Cię nie ominą. To miejsce jest dla prawdziwych miłośników natury i dzikiej przyrody. Długie spacery po licznych szlakach na pewno umilą pobyt zarówno rodzinom jak i osobom, które zdecydują się nad Biebrzę przyjechać same. Kiedy już znudzisz się ciągłym wpatrywaniem się jak ptaki wiją gniazda, możesz odwiedzić Twierdzę Osowiec pochodzącą z XIX-wiecznej fortyfikacji, obecne muzeum. Możesz także udać się w drogę do Tykocina – prześlicznego miasteczka pełnego zabytków.

Dolina Biebrzy

Krzywy Las w Gryfinie

Pozostając w temacie przyrody, kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest Krzywy Las w Gryfinie. W województwie zachodniopomorskim rośnie około 100 sosen, które są wygięte w kształcie literki „J”. Dendrolodzy spierali się długo co do wyglądu pni sosen, jednak najbardziej wiarygodną teorią jest ta, która zakłada, że do takiego, a nie innego kształtu drzew przyczynił się sam człowiek. Jeśli lubisz cuda przyrody i chcesz zarazem odwiedzić jedno z bardziej oryginalnych, bajkowych wręcz miejsc w Polsce, warto udać się do Krzywego Lasu w Gryfinie.

Wrocław

Majówka spędzona w mieście również może być bardzo odprężającym czasem, ale jest to opcja bardziej dla osób, które lubią aktywne zwiedzanie. Warto zacząć je od pięknej starówki, obejrzenia Panoramy Racławickiej, potem można zajrzeć do Afrykarium we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Kiedy będziesz zwiedzać Wrocław, nie przegap okazji, by wstąpić do Hydropolis – centrum wiedzy poświęconego wodzie. Będąc we Wrocławiu warto zobaczyć również Kolejkowo – największą makietę kolejową w Polsce. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Architektura we Wrocławiu

Sztolnia Czarnego Pstrąga

Nie tylko podziwianie i kontemplowanie przyrody czy zwiedzanie może być gwarancją udanej majówki – warto również odwiedzić Park Repecki w Tarnowskich Górach w województwie śląskim, gdzie 600-metrowa trasa prowadzi przez baśniową scenerię, tunelami starej kopalni srebra. Odwiedzając to miejsce masz szansę popłynąć w świetle migocących lamp karbidowych. Sztolnia Czarnego Pstrąga wzięła swoją nazwę od tego, że osoby o bardzo dobrym wzroku mogą dostrzec pod taflą wody pstrąga, który w świetle lamp przybiera czarną barwę.

Oczywiście udaną majówkę możesz spędzić także w górach czy nad morzem, chodzi tu przecież głównie o wypoczynek na łonie natury. Opisane wyżej miejsca mogą zainspirować Cię jednak do poszukiwania niezwykłych zabytków, których jeszcze nie zwiedziłeś, do odkrywania nowych miejsc, gdzie przyroda zachwyca swoją wybujałością oraz dzikim pięknem. Warto szukać takich zakątków, których obejrzenie doda siły do dalszego działania – długi majowy weekend jest do tego najlepszą okazją.

Podobne

2 komentarze

  1. Kola
    20 lipca 2017 at 13:33 Odpowiedz

    Nie licząc Wrocławia, w żadnym z tych miejsc nie byłam, a co za tym idzie, warto byłoby je zobaczyć.

  2. Mela
    9 listopada 2017 at 13:11 Odpowiedz

    Miejsca ciekawe i na pewno warte odwiedzenia, choć można byłoby do tej listy dopisać znacznie więcej miejscowości i miejsc, bo w Polsce mamy naprawdę co oglądać i podziwiać.

dodaj komentarz