Druk katalogów w drukarni przez internet – wady i zalety

Drukowanie katalogów produktów jest w dzisiejszych czasach koniecznością, jeśli chcemy utrzymać firmę na rynku i dotrzeć do jak największej liczby klientów. Nie jest to żaden problem w większych miastach,ponieważ niemal na każdym rogu znajduje się drukarnia, w której można zamówić wykonanie tego rodzaju usługi. Trudności pojawiają się jednak w mniejszych miejscowościach. Nie oznacza to jednak konieczności dalekiej wyprawy. Można ten problem rozwiązać inaczej.

Jakie są zalety druku internetowego?

Z pewnością największą zaletą tego rodzaju druku jest jego coraz większa popularność na rynku, a co za tym idzie, jest coraz więcej stron i punktów, które właśnie drukiem internetowym się zajmuje. Dodatkowo wielką zaletą jest także szybkość realizacji takich zleceń, ponieważ zgłaszanie zamówień w formie internetowej pozwala na ich realizację niemalże natychmiast, a to znacząco ułatwia sprawę. Przede wszystkim jest to spowodowane tym, iż ten typ realizacji pomija całkowicie formę drukarską, a dzięki temu samo przygotowanie wszystkich potrzebnych materiałów zajmuje znacznie mniej czasu. Co za tym idzie, jest to również o wiele wygodniejsze dla każdego, dla kogo liczy się czas, a także i pieniądze. Warto tu także właśnie wspomnieć o kosztach, bowiem drukowanie cyfrowe jest nie tylko szybkie i wygodne, ale także i stosunkowo tanie, szczególnie w przypadku niewielkich nakładów.

Warto również wspomnieć o tym, że taka sytuacja wygląda podobnie w całej Polsce, często także sam dowóz materiałów jest darmowy, a także, jeżeli jest taka możliwość, można również negocjować ceny, co w wielu przypadkach jest o wiele lepszą opcją. Na wysokość cen, a właściwie na przewagę cenową jaką mają drukarnie internetowe nad stacjonarnymi składa się także fakt, iż koszty takiej działalności są po prostu niższe, nie potrzeba dodatkowej powierzchni dla przyjmowania zleceń, a także nie ma konieczności zatrudniania większej ilości pracowników.

Drukarnia katalog kolorów

Jakie są wady drukowania przez internet?

Jak grzyby po deszczu powstają drukarnie, w których zamówienia można dokonać przez internet. Jest to wygodne, szybkie i tanie rozwiązanie, które oczywiście posiada swoje wady i zalety. Należy pamiętać, że w kontakcie osobistym można znacznie bardziej szczegółowo ustalić wszystkie nasze wymagania. Jest to oczywiście przede wszystkim dość indywidualna sprawa, bo nie każdy będzie w pełni przekonany, co do internetowej wersji wydruku, jak i samej obsługi.

Wadą osobistego wybrania się do drukarni jest oczywiście konieczność poświęcenia sporej ilości czasu, na co być może nie każdy może sobie pozwolić. W przypadku usługi internetowej ten problem zostaje niemal całkowicie zniwelowany. W drugim przypadku warto jednak zadbać o to, by do wydruku wysłać projekt bardzo dobrze przygotowany, ponieważ nie będzie zbyt wielkich szans na to, by dokonać zmian. Ponadto, jeśli nie dopasowaliśmy wszystkich parametrów do wymagań drukarni i wydruk nie wyszedł tak, jakbyśmy tego oczekiwali, to raczej nie będzie żadnej szansy na to, by domagać się reklamacji.

Jaki wybrać papier do wydruku?

To oczywiste, że papier ma znaczenie w przypadku katalogu produktu, jednak nie zawsze warto wybierać najdroższe rozwiązanie. Firmy spożywcze mogą po prostu zainwestować w najprostszy i najtańszy papier, jednak przedsiębiorstwa, które oferują towary luksusowe, muszą również skorzystać z najlepszych rozwiązań, by klient miał świadomość podczas przeglądania katalogu, że ma do czynienia z firmą, która oferuje mu prawdziwy luksus. Tak więc wybór będzie tu mocno zależny przede wszystkim od profilu firmy, ale także i od możliwości finansowych. Lepszy papier to mimo wszystko wyższe koszty wydruku, nawet jeżeli nakład nie jest zbyt duży.

Jak katalog buduje wizerunek firmy?

Katalog produktów, który jest zaprojektowany i wykonany w profesjonalny sposób może pomóc w budowaniu pozytywnego wizerunku marki, a tym samym zwiększyć sprzedaż produktów. Złe wykonanie może zniechęcić klientów nie tylko do otworzenia katalogu, ale też stworzy negatywny obraz firmy, która nie potrafi się w profesjonalny sposób zareklamować. Warto więc pamiętać o tym, że katalog powinien być naszą wizytówką, której zadaniem jest zbudowanie pozytywnych skojarzeń na temat naszej firmy, a także zaprezentowanie w sposób klarowny oferowanych przez nas produktów.

Podobne

jeden komentarz

  1. Jarek
    30 września 2016 at 11:02 Odpowiedz

    Jak dla mnie jest więcej zalet niż wad. W końcu jak nam się wydruk nie spodoba, to przecież można go zwrócić? Mamy prawo do zwrotu na WSZYSTKO co kupiliśmy przez intenet. Chociaż jeśli pierwszy raz zamawiamy coś w danej drukarni, to lepiej zrobić jakąś testową ulotkę etc, a nie od razu kupować coś, od czego zależą losy firmy.

dodaj komentarz