Czy dieta rozdzielna jest skuteczna?

Czy wiesz, że w Ameryce dwie na trzy rodziny cierpią z powodu nowotworów? A czy wiesz, że coraz więcej ludzi cierpi na choroby sercowo-naczyniowe i cukrzycę? Skala jest ogromna, a sytuacja coraz bardziej się pogarsza. Pytanie, czy możemy sobie pomóc, jeśli tak to w jaki sposób?

Okazuje się, że możemy i – jak przekonują entuzjaści diety rozdzielnej – można się wyleczyć z nawet największych chorób, nawet tych, które są często uważane przez lekarzy za niemożliwe do wyleczenia. Stosowanie odpowiedniej diety może spowodować, że nie będziemy musieli korzystać ze zbędnych środków farmakologicznych – istnych mieszanek chemicznych, które mogą wyleczyć, ale też mogą w znacznym stopniu zaszkodzić.

Dieta rozdzielna – na czym polega?

Cała tajemnica polega na właściwym łączeniu produktów żywnościowych. Białka trawią się od dwóch do czterech godzin, natomiast węglowodany – od dwudziestu do czterdziestu minut – twierdzi prof. Michał Tombak. Okazuje się więc, że podczas codziennego jedzenia spożywamy bardzo dużo węglowodanów i białka. Efektem tego jest przedostanie się do dwunastnicy kawałków białka, które nie zostało jeszcze strawione. Problem jest więc bardzo złożony, większość z nas nie jest świadoma tego, w jaki sposób zostaje strawiony tradycyjny obiad składający się z ziemniaków, surówki i kotleta.

Należy wypracowywać sobie świadomość tego, w jaki sposób funkcjonuje ciało człowieka, jak ono działa. Powinniśmy wiedzieć, że pomimo niezwykłej zdolności organizmu do regenerowania się, ma on również ograniczenia, które z biegiem lat są coraz bardziej dotkliwsze. Jeśli będziemy nad tym myśleć, łatwiej przyjdzie nam wdrożyć pewne ważne dla naszego zdrowia zasady – zasady fundamentalne.

Świeże warzywa do diety rozdzielnej na desce do krojenia

Jakie są zasady spożywania pokarmów w diecie rozdzielnej?

Aby móc docenić walory tej diety należy wypróbować ją na własnej skórze. Trzeba jednak wiedzieć co można ze sobą zestawiać, a czego nie. Produkty białkowe (mięso ryby, jaja, itd.) oraz węglowodany (pieczywo, kasze, ziemniaki, cukier) można połączyć z tłuszczami, warzywami i owocami. Najbardziej niebezpieczne dla zdrowia są połączenia białek z węglowodanami i wielu może przyznać, że bardzo trudno jest zmienić nawyki żywieniowe, dla niektórych jest to wręcz niemożliwe.

Jeśli stare nawyki przeszkadzają Ci w zastosowaniu diety rozdzielnej, zacznij od małych kroków. Po pierwsze, zamień swój talerz na mniejszy – podobno to już połowa sukcesu. Następnie zmniejsz ilość spożywanych posiłków w ciągu dnia – to już drugi krok. Po trzecie, zastąp ciężkie i tłuste potrawy tymi zdrowymi, bogatymi w wiele substancji odżywczych. Nie ma się więc nad czym zastanawiać, bo zdrowie ma się tylko jedno. Warto szukać i wybierać spośród alternatywnych sposobów leczenia – dietę rozdzielną tak właśnie można nazwać.

Podobne

2 komentarze

  1. Nadia
    5 października 2016 at 09:03 Odpowiedz

    Kurcze a wcześnie nie słyszałam niczego na temat „diety rozdzielanej” zawsze była po prostu dieta, której oczywiście ja nie potrafię się trzymać.

  2. Sangi_Ku
    29 listopada 2016 at 08:51 Odpowiedz

    Z dietami to trzeba uważać bo nie każdemu spasuje konkretna dieta.

dodaj komentarz