Co na suchy kaszel? Jak leczyć suchy kaszel domowymi sposobami?

Dopadł Cię suchy kaszel? Nie wiesz jak poradzić sobie z uporczywymi dusznościami? Sposobów na pozbycie się suchego kaszlu jest wiele. Przeczytaj poniższe wskazówki jak leczyć suchy kaszel domowymi sposobami.

Jak rozpoznać suchy kaszel?

Suchy kaszel pojawia się na samym początku choroby. Niestety nie należy on do przyjemnych. Kaszel ten jest uporczywy i bardzo długo utrzymuje się w organizmie. Bardzo często powoduje ataki kaszlenia, które są duszące i bardzo męczące.

Różnice pomiędzy kaszlem mokrym a suchym

Kaszel mokry pojawia się przy chorobach jak np. przeziębienie i grypa. Charakteryzuje się wydzieliną, która ma gęstą i lepiącą konsystencję. Aby szybciej pozbyć się kaszlu mokrego musisz zastosować odpowiednie lekarstwa. Kaszel suchy pojawia się często na początku choroby. Oprócz choroby może być również spowodowany alergią oraz astmą. Bywa bardzo męczący i trudny w wyleczeniu. Suchy kaszel często atakuje w nocy i nie daje zasnąć.

Jak leczyć suchy kaszel? 4 domowe sposoby

1. Pij siemię lniane na suchy kaszel

Siemię lniane pomaga pokonać suchy kaszel. Jak go stosować? Dodaj do mleka około jednej łyżeczki siemienia lnianego, całość zagotuj. Poczekaj aż mleko lekko ostygnie i dodaj trochę miodu. Taki witaminowy, zdrowy koktajl pij dwa razy na dzień.

Siemię lniane na kaszel


2. Nawilż powietrze w domu – walka z suchym kaszlem nocą

Suche powietrze może niestety negatywnie wpływać na Twój stan zdrowia, a dokładnie na kaszel. Podrażnia gardło przez co pojawiają się napady kaszlu, w szczególności nocą. Nawilżenie powietrza powinno wynosić około 50%. Pamiętaj, że powietrze nie może być zbyt wilgotne, ponieważ taka wilgotność może spowodować rozwój pleśni i wielu bakterii. Aby nawilżyć powietrze, warto rozwiesić na
w pomieszczeniu mokre ręczniki lub użyć nawilżaczy.

3. Pij imbir – recepta na zdrowie i walkę z suchym gardłem

Jeżeli lubisz imbir to świetnie się składa. Jest idealnym, naturalnym lekarstwem na suchy kaszel ponieważ nawilża śluzówkę. Ponadto imbir ma wiele zastosowań, jest dobrym lekarstwem na przeziębienie, pomaga w koncentracji, wpływa pozytywnie na trawienie w organizmie oraz łagodzi niektóre bóle. Rób napary z imbiru w celu wyleczenia suchego kaszlu. Imbir może być również dodatkiem do herbaty czy alkoholu.

Imbir lekarstwem na kaszel

4. Inhalacje – wdychane napary lekarstwem na suchy kaszel

Podczas inhalacji wdychasz parę wodną, która wzbogacona jest w wiele cennych i zdrowych olejków. Dzięki temu nawilżysz dogi oddechowe. Inhalacje możesz przygotować na bazie wody i olejków np. z eukaliptusa, drzewa herbacianego i lawendy bądź naparów z ziół takich jak rumianek.


5. Pij ocet jabłkowy, zdrowy ratunek na suchy kaszel

Pijąc wodę dodaj do niej ocet jabłkowy. Pomaga w sytuacjach, gdy kaszel jest uporczywy. Działa na stany zapalne i pomaga w ich zmniejszeniu.

Przede wszystkim pij dużo wody. Ona nawilży Twoje gardło, dzięki czemu nie będziesz mieć uczucia suchości w gardle. Pamiętaj o tym, aby nawilżać gardło. Oprócz domowych metod stosuj leki na suchy kaszel. Domowe sposoby są przede wszystkie tanie i naturalne więc warto je stosować. Dzięki nim wyzdrowiejesz i pozbędziesz się suchego kaszlu na dobre.

Podobne

jeden komentarz

  1. Lutka
    30 września 2016 at 10:23 Odpowiedz

    Nie miałam pojęcia, że siemię lniane jest dobre na suchy kaszel :O. A mam je zawsze w domu, więc jak zachoruję, to już wiem jaki sposób przetestuję. A jak sprawdzić czy powietrze w domu jest suche czy wilgotne? Są jakieś urządzenia do pomiaru? Bo ja w sumie nie wiem jak to samej ocenić.

dodaj komentarz