4 najlepsze kawiarnie w Lublinie

Jesień i zima sprzyjają wychodzeniu do kawiarni, spotkaniom ze znajomymi, rodziną, szczególnie w tak magicznym mieście, jakim jest Lublin. Gdzie warto wyskoczyć na kawę, gdzie można coś zjeść, a gdzie poczytać książkę? Przed nami zestawienie 4. najlepszych kawiarni w Lublinie.

Spinacz CAFE

To jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Lublina. Już od kilku lat Spinacz CAFE dba o to, żeby lublinianie pili nie tylko dobrą kawę, ale jedli też smaczne śniadania. Lokal urządzony jest w nowoczesnym stylu. Czuć w nim klimat wielkich, europejskich miast. Właśnie tak wyglądają kawiarnie w Londynie czy Berlinie. Świetnie będą się tu czuć ludzie młodzi, ale nie tylko.

A jak kuchnia? Też niczego sobie. Można tu zjeść zupy, sałatki, naleśniki, pasty, kanapki, wszystko oczywiście podane w oryginalnej formie. Poza kawą i herbatą, klienci będą mogli wypić także drinka, piwo, lemoniady i pyszne koktajle. Gdzie znajduje się Spinacz CAFE? Przy ul. Ewangelickiej 6, skąd właściwie wszędzie blisko. A otwarty jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:30 – 20:00, w piątek zamyka się o 22:00, natomiast w niedzielę jest nieczynny.

Kawa w Lublinie - gdzie warto wypić?

Mrau Cafe

Tak, tak. Dobrze myślicie. W tej kawiarni Mrau Cafe rządzą koty. Lepiej niech nie przychodzą tu osoby, które nie doceniają natury uroczych sierściuchów, one szybko wyczują, kto jest u nich mile widziany. A wystrój lokalu sprzyja przyglądaniu i podziwianiu kociej natury. Wygodne kanapy, stoliki, legowiska dla kotów – wszystko po to, aby miłośnikom zwierząt czas wolniej płynął.

W Mrau Cafe można wypić kawę, herbatę, a także zjeść pyszne ciasto. Gdzie znajduje się lokal? Przy ul. Orlej 6, a więc w samym centrum. A kiedy tam się wybrać? Od poniedziałku do czwartku od 10:00 do 21:00, w piątek do 22:00, a w niedzielę od 11:00 do 20:00.

Cafe Velo

To lubiana przez mieszkańców Śródmieścia kawiarnia, która od kilku lat kusi świeżo pieczonymi tartami, pysznymi sałatkami, omletami, naleśnikami i różnymi propozycjami zdrowych śniadań oraz lunchy. Panuje tutaj kolorowy, nowoczesny wystrój, który ma coś w sobie z zagranicznych, stołecznych miast.

Gdzie znajduje się Cafe Velo? Przy ul. Chopina 9/7. Wpaść na kawę i coś słodkiego można tam od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00, w sobotę od 10:00 do 19:00, a w niedzielę od 10:00 do 18:00.

Kawiarnia Kawka

To miejsce, które przyciąga klientów niesamowitym wystrojem. Oryginalne plakaty, rowery na ścianach… To tylko niektóre elementy, które można zobaczyć w środku. W Kawce można, rzecz jasna, wypić świetną kawę, ale też zjeść ciacho. To świetne miejsce na spotkania ze znajomymi, ale nie tylko. Kawka sprzyja czytaniu książek i wszelkim aktywnościom intelektualnym.

Gdzie wpaść na Kawkę? Na ul. Okopowej 9 i ½. W jakich godzinach? Od poniedziałku do piątku kawy napijemy się w godzinach od 9:00 do 20:00, a w sobotę i niedzielę od 11:00 do 20:00.

Wszystkie opisane miejsca znajdują się w samym centrum Lublina. Od dłuższego już czasu są wizytówką tego miejsca. Które z nich jest najlepsze? To już zależy od indywidualnych upodobań, ale najlepiej zajrzeć do wszystkich tych kawiarni.

dodaj komentarz