Najlepsze pomysły na drinki dla kobiet

Kobiety przeważnie wolą pić drinki, niż czysty alkohol. Najbardziej lubią te kolorowe, słodkie i lekkie, w których smak alkoholu jest ledwie wyczuwalny, ale które wprawiają w dobry nastrój. Drinki dla pań muszą mieć nie tylko odpowiedni smak, liczy się także strona wizualna, warto więc zadbać o odpowiednie szklanki oraz smakowicie wyglądające dekoracje. Nie są one trudne do przyrządzenia, większość można samodzielnie stworzyć w domowych warunkach.

Gdyby zapytać przypadkowych ludzi, jakie są najpopularniejsze drinki dla kobiet, z pewnością padałyby różne odpowiedzi, ale nie zabrakłoby wśród nich tak obowiązkowych pozycji, jak Pina Colada, Cosmopolitan, Sex on the Beach, czy Tequila Sunrise. Wszystkie one są smaczne, słodkie i kojarzą się z wakacyjnym lenistwem, i pewnie dlatego są tak uwielbiane przez płeć piękną.

Aby przygotować najlepsze drinki dla kobiet, wystarczy mieć w domu jakiś słodki likier lub syrop, wódkę lub rum oraz sok owocowy. Przyda się także spory zapas kostek lodu, shaker do mieszania drinków, wysokie szklanki i akcesoria do dekorowania napojów wyskokowych.

1. Pina Colada

Piña Colada to połączenie 40 ml białego rumu z 20 ml malibu, 100 ml soku ananasowego i 50 ml śmietanki. W wersji oficjalnej malibu i śmietanka powinny być zastąpione kremem kokosowym, ale tak naprawdę w obu wersjach drink jest wyśmienity. Nie jest ciężki, za to jest słodki i niezwykle aromatyczny. Warto podać go w pękatej szklance na wysokiej nóżce, przystosowanej do serwowania long drinków.

Nie zapomnijmy o dużej ilości lodu oraz odpowiednim przystrojeniu – świetnie sprawdzi się tu ozdobna parasolka oraz kawałek plastra ananasa. Brzegi szklanki można również zamoczyć w syropie, a następnie obsypać wiórkami kokosowymi.

2. Cosmopolitan

Cosmopolitan to drink rozsławiony przez bohaterki serialu „Seks w Wielkim Mieście”. Pije się go z kieliszka koktajlowego. Drink ten stanowi mieszankę 40 ml wódki cytrynowej z 15 ml likieru Cointreau, 15 ml soku z cytryny i 30 ml soku żurawinowego. Ma orzeźwiający, kwaskowaty smak i świetnie nadaje się jako miłe uatrakcyjnienie babskich pogaduszek.

Drink dla kobiety Pina Colada na tle morza

3. Sex on the Beach

Istnieją jeszcze inne drinki dla kobiet, przygotowywane na bazie soku żurawinowego. Najpopularniejszym jest Sex on the Beach, podawany w wysokiej szklance typu highball. Jego cechą charakterystyczną jest to, że kolory żółtawo-pomarańczowy oraz czerwony, tworzą dwa poziomy.

Sekret takiego wyglądu drinka tkwi w jego przygotowaniu: najpierw należy wymieszać w shakerze 40 ml wódki z 20 ml likieru kokosowego i 20 ml likieru brzoskwiniowego oraz 40 ml soku pomarańczowego i wlać mieszankę do szklanki wypełnionej do połowy lodem, a dopiero na sam koniec do drinka dolewamy sok żurawinowy (40 ml).

4. Tequila Sunrise

Wśród popularnych, słonecznych drinków dla kobiet nie może zabraknąć Tequili Sunrise. Jest to drink przygotowywany na bazie soku pomarańczowego, grenadyny (10 ml) i tequili silver (50 ml).

5. Blue Curacao – likier uniwersalny

Wiele popularnych drinków dla kobiet można przygotować, posiadając w domu Blue Curacao. Świetnie smakuje po zmieszaniu z sokiem pomarańczowym lub ananasowym – nie wszystkie kobiece drinki muszą być wymyślne i stworzone z wielu różnorodnych składników, czasem ich siła tkwi w prostocie!

Bardzo ważne jest, by serwowane drinki miały zawsze odpowiednią temperaturę, muszą być dobrze schłodzone, wtedy smakują najlepiej. Do dekorowania drinków z powodzeniem można używać kandyzowanych wisienek, cukru, kolorowych słomek i papierowych parasolek, a także cząstek owoców.

Podobne

2 komentarze

  1. truskawa
    5 października 2016 at 08:51 Odpowiedz

    Uwielbiam drink Pina Colada. Co jak co ale prawie zawsze go zamawiam. Jest słodki i nie przesadzony. Lubię drinki z malibu. Ostatnio sama takie robiłam na przyjęcie urodzinowe.

  2. Leslie
    29 listopada 2016 at 08:01 Odpowiedz

    A skąd taki podział? A jeśli kobiecie smakuje „męski drink”?

dodaj komentarz