10 najpiękniejszych miejsc na świecie

Nasza planeta obfituje w niezwykłe i piękne miejsca, które warto i trzeba zobaczyć chociażby raz. Odznaczają się niezwykłym urokiem, pięknem przyrody bądź niezwykłością architektoniczną. Zachwycają każdego, kto zobaczy je na własne oczy. Równie często i chętnie są odwiedzane przez turystów z całego świata. Oto kilka takich miejsc.

1. Park Narodowy Yellowstone, USA

Jest to park mieszczący się na terenie Stanów Zjednoczonych, który wyróżnia się niezwykłymi cudami natury. Znajdują się tu między innymi gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, wodospady, a wszystko to otoczone niesamowitą przyrodą. Jest to jednocześnie najstarszy park narodowy na świecie.

2. Petra, Jordania

Jest to pozostałość po starożytnym mieście i mieszkającej tam niegdyś starożytnej cywilizacji. Rozpala wyobraźnię turystów, a od paru lat znajduje się również na liście 7 cudów świata. Jednocześnie jest to miejsce wpisane do rankingu światowego dziedzictwa UNESCO. To niezwykłe miejsce z tajemniczą historią i niezwykłą architekturą.

Zabytkowa Petra w Jordanii

3. Kanion Antylopy, USA

Jest to kolejne niezwykłe miejsce znajdujące się na terenie Stanów Zjednoczonych, a konkretnie na terytorium rezerwatu plemienia Nawaho. Kanion wyróżnia się niesamowitymi barwami oraz ukształtowaniem, które powstało w wyniku wymywania piaskowca przed milionami lat. Bardzo chętnie jest odwiedzany przez turystów.

4. Park Narodowy Fiordland, Nowa Zelandia

Jest to największy park narodowy w Nowej Zelandii. To, co sprawia, że jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów, to jego niesamowite piękno dzikiej przyrody, liczne jeziora, zatoki. Można je zwiedzać statkiem, podziwiając wspaniały krajobraz, jaki w ten sposób jest serwowany.

5. Toskania, Włochy

Włochy to naprawdę wspaniały i pełny urokliwych miejsc kraj. Toskania jest jednym z nich i na dodatek jest uważana za najważniejsze centrum turystyczne na świecie. Znajdują się tu liczne, bardzo malownicze miasteczka oraz wspaniałe piękno natury. Warto spróbować tamtejszej kuchni i wina, zwiedzić Florencję i liczne zabytki.

Toskania Włochy

6. Jaskinie Marbles Caves, Chile/Argentyna

Jest to niezwykła formacja skalna, znajdująca się na pograniczu Chile i Argentyny, która wyróżnia się licznymi tunelami i jaskiniami oraz słupami, które są utworzone z monolitów oraz marmuru. Ich formowanie trwa nieustannie, czego przyczyną jest ciągłe obmywanie przez wodę.

7. Rio de Janeiro, Brazylia

Przez wielu to miasto jest uznawane za jedno z najpiękniej położonych metropolii na świecie. Jest położone wśród wzgórz i nad zatoką. Znajduje się tam również największy miejski las, będący parkiem narodowym. Znajduje się tam również słynny posąg Jezusa wzniesiony na wzgórzu.

8. Torres del Paine, Chile

Jest to masyw górski znajdujący się w parku narodowym na granicy z Argentyną i liczy ponad 2400 km kwadratowych powierzchni. Co roku jest odwiedzany przez licznych turystów, którzy przyciągani się tu przez niezapomniane widoki. Masyw składa się z trzech wież skalnych.

Torres del Paine

9. Cinque Terre, Włochy

To fragment riwiery liguryjskiej, gdzie znajdują się miejscowości Monterosso, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia i Manarola. Cinqe Terre jest wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO.

10. Waitomo Glowworm, Nowa Zelandia

Jest to jaskinia położona na Wyspie Północnej, a jej najbardziej znaną i podziwianą cechą charakterystyczną, która przyciąga licznych turystów, jest znajdująca się tam ogromna populacja świecących robaczków, które nadają jaskini niesamowitego wyglądu, wartego zobaczenia na własne oczy.

Podobne

3 komentarze

 1. Matt
  26 września 2016 at 13:26 Odpowiedz

  Na świecie jest wiele pięknych miejsc, szkoda że nie można zobaczyć ich wszystkich na włąsne oczy:)

 2. podróżujący po mapie
  3 października 2016 at 15:01 Odpowiedz

  Petra to dziwne znajomy widok i tak właśnie zastanawiałem się, gdzie ja to już widziałem. I nagle olśnienie! Oczywiście, „Indiana Jones i ostatnia krucjata”!

 3. turystka
  6 października 2016 at 10:30 Odpowiedz

  Większość miejsc jest w Ameryce, szkoda… Do Włoch mam zamiar jechać w przyszłym roku. W sumie to miejsc jest znacznie więcej, braknie życia by je wszystkie zobaczyć.

dodaj komentarz