Zasady pielęgnacji rzęs. Jaka odżywka jest najlepsza?

Jesteśmy coraz bardziej świadome tego, że piękne rzęsy to wyłącznie wynik odpowiedniej pielęgnacji. Problematyczne jest jednak wybranie takiego preparatu, który skutecznie przyspieszy wzrost włosków i zadba o ich zdrowie. Jaka odżywka do rzęs jest najlepsza?

Maleńkie włoski wokół oczu potrzebują odrobiny troski i kilku istotnych składników odżywczych, aby wzmacniać się, rosnąć i zagęszczać. Świadoma pielęgnacja to klucz do sukcesu, dlatego tak ważne jest określenie, czego potrzebują nasze rzęsy i jak im to zapewnić.

Oko w przybliżeniu

Zasady pielęgnacji rzęs

Wszystkie zasady pielęgnacji rzęs przede wszystkim opierają się na delikatności. Jeśli nie będziemy się z nimi łagodnie obchodzić, możemy je osłabić i sprawić, że będą nadmiernie wypadały. Czego nie wolno robić rzęsom? Oto najczęściej popełniane błędy.

  • Nie wolno malować rzęs przeterminowaną maskarą – to kosmetyk, który traci swoje właściwości, może sklejać rzęsy i podrażniać już po 3 miesiącach od otwarcia.
  • Nie należy zbyt często używać zalotki i podkręcać wytuszowanych rzęs – używając zalotki niewłaściwie możemy połamać, odkształcić, a nawet wyrwać rzęsy.
  • Nie powinno się cały czas przedłużać rzęs – sztuczne rzęsy lub kępki rzęs to duże obciążenie dla naturalnych włosków, dlatego sprawdza się tylko jako jednorazowe rozwiązanie.
  • Nie można zapominać o demakijażu – to najczęściej popełniany błąd; zalegające zanieczyszczenia i kosmetyki mogą powodować stany zapalne i widocznie osłabiać rzęsy.

Wraz z wiekiem i w wyniku różnego rodzaju czynników szkodliwych, maleje potencjał wzrostu rzęs. Stają się cieńsze, bardziej łamliwe, krótsze, jaśniejsze i przerzedzone. Pielęgnacja rzęs nie może opierać się wyłącznie na ograniczaniu tego, co szkodzi rzęsom. Żeby mieć piękne i mocne rzęsy, konieczne jest stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków.

Jaka odżywka do rzęs jest najlepsza?

Najlepszy sposób na odżywienie i wzmocnienie rzęs to regularne stosowanie odżywek. Obecnie mamy ogromny wybór produktów regenerujących, odżywiających i stymulujących wzrost rzęs, dlatego tym trudniej jest wybrać odpowiedni kosmetyk dla siebie. Czym się kierować?

Efektywnie działające odżywki do rzęs to takie, które nie tylko odżywiają i nawilżają. Liczy się kompleksowość, czyli również przyspieszanie wzrostu, zapobieganie wypadaniu rzęs, regeneracja i odbudowa włosków. Kosmetyki do rzęs działają najefektywniej, jeśli przewidziano nakładanie ich u nasady rzęs. Ważna jest praktyczność, czyli cienki pędzelek, który ułatwia precyzyjne aplikowanie serum na linii rzęs. Ale mimo wszystko najważniejsze jest to, jakie składniki odżywek do rzęs znajdziemy w danym produkcie. Zwracajmy uwagę na naturalność, którą lubią nasze rzęsy. Dobrze, jeśli w składzie serum znajdują się naturalne ekstrakty roślinne, witaminy, substancje przynoszące ukojenie i silnie nawilżające. Więcej na temat tego, jaka odżywka do rzęs jest najlepsza, można znaleźć na stronie www.topoweodzywki.pl.

Podobne

dodaj komentarz